První pomoc při vypadávání vlasů: Tabletky i přípravky pro bohatou hřívu

Zničehonic začínáte ztrácet svou jinak bohatou hřívu? Nepropadejte panice a podívejte se, jak vypadávání vlasů udělit stopku hned v začátcích.

Praktický pomocník v tabletce

Pokud vám z čistajasna začnou padat vlasy více než doposud, zbystřete. Vypadáváním vlasů se vám vaše tělo může snažit naznačit, že nedostává všechny potřebné vitamíny. Cesta k bohaté hřívě vede zevnitř, a to správným stravováním. Váš jídelníček by měl být vyvážený a obsahovat nejen důležité vitamíny, ale i minerály. Všechny potřebné najdete v tabletkách označených jako vitaminy na vlasy. Podporují nejen jejich růst, ale zároveň podporují jejich odolnost. Za zobání tabletek Walmark Zdravé vlasy, nehty pleť (399 Kč) vaše kadeře odmění nejen větší odolností, ale i leskem. Padání vlasů u žen může být způsobeno také hormonálními změnami. Pokud je ztráta vlasů vyšší než normálně, nebojte se poradit s odborníkem.

Rychlá úleva pro namáhané vlasy

Dáváte svým vlasům zabrat častým barvením nebo tepelnou úpravou? Vypadávání vlasů u žen je často způsobeno příliš agresivním stylingme. Namáhané vlasy jsou náchylnější k vypadávání, proto jim dopřejte zasloužený odpočinek. Pořádnou dávku hydratace zaručí maska na vlasy nebo vlasový olej. Macadamia Natural Oil (362 Kč) pomůže i roztřepeným konečkům.

Šetrné kartáčování

Vaše vlasy nemusí trápit jen žehlička nebo fén, ale i každodenní pomocník: kartáč na vlasy. Do kartáčování se pusťte jedině s přírodními vlákny. Babyliss Pro BB1E s kančími štětinami (314 Kč) je k vlasovému vláknu daleko šetrnější než jeho syntetičtí kolegové.

Ne tak ledajaký šampon

Šampony proti vypadávání vlasů posilují vlasové kořínky a podporují růst zdravých vlasů. Od šamponů proti padání vlasů však nečekejte překotné zázraky. Na výsledek si musíte počkat. Proto buďte s jejich užíváním trpěliví a teprve po delším čase je vyměňte za jiné. Začít můžete třeba s šamponem proti vypadávání vlasů Eucerin DermoCapillaire (318 Kč).

Koncentrovaný zásah

Zatímco masky a balzámy mají okamžitý, ale často jen dočasný, výsledek, koncentrovaná séra se podívají až ke kořenu problému. Nebo spíš kořínku. Obnovují totiž aktivitu vlasových váčků, čímž podporují nejen růst, ale i zhoustnutí vaší kštice. Pro všechny typy vlasů se hodí Schwarzkopf Professional Aktivační sérum pro podporu růstu vlasů (359 Kč).

Padají vám vlasy výrazně více, případně delší dobu? Nestyďte se a zamiřte za odborníkem. Obvodní lékař či dermatolog vám pomůže odhalit skutečnou příčinu.

Autor: Zuzka

.

Nejčtenější