Ralph Lauren: Ralph Cool

Ralph Cool je vůně z roku 2004. V roce 2006 ji následovala Ralph Hot; a obě dvě jsou „potomky“ parfému Ralph, představeného v roce 2000. Mají stejné flakony, odlišené pouze barvou - Ralph je světle modrý a Ralp Hot fialový. Všechny jsou určené pro mladé, doprovázejí kolekci oblečení Ralpha Laurena určenou mladým zákazníkům. Ostatně i složení napovídá, že v případě Ralph Cool půjde o svěží ovocnou vůni pro sportovní dívky, která se nejlépe bude nosit na jaře (Ralph Hot je teplejší, obsahuje např. skořici, mléčné a kávové tóny, fíky, vanilku, ambru a další květiny a ovoce).

Svěžím „melounovým“ vůním se při návštěvách parfumerie většinou vyhýbám, stejně jako jiným skupinám, které nepatří mezi mé favority. První závan Ralph Cool odpovídá složení hlavy - meloun a kiwi, malinko ovocně oslazené nektarinkou. Takové svěží hlavy mají ve zvyku velmi rychle mizet a nejinak je tomu u Ralph Cool.

Následující směsice je taková melounově lipová se špetkou konvalinky, a musím říct, že velmi zdařile připomíná teplé letní chvíle, kdy sedíte ve voňavém dusnu na zahradě a snažíte se aspoň trochu kulturně pojídat meloun, který se kulturně pojídat nedá.

Květiny postupně vyprchávají a vůně se vrací k takřka čistě melounově-okurkovému ladění, jaké vykouklo hned na začátku. Slabým místem Ralph Cool je výdrž, je to toaletní voda a protože její složky patří mezi ty nejméně výrazné, připravte se, že budete možná muset občas nástřik obnovit. Na druhou stranu, na mladých dívkách nenápadnější vůně působí příjemně, a také nehrozí, že byste svým odérem někoho obtěžovaly.

Váhám, jestli Ralph Cool doporučit pouze na léto. Jeho schopnost navodit atmosféru líného léta tráveného pojídáním svěžího ovoce je (alespoň pro moje smysly) tak dobrá, že bych ho klidně vytáhla ve slunečný zimní, podzimní či jarní den, abych si ji připomněla. Nenosila bych však tuhle vůni do šedé plískanice, protože by nezahřála a působila by mdle.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
Myskamauska 9.1.11 00:37

Prijemna a neobtezujici vune,bohuzel ji schazi vydrz a je takova neidentifikovatelna,nikdo by nepoznal cim jste navonene.Ale i takove vune jsou obcas potrebne,takze za me palec nahoru.

Bea 28.8.10 07:57

Ano podobnost s L´Eau par Kenzo taky cítím.Je to velice příjemná neobtěžující svěží citrusovo-vodní vůně.Zároveň nevyznívá lacině, klidně bych jí nosila.Cítila jsem tam i nějakou příjemnou bylinku.Taky mně mile překvapila.

plevanka 25.6.09 11:30

Vůně na léto, přijde mi kyselá, cítím v ní kopr. Má docela slušnou výdrž. Mile mě překvapila!

Z. 4.11.08 20:17

Tato vůně mi přijde téměř(ne-li zcela)totožná s L´Eau par Kenzo.

hanyketty 3.3.08 10:00

Ralph cool je opravdu lehounce nasládlá vůně, vzbuzuje ve mně čistotu ale moc ale s tou výdrží je to slabší… Ralph hot mi voní lépe, voní kávou, vanilkou taky cítím whisky a něco malinko ovocně sladkého…je to hřejivá vůně, Hodí se mi do zimních dní, ještě lépe k večeru a ke krbu - nevím proč ale evokuje mi přírodní vlněný luxusní svetr.. :-)

anonymní 30.9.07 19:26

Jenom bych chtěla poznamenat k výdrži, že je skvělá. Na kůži na mě vydrží celý den a na oblečení mnohem déle.

Nefer 28.9.07 22:00

Chybí mi recenze na Ralph HOT. Tato verze se mi moc líbí a kdyby měla lepší výdrž, byla by mou favoritkou…

Přidat komentář

Nejčtenější