Ralph Lauren: Safari

Jestli máte značku Ralph Lauren spojenou s jeho mládežnickými výtvory jako Ralph Cool či Ralph Hot nebo průměrnými pánskými vůněmi, budete se při zkoušce Safari asi dost divit. Safari je chypre, laděná do květinova a do mýdlova.

Od začátku ucítíte zemitě chyprový základ - vlhké dřevo, pryskyřičnatou kůru stromů, vůni lesního mechu a černé hlíny. Na tomto základu se pak vůně postupně proměňuje. Hlava je svěží, trochu citrusová, trochu aldehydově mýdlová a dokonce s takovým lehce vodním závanem, takže by se o Safari dalo říct, že je svěží - má ovšem daleko ke svěžesti tak, jak ji vnímáme v dnešní době ovocenek a limitovaných letních edicí.

Průměrnou ovocenku by Safari odtáhla do lesa, vymáchala v ledovém potoce a potom zašlapala po uši do mokrého mechu, aby jí ukázala, zač je toho správná svěžest.

Po čase Safari trochu zesládne a vyjeví své květinové jádro, takže se ukáže, že to není úplná zálesačka, ale má i elegantně romantickou duši. Cítila jsem sladkou růži, lehce kořeněný (jakoby skořicový) nádech a krásnou zlatavou sladkost v základu - představte si ambrově zlatohnědé krystaly vonné pryskyřice s jemným nádechem medového včelího vosku a kakaa. Tato složka nakonec zůstane jako úplně poslední dech Safari.

Vůně vydržela celý den, měla jsem ji nanesenou pouze na zápěstí a přesto jsem ji dobře cítila - stačilo mávnout rukou. Pokud se vám Safari bude zdát příliš silná, doporučovala bych nanášet pěkně postaru, tedy díbnout na pár míst na těle, některé parfémy se pro polévací styl nanášení zkrátka nehodí. Byla jsem se se Safari na zápěstí projít venku v poměrně silném horku a vůbec mě svými decentními závany neobtěžovala.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější