Recenze: Kabul pour Homme

Další arabská vůně... Jsem jimi teď trochu zavalená, takže se můžete těšit na mnohem víc, aspoň než si můj nos bude chtít odpočinout a zatouží po nějaké západní novince. Třeba taková Unplugged, kterou vyrobil Avon ve spolupráci s Jonem Bon Jovim, bude určitě chuťovka.

Mimochodem, když jsme u těch celebrit, víte, že „svoji“ vůni mají taky Bruce Willis, Lady Gaga nebo Justin Bieber, a Christina Aguilera vydala novou vůni v unikátním flakonu a s unikátním názvem Red Sin („Rudý hřích“)? Světe, kam to spěješ.

Pravda, soudě podle toho, co se dozvídám o arabském parfémovém světě, to tam taky není žádná růžová zahrádka. Orientálci, severní Afrikou počínaje a Dálným východem konče, jsou obchodníci tělem i duší a bylo by mylné domnívat se, že tamní parfémy s láskou míchají moudří kmeti v malebných parfumérských dílničkách. Příliš si tady nelámou hlavu ani s nějakou image a vlastně ani se zákazníky. Produkce jede na plné obrátky a není čas kolem každé vůně skákat dva roky jako kolem nového Chanelu. Na druhou stranu prodavači vědí, co prodávají a jejich přehled o vůních i doporučovací schopnosti jsou někde jinde než u typické české prodavačky.
Na frak často dostává i ochrana obchodních jmen a značek. Pokud se místním zákazníkům zalíbí některý západní parfém (u dubajských mužů teď prý docela frčí pánská Carolina Herrera), vyrobí se něco podobného a za chvíli už se vesele prodává. (Na západě se to dělá taky, ale ne tak okatě; stačí si vzpomenout, kolik se vyrojilo „Angelů“ poté, co si Muglerova originální kompozice podmanila trh.) Nebo prodavači na západní parfémy odkazují: tohle si kupte, to voní jako Tom Ford. Když se něco osvědčí, proč to měnit, že?

Rena Perfumes Kabul pour HommeRena Perfumes Kabul pour Homme

Vůni, kterou jsem dnes vyzkoušela, jsem nenašla nikde na internetu, nefungují ani stránky výrobce, uvedené na obalu. To je další specifikum arabského světa: zatímco u našich značek bez problémů zmapujete celou historii a všechny vydané parfémy, u arabských značek je to zhola nemožné. Sortiment se neustále mění, velkou část zabírají malá balení, olejíčky a drobné pokusy, co všechno by se mohlo prodávat.

Zrovna u Kabulu pour Homme je jeho (aspoň prozatímní) nedosažitelnost v Česku škoda, je to totiž skvělá, nebojím se říct excelentní vůně pro pány, kteří to mají rádi temné, syté a výrazné. Vlastně i pro dámy, tato parfémová voda postrádá čistě pánské tóny a může ji proto nosit i žena se zálibou v opulentních orientech.

Základem Kabulu pour Homme má prý být vůně hašiše, což není úplná novinka, stejný pokus učinila nedávno firma Nasomatto se svou vůní Black Afgano. Srovnávacím testem nemůžu sloužit, hašiš jsem v ruce neměla, můžu maximálně potvrdit, že jako hořící brko to nesmrdí, vlastně v tom ani nejsou žádné kouřové tóny. Kabul pour Homme je směsice hutné ambry, tabáku, vanilky, koření, čokolády a exotických dřev. Začátek je trochu bylinný, s výraznými tabákovými tóny, postupně se rozleží do sladkého a harmonického propletence ostatních popsaných složek se špetkou jasmínu a růže.

Barvou tekutiny ve flakonu a opulentní orientálností mi Kabul připomněl vůni Gucci pour Homme, složením jsou však velmi odlišné (v Kabulu chybí kouř a kůže z Gucciho, naopak v Guccim nejsou tak gurmánské tóny).


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

filmagor 30.09.12 21:58

Niekto tu spomenul hašiš? :twisted:

Frankie 26.09.12 19:51

Hmm… složení vypadá zajímavě, ráda bych ho někdy vyzkoušela. :)

Z celebritích vůní jsem nedávno zkoušela Justina Biebra a Lady Gaga a myslím, že by na ně Ada mohla napsat pěkný hejt… :mrgreen:

Příspěvek upraven 27.09.12 v 19:39

74SLena 26.09.12 17:45

Brr… Jon Bon Jovi hm, Avon hm… vražedná to kombinace. Kdyby raději Gahan nebo Gore, nebo třeba oba najednou a třeba s Thiery Muglerem nebo Lolitou Lempickou , to bych si dala líbit.


Reklama


Reklama

Nejčtenější