Velký test: Jaké recenze si zasloužily korejské pleťové masky?

Korejské pleťové masky jsou hitem, a tak jsme je podrobili testu. Jak dopadly masky od značky KORIKA, které koupíte na Notino.cz?

Co mají pleťové masky KORIKA společného?

Plátýnkové masky dokonale přilnou k pleti a nesjíždí ani při pohybu. Navíc jsou opravdu plné tekutiny s aktivními látkami, takže nejde o žádné sušinky.

Vybírat můžete v řadách NaturBeauty, SciBeauty, StarBeauty a FermentBeauty. Která bude ta pravá pro vás?

Řada NaturBeauty

Na exfoliační masku s papájou z řady NaturBeauty jsem se těšila ze všech nejvíc. Obal totiž slibuje opravdu svěží ovocnou péči, díky které mají být z pleti odstraněné odumřelé buňky a nečistoty.

Co maska obsahuje?

  • výtažky z papáji – čistí, sjednocují a vyživují
  • výtažky z kvajávy hruškové – mají antioxidační účinky
  • ledovcovou vodu z Islandu – osvěžuje a posiluje

Ze všech masek, které jsem od značky KORIKA vyzkoušela, byla tahle nejvlhčí. Dokonce z ní tekutina trochu stékala. Plátýnko má menší otvory pro oči a pusu, ale pokryje celý obličej. Po dobu, kdy masku máte, vás rozmazluje její svěží ovocná vůně. Ta je dokonalá. Účinky jsou pak podobné, tedy velmi osvěžující. Tohle je prostě ideální maska na léto. Pleť je po ní navíc opravdu jemná a „probuzená“.

Pleťová maska z řady NaturBeauty.Pleťová maska z řady NaturBeauty.

Řada SciBeauty

U řady SciBeauty jsou masky třívrstvé. Nejprve odstraníte jednu, pak si plátýnko přiložíte na pleť a stáhnete vrchní vrstvu. Není to nic složitého, jen je potřeba na to myslet… a ne si jako já napoprvé nesundat tu vrchní a nadávat, proč maska pořádně nepřilne.

Detoxikační

Detoxikační maska vyživuje, pomáhá při obnově kožních buněk, chrání před poškozením a znečištěním a posiluje přirozenou ochrannou bariéru pleti. Obsahuje totiž kyselinu hyaluronovou, která hydratuje a zpevňuje, beta-glukany pro podporu životaschopnosti buněk a zvláčňující výtažek z pelyňku japonského.
Po otevření masky mě překvapila příjemná a poměrně výrazná vůně. Pleť byla po použití masky krásně hladká a viditelně v lepší kondici.

Proti stresu

Stres se na pleti podepisuje, to je jasné. Nejlepším lékem je samozřejmě nebýt ve stresu, jenže někdy se mu holt nevyhne nikdo z nás. Navíc pro pleť stres neznamená jen to, co prožíváme. Negativně na ni působí i klimatizace, smog a UV záření.

Sebe zklidněte třeba na masáži nebo józe, pleť plátýnkovou pleťovou maskou Stress-shield. Pomáhá pleti odpočinout si od vnějších vlivů i stresu, hydratuje a zvyšuje obranyschopnost. Obsahuje totiž kyselinu hyaluronovou (pro zpevnění a zklidnění) a výtažek ze šruchy zelné (pro zklidnění a zvláčnění) a z kořene rozchodnice růžové (pro ochranu a zjemnění).

Vůně masky je jemná, řekla bych květinová, a bude vás rozmazlovat po celých 15 minut, kdy máte masku na sobě. Během působení masky mě lehoulince štipkalo na tvářích, kde mám momentálně podrážděnou pleť sluníčkem. Nebylo to nic nepříjemného, a tak jsem masku nesundávala předčasně. Po odstranění plátýnka bylo znát, že z velkého množství séra se opravdu značná část vpila do kůže. Ta byla hladká, svěží… a věřím, že i odpočinutá. Místa, na kterých jsem cítila štípání, nebyla ještě více podrážděná nebo začervenalá, zdála se hydratovaná a v lepším stavu než před maskou.

Masky z řady SciBeauty.Masky z řady SciBeauty.

Řada StarBeauty

Pleťová maska StarBeauty obsahuje aktivní uhlí, které stahuje póry, bentonit pro zklidnění a vyčištění, rašelinovou vodu a kaolin, který odstraňuje nečistoty a přebytečný kožní maz. Hodí se tedy na problematickou pleť.

Maska je na dvě poloviny, aplikujete ji tedy zvlášť od nosu nahoru a potom i od nosu dolů. To mi přijde opravdu praktické, protože díky tomu ji snáze umístíte tak, aby správně seděla. Plátýnko není tak jemné a také tekutina je hutnější. O to mi ale byla maska příjemnější. Po opláchnutí byla pleť lehce vysušená, a tak jsem použila ještě hydratační krém, rozhodně ale byla znatelně méně mastná, více zklidněná a osvěžená.

StarBeauty s aktivním uhlím.StarBeauty s aktivním uhlím.

Řada Ferment Beauty

Maska nemá tři vrstvy, ale z balení rovnou vyndáte plátýnko. V tomto případě je o kousek menší, takže mně osobně sedělo lépe.

Ferment Beauty Yogurt

Maska opravdu jemně voní. Nejen tím, ale i svými účinky a krémovou konzistencí aktivní látky je takovým pohlazením na závěr zkrášlovacího dvoukrokového rituálu.

Maska Ferment Beauty Yogurt obsahuje extrakt z fermentovaného jogurtu, kyselinu hyaluronovou a vzácné výtažky z bylinek.

Ferment Beauty Rice

Tuto masku pro rozjasnění jsem si dala před tím, než jsem vyrazila na odpolední oslavu, která se konala venku, tedy na sluníčku. Zapůsobila správně, a díky tomu jsem měla pleť jemnou a prozářenou, takže stačil už jen krém s UV faktorem, tvářenka a pudr na t-zónu.

rozjasňující masce z řady Ferment Beauty je fermentovaná rýže a kyselina hyaluronová, které zbavují zašedlých tónů a navrací pleti přirozený jas.

Ferment Beauty Wine

Masku pro vyhlazení drobných vrásek a omlazení pleti jsem přenechala mamince. Sice už nějaké ty vrásky mám, ale jde spíše o vějířky od smíchu kolem očí. Pochvalovala si vůni a skutečnost, že po masce cítila, jak je pleť vypnutá a jemná.

Tato liftingová maska obsahuje fermentované víno, kyselinu hyaluronovou a výtažky z bylinek. Tato kombinace zmírňuje projevy stárnutí a zanechává pleť hladší.

A pro ještě více péče…

Sety Spring Detox

Vyzkoušet můžete také dvojnásobnou péči, a to v setech Spring Detox. V nich najdete balení po dvou maskách. Prvním krokem je detoxikační maska z řady SciBeauty, druhým pečující z řady Ferment Beauty. Která pro vás bude ta nejlepší: rozjasňující, vyhlazující nebo hydratační?

Spring Detox nabízí hydrataci, rozjasnění a zabojování proti vráskám.Spring Detox nabízí hydrataci, rozjasnění a zabojování proti vráskám.

SciBeauty na oční okolí

Tak tohohle bych chtěla mít nekonečnou zásobu v lednici! Maska dokonale přilne na unavené oční okolí, takže se s ní můžete klidně vypravovat do práce. Působí proti otokům i zašedlé pokožce, proto až vyrazíte z domova, budete vypadat svěží. Vaši pleť navíc rozmazlí:

  • bio kyselina hyaluronová –⁠ hydratuje a zlepšuje pružnost i jas pokožky
  • výtažek z cedru atlantského –⁠ redukuje kruhy pod očima
  • výtažek ze šruchy –⁠ zmírňuje zarudnutí a pnutí, zklidňuje
  • výtažek z rozchodnice růžové –⁠ zmírňuje otoky a vyživuje

SciBeauty pro pokožku dekoltu

Když je vám okolo třicítky, moc si neuvědomujete, že se známky stárnutí objevují i v dekoltu. Používáme krémy spíš na obličej, případně i na krk, ale že jsou jeho účinky potřeba i níž, zapomínáme. Jenže to tak je, a proto je nutné o pleť dekoltu pečovat. SciBeauty díky výtažku z rozchodnice růžové a ze šruchy a také díky bio kyselině hyaluronové navrací pružnost, zklidňuje, hydratuje a obnovuje kožní bariéru.

Právě tady se ukázalo, jak jsou plátýnka masek KORIKA jemná. Na masku se mi podařilo zapomenout. Sundávala jsem ji tedy po zhruba 40 minutách. Pleť i tak byla jemná, bez podráždění.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz.

Všechny uvedené řady můžete právě vyhrát! Napište nám, jestli máte zájem o NaturBeauty, SciBeauty, StarBeauty, nebo Spring Detox. Jaká řada by vám udělala největší radost?

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Váš příspěvek
Admin Arome.cz 4.8.20 12:28

Gratulace k výhře

Děkujeme všem za zapojení!

A gratulujeme k výhře:
@mikka02
@Kam12
@scruffy_2006
@Johanka266
@Paja.Kopuleta

Posíláme soukromou zprávu, kde se s vámi domluvíme dále. Sledujte určitě Arome, chystáme další pěkné soutěže plné kosmetiky. :srdce:

Adminka Zuzka

scruffy_2006 1.8.20 23:38

Už podle popisu mě zaujala řada Starbeauty.

Phalaen 31.7.20 19:19

Mně nejvíc vyhovují masky Star beauty, zkoušela jsem tu s uhlím, malinko stahovala, ale měla jsem pak pocit čisté pleti. Taky maska se zlatými kousky v séru s hydrogelovým základem byla dobrá, krásně vyhladila pleť a dobře se s ní pracovalo. Pak jsem zkoušela jejich hydratační ponožky a rukavice a taky moc pěkný výsledek. Před použitím doporučuju udělat důkladný peeling a paty obrousit. :-)

Stepri1993 31.7.20 17:14

Rád bych vyhrál pro mamku k narozeninám SciBeauty. K narozeninám by to byl pro ni super dárek.

J11 31.7.20 15:33

Masky značky Korika jsem zatím nikdy nezkoušela. Zaujala mě řada Ferment Beauty, zejména proto, že obsahují kyselinu hyaluronovou a v recenzi byla tak sugestivně popsaná. ;-)

elemiah 30.7.20 22:07

NaturBeauty

Upoutal mě velice pěkný popis :palec: o těchto maskách,nemám zkušenost z žádnou plátýnkovou maskou,moc velkou radost by mi udělalo vyzkoušet řadu NaturBeauty,…jak moc by mi pomohla tato enzymatická báze vylepšit mojí pleť :hug:, ostatní řady jsou též hodně zajímavé k budoucímu seznámení.

Johanka266 30.7.20 15:47

Moc rada bych vyzkoušela radu SciBeauty. :-) masky od Koriky skvele!:relaxed:️

Eleonora18 30.7.20 08:53

Korika

Krásný den všem, mě by nejvice lákala maska SciBeauty na oční okolí, tuto značku jsem zatim nevyzkoušela, ale vypadá velice lákavě. I nápad s fermentovanými složkami se mi moc líbí, ale touto řadou si udělám radost sama, Ferment Beauty Wine zakoupím při první příležitosti.

PavlunaZBrna 29.7.20 20:16

Masky od Koriky miluju! Obzvláště ty plátynkové. A maska na nohy je taky bomba.
:inlove: Ráda bych vyzkoušela SciBeauty a řadu StarBeauty.

Kam12 29.7.20 11:52

Tak to vypadá luxusně! Skvěle napsaná recenze :) Momentálně se snažím o „zhutnění“ pleti a její hydrataci, takže bych volila Spring detox, protože obsahuje masku z řady Ferment beauty, která rozjasňuje, vyhlazuje, hydratuje a to bych fakt ocenila. :rose:

Charmedka92 27.7.20 11:17

Od značky jsem ještě nic neměla, ale nejvíce mě zaujala NaturBeauty, ta vypadá moc dobře :inlove:

mikka02 24.7.20 17:36

.

Ráda bych vyzkoušela řadu SciBeauty . Složení vypadá velice dobře. :sweet: :rose:

Mseminka 22.7.20 22:46

Masky od Korika mám veľmi rada. Rada by som masky z rady Star Beauty :inlove:

Paja.Kopuleta 22.7.20 14:23

Láká mě vyzkoušet řada Spring Detox, tu jsem ještě neměla. Zkoušela jsem fermentovaný jogurt a ta byla opravdu parádní :-)

Přidat komentář

Nejčtenější