8 týdnů k dokonalé pleti? Jde to

I když se stále cítím na 18, můj věk už dávno překročil hranici 30. Právě proto jsem se zapojila do testování Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 séra, díky kterému by moje pleť měla být pevnější, jasnější a mladistvější. Povedlo se?

* Omládnutí pomocí séra? Jde to? Zdroj: Redakce

Co je to retinol?

Jde o čistou a nejsilnější formu vitamínu A, která patří do skupiny retinoidů. Vyskytuje se přirozeně v naší kůži a je součástí i mnoha potravin (rybí olej, vejce, maso a další). Retinol patří mezi nejúčinnější složky v kosmetické péči o pleť.
Díky němu můžete bojovat s předčasným stárnutím. Dokáže si totiž hravě poradit s vráskami, pigmentací, strukturou pleti. Prostě zázrak, který pleť omladí a oživí.

Při péči o pleť je ale potřeba dbát na jeho správné využití. Protože i tady platí pořekadlo: všeho s rozumem. V kosmetice ho najdete hlavně ve formě koncentrovaných sér, které se aplikují na noc.

U citlivé pleti používejte produkt s nižší koncentrací a aplikujte jej maximálně 2× týdně. Zároveň se nedoporučuje retinol kombinovat s s kosmetickými produkty, které obsahují vitamín C. Není vhodný ani pro ženy těhotné nebo kojící.

Retinol od Mary KayNoční séra s retinolem? Vhodné jako prevence i když už vrásky máte. Zdroj: Redakce

Když je vám už přes 30

Retinol patří mezi opravdu účinné kosmetické pomocníky - pomáhá v prevenci známek stárnutí, které ještě nejsou viditelné, a zároveň zabraňuje prohlubování již viditelných známek stárnutí pokožky. Podporuje totiž tvorbu kolagenu a elastinu, které jsou důležité pro pružnost a pevnost pokožky. Kolagen ale v pleti už před 30. rokem ubývá, a proto je důležité podporovat jeho tvorbu.

Výhody retinolu:

 • učí pleť hospodařit s vodou,
 • udržuje v pleti přirozenou hydrataci,
 • stahuje póry,
 • zrychluje obnovu buněk,
 • podporuje produkci kolagenu,
 • navrací pleti pružnost,
 • pomáhá bojovat s vráskami.

Retinol je citlivý na sluneční záření, proto je nutné používat také krém s vysokým ochranným faktorem.

Žena si nanáší na ruku retinol od Mary KayZnáte proces jemné retinizace? Zdroj: Redakce

Připravte pleť na použití retinolu

Proces retinizace:

Pokud používáte retinol ve vysoké koncentraci poprvé, doporučuje značka Mary Kay postupovat podle procesu jemné retinizace, který byl navržen ve spolupráci s předními dermatology. Při retinizaci jde o kombinaci séra a zklidňujícího mléka, které společně nanášíme na pleť.

Co to je?

Díky postupnému navyšování četnosti nanášení retinolu bude mít vaše pleť čas zvyknout si na účinnost tohoto přípravku, bez nepříjemných vedlejších projevů na pleti. Jedinečný postup pozvolné aplikace retinolu maximalizuje výsledky a zároveň minimalizuje možný diskomfort - suchost, odlupování šupinek kůže a dočasné zarudnutí.

Jak aplikovat:

Večer aplikujte sérum na suchou a čistou pleť. Ideální je vyčkat asi 5 až 10 minut po čištění pleti. Snížíte tím vznik potenciálních nepříjemných pocitů na pleti.

 • 1. a 2. týden: 1× týdně naředěné sérum společně se zklidňujícím a obnovujícím mlékem.
 • 3. a 4. týden: 1× týdně s následnou aplikací mléka.
 • 5. a 6. týden: 2× týdně s následnou aplikací.
 • 7. a 8. týden: 3× až 5× týdně s následnou aplikací.

Dále už je to na vás. Při pokračující aplikaci se dostavují další přínosné účinky. Jakmile je totiž pleť zvyklá na retinol, můžete sérum nanášet každý večer.

Zklidňující a obnovující pleťové mléko Mary Kay a retinol Mary KayVyzkoušely jsme Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum a Zklidňující a obnovující mléko. Zdroj: Redakce

Co jsme přesně testovaly?

Přípravek jsem ale netestovala sama. Abychom dokázaly lépe posoudit účinky retinolového séra, otestovala ho se mnou také mladší kolegyně. Retinol 0.5 sérum totiž nepůsobí jen na vrásky, ale zároveň pleť posiluje, sjednocuje její tón a zbavuje pleť pigmentových skvrn. Proto se hodí i pro mladší pleť.

Co jsme testovaly?

Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum : Obsahuje čistý a účinný retinol v klinicky ověřené 0,5% koncentraci. Po jeho osmitýdenním používání by mělo dojít ke zlepšení pleti, k jejímu prozáření a zjemnění. Zlepšuje také vzhled vrásek, sjednocuje tón pleti a zvyšuje její pevnost.

Mary Kay Clinical Solutions® Zklidňující a obnovující mléko: Obsahuje rostlinné oleje (kokosový, jojobový nebo olivový), které pleti dodávají dávku bohatých mastných kyselin pro vyživení a zklidnění. Glycerin a třtinový skvalan pomáhají zabránit ztrátě hydratace. Tato výhoda je zásadní během procesu retinizace, kdy je pleť náchylná ke zvýšené suchosti.

Jak test dopadl?

Jana:

Od séra jsem očekávala zvýšení pružnosti pleti, její zjemnění, rozjasnění a zároveň i vyhlazení vrásek. Vím, že hlubších vrásek už se ve svém věku zbavím jen díky botoxu, ale zároveň jsem doufala, že by se mohly alespoň zjemnit.

Sérum i zklidňující mléko se díky praktickému balení velmi snadno nanáší. Já jsem zrovna s retinolem zkušenost neměla, a proto jsem se vrhla do procesu retinizace přesně podle návodu. Díky tomu jsem na pleti nezaznamenala žádné negativní projevy. Právě naopak, od první aplikace jsem měla pocit, že je pleť hladší a zářivější. Tedy v den aplikace. Nemohla jsem se proto dočkat, až ho budu používat každý den. Ale to chtělo svůj čas.

Přiznám se, že jsem na začátku používala každý den alespoň zklidňující pleťové mléko. Cítila jsem, že je pleť vyživená, pružná a hydratovaná. Účinky retinolu samotného se začaly projevovat na mé pleti asi 6 týden. Vrásek mě úplně nezbavil, ale zjemnil vrásky kolem rtů a mezi obočím.

Pleť je jemná, zářivější, její barva je sjednocená. Měla jsem od porodu trable i jemnými pigmentovými skvrnami. A světe div se – už zmizely. Pro mě první přípravek, který s nimi dokázal zatočit.

Tvář Natálky před a po využívání retinoluPřípravek se mnou otestovala také kolegyně Natálka. Zdroj: Redakce

Naty:

Retinol od Mary Kay byla moje první zkušenost s touto látkou. Je velmi důležité dodržovat všechny pokyny a dávkování, aby pleť zaznamenala jen ty pozitivní účinky. Moje pleť na retinol reagovala hned při první aplikaci. Očekávala jsem štípání či začervenání, ale nic z toho se nekonalo. Předpokládám, že i díky zklidňujícímu mléku, které jsem na pleť ihned nanesla. Druhý den jsem na pleti ale objevila olupující se jemnou vrstvičku pokožky. Bylo to vidět ale až po nanesení make-upu, který se na pleť trochu hůře chytal. Mezi jednotlivými dávkami retinolu jsem tedy pleť hodně hydratovala.

Již po druhé dávce jsem měla pleť výrazně jemnější, hebkou a téměř bez pórů. Proces, kdy se mi pokožka jemně loupala, trval asi 4 týdny. Pak jsem začala pozorovat i další kladné účinky, jako vyhlazení jemných vrásek, které jsem měla v oblasti pusy. Jako další jsem zaznamenala uklidnění akné. To sice retinol zcela nevyřešil, ale podstatně stav mé pleti vylepšil.

Vyzdvihla bych ještě zklidňující mléko, které je vhodné k retinolu používat. Je opravdu skvělé. Velmi lehké, tekuté, chladivé. Pokud máte normální, nebo mastnou pleť, bude to i ideální hydratace na léto.

Znáte a používáte retinol? Nebo ho budete chtít vyzkoušet poprvé?

Autor: Jana Kantorová

Kreativní duše, která nedokáže ani chvíli posedět. V mediálním světě "pracuje" už 15 let. Začínala jako redaktorka a produkční v tištěných médiích a v televizi. Nakonec ale zakotvila v online světě jako editorka.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější