Rochas: Fleur d'Eau

V polovině devadesátých let jsme si jednou s mámou udělaly výlet do Prahy. Byla to ještě taková skoro porevoluční léta… v té Praze už možná ne, ale v našem ospalém okresním balíkově vždycky plynul čas pomaleji. Šly jsme se podívat do Kotvy, kde byla dole v přízemí velká kosmetická a parfémová sekce - několik ‚ostrůvků‘ s parfémy obehnaných pulty.
Pamatuju si z toho Jiříkova vidění víceméně neurčitou mlhu nejrůznějších flakonů a vůní, z níž vystupují tři konkrétní konkrétní objekty: Angel, Dune a Fleur d'Eau. Angel by tehdy, pár let po svém vzniku, na vrcholu popularity (4 roky tehdy byly na trhu chvilka, ne jako dneska); Dunou se voněla každá druhá. Nechala jsem si ji stříknout na ruku a vím, že se mi hrozně líbila a chtěla jsem ji, což přičítám extatickému stavu, neboť Dune je velmi sladká a sladké vůně jsem nikdy v lásce neměla.
A na jednom pultu stála reklama s tyrkysovou povlávající slečnou a světle zeleným flakonkem. To přesně odpovídalo mému naturelu, ale na vyzkoušení už nějak nedošlo, a tak se k Fleur d'Eau dostávám až dnes, v době, kdy dávno není horká novinka, ale potácí se na pokraji vymření. Škoda, že jsem si ho tenkrát nevyzkoušela, neoblíbila a nevydyndala k narozeninám, byla by to vůně přesně podle mého tehdejšího gusta a typ, proti jehož použití na mladé slečně by nikdo nic nenamítal.

Z toho už je jistě jasné, že Fleur d'Eau spíš jemnější, svěží vůně. Jeho název znamená v překladu ‚vodní květ‘ a něco takového můžete čekat, nenašla jsem v něm ovšem typický současný vodně květinový akord, který je mi protivný svou pronikavostí (vyznačují se jím především levnější vůně). Je tam jeho mírná verze, smíchaná s konvalinkami a po rozvonění velmi věrným ‚vodním‘ tónem, který skutečně připomíná zurčící čistou vodu.

Milovnicím vodních a vodně květinových svěženek bych vřele doporučovala ještě si rychle Fleur d'Eau někde sehnat, než se definitivně přestane prodávat. Ze současných vůní je mu nejpodobnější snad L'Eau Par Kenzo, Fleur d'Eau je ale ženštější.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

janali 19.09.10 20:34

niveovka, akú som dlho hľadala - žiadne melóny ani nič podobné necítim. perfektná, len ju neviem momentálne nikde nájsť, možno len na e-bay…

JanaK 03.03.10 17:47

Konečně po tolika letech na trhu !Je to úžasná a jemná vůně. Už mám 3 balení.

Fleur 23.02.10 18:17

Sehnala jsem ji na Xparfemech. Super, mám pocit jako bych se vrátila v čase:-)

alena 21.02.10 21:14

Teď je k dostání na El Ninu a Ketonu za super ceny.

ankaj 21.02.10 18:25

Také jsem koupila - pre dievčatá na Slovensku: www.svetvoni.sk Dobrá cena - a to som si myslela, že už nikdy nebude v ponuke!

aliceh 05.11.09 08:31

Už se dá zase sehnat na internetu, mám jí na poště !!!

Neve 30.12.08 15:11

Tahle vůně je moje nejoblíbenější už 10 let. Nechápu, proč jí přestali vyrábět. Sehnala jsem ještě letos 4 balení v Itálii.

Nic podobného jsem zatím nenašla (nic mi tolik nesedí). Škoda, je to nádherná vůně.

sLenka 26.07.08 15:18

Hmmmmm…ta opravdu byla. Eau d´Eden bych s ní též srovnávala, jen ten konec je jiný. Fleur d´Eau byl takový jako by
trošku do jemného kořeníčka. Flakon, toť skvost co zdobí koupelnu ještě dnes.

Trillian 08.04.08 21:05

Aj mám na túto vôňu veľmi pekné spomienky, voňala krásne, kúpila som ju pred rokmi (5-7 rokov dozadu)vo Fann, veľmi sa mi páčila, nechápem prečo ju sťahujú z obehu, myslím si bude za ňou smútiť veľa žien, podobný príklad je Jovan.

Melissa 08.04.08 10:02

Tahle recenze mě moc potěšila - Fleur byla moje úplně první „drahá“ vůně, mám ji spojenou se vzpomínkama na první lásku.. Loni na podzim jsem si ji koupila v Itálii, kde jsem ji objevila v jedné celkem zapadlé parfumérce, běžně už ji tam taky neprodávají. Teď se z ní těším, pořád mi voní krásně, zvlášť teď na jaro a léto bude nádherná.

Ada 07.04.08 19:12

Eau d'Eden nemám důkladně vyzkoušený, už to musím udělat - máš pravdu, že ten bude asi nejpodobnější (znám ho z papírku), dokonce i ta barva flakonku je skoro totožná :)

PetraSK doma 07.04.08 16:15

zdravím Adi, pekná recenzia, ja patrím k tým šťastlicom, ktoré si ešte stihli kúpiť Fleur D Eau, našla som ju v českom eshope, síce za nekresťanský peniaz, ale musela som…mala som ju v 90-tich rokoch, vtedy bola v každej parfumérii. Nesúhlasím však s tým, že je podobná L Eau Par Kenzo, tá je pre mňa ostrá, ja ju neznesiem, Fleur je smotanovejšia, jemnejšia a nežnejšia, prirovnala by som ju skôr ku Eau D Eden od Cacharel

Přidat komentář

Nejčtenější