Rozjasňovač v kuličkách vzbuzuje nostalgii. Pracovat s ním ale musíte opatrně

Tuhé a tekuté rozjasňovače jsou klasikou našich kosmetických taštiček. Co ale ty v perličkách? Nebude problém s jejich nanášením?

* Rozjasňovač v kuličkách. Nadchne, nebo zklame?

Tváře jako slabikáře

Kuličkový rozjasňovač je pro mě nostalgickou záležitostí. Když mi bylo asi dvanáct, mamka měla v téhle formě tvářenku. Nejednou jsem ji zkusila štětcem nanést… a vypadala jako Marfuša. Nicméně byly to moje rané zkušenosti s „líčením“, takže na ně ráda vzpomínám.

Když jsem tedy u Oriflame viděla rozjasňovač Giordani Gold, musela jsem ho mít. Přiznávám, že první vyzkoušení dopadlo skoro stejně jako v těch dvanácti. Použila jsem přiloženou houbičku, která ale na sobě měla tolik barvy, že jsem si při pohledu do zrcadla mohla říct slavné „Ne, princezna ne… Ty jsi královna!“ Ovšem s takovými tvářičkami by mě nechtěl mladík, co k Marfušce přišel na námluvy, natož Ivánek.

Chyba byla mezi houbičkou a perličkami, tedy u mě. Nepřihlédla jsem k pigmentaci, která je opravdu silná. A tak jsem napodruhé raději sáhla po štětci, se kterým se mi lépe nabíralo požadované (menší) množství. Navíc se na jeho štětinách dobře rozprostřely různé barvy perliček.

Jsem bledule, a tak používám rozjasňovač samostatně, určitě ale jde i kombinovat s tvářenkou. Na to je pak nejlepší vějířovitý štětec, který je přímo určený na nanášení rozjasňující kosmetiky.

Negativní může být snad jen to, že o kombinaci barev nerozhodujete tolik, jako u rozjasňovačů v klasické tuhé podobě, kde jsou třeba tři odstíny. Na druhou stranu vám nezůstane balení s dvěma barvami vypotřebovanými a třetí téměř netknutou.

Cena: 249 Kč za 25g balení

Používáte pudr, rozjasňovač nebo tvářenku v kuličkách?

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Témata článku

Váš příspěvek
jerry 13.3.20 18:11

„Nicméně byly to moje rané zkušenosti s „líčením“, takže na ně ráda vzpomínám.“

A při použití ochranného molitanu místo štětce je vidět, že od raných zkušeností se bohužel nezměnilo nic .

Docela by mě zajímal způsob používání těch červených rtěnek…

Příspěvek upraven 13.03.20 v 18:12

chimaera 8.3.20 13:50

Když já pořád čekám, kdy to na webu, který se tváří, jako že to s kosmetikou chce myslet vážně, přestane konečně vypadat jako na holčenčím blogísku a začnou se objevovat informace, které by zaujaly i ty, které se od doby své první tvářenky už základní věci naučily…
Historka o tom, že pisatelka vůbec nevěděla, jak zacházet s něčím, co je silně pigmentované, ale nakonec to (naštěstí, uf) dobře dopadlo?
Ten kousek molitanu tam není k aplikaci, ten má sloužit k tomu, aby kuličky v balení moc neklechtaly a nerozbily se…

Theaa 6.3.20 22:22

opratrně ???

Nejčtenější