Kartáček místo rukou: Na čištění pleti si pořiďte tekutější gel

Vítám v klubu všechny, které spotřebují hromadu odličovacích tamponků a večerní čištění provádějí už v polospánku. Začala jsem proto přemýšlet, že kartáček na čištění pleti by mohl vyřešit mojí odfláknutou večerní péči o pleť. A jako první mi padl zrak na ruční kartáčky, u kterých peněženka nekvičí tolik jako u těch elektrických.

Láká mě představa, že skončí dočišťování a opravdu nastane pořádné vyčištění pleti! Nebaví mě totiž na sebe patlat odličovací vodu, čisticí gel a pak ještě nacházet na tamponku zbytky nečistot. Důvod, proč chci nahradit kartáčkem klasické čištění prsty, je jinde. Slibuje totiž zmenšení pórů, zmizení černých teček a zlepšení pleti.

Tak jo, tohle testnu.

Vlákna, která neublíží

Máte nutkání si drhnout pleť gelem, peelingem nebo ručníkem? Tak vám bych kartáček nedoporučila, vyvolá to ve vás hotovou obsesi. Kartáček vlastně jen roztírá gel po pokožce, takže pleť neutrpí žádný masakr.

Vyberte si takový, který má měkká vlákna. Nebojte se, že by nebyl účinný. Ale na pleť ho budete nejspíš používat denně nebo aspoň několikrát týdně, takže potřebujete něco šetrného, co vám nesedře všechny buňky.

Samozřejmě si kvůli hygieně nemůžete před nákupem štětinky osahat. A tak to někdy dopadne tak, že ho místo na pleť používáte na drhnutí skvrn (true story mojí sestry, která si pořídila nějaký ten nejlevnější z drogérie).

Co ale poznáte, je délka vláken. Doporučuju vybrat co nejkratší, protože s takovým kartáčkem se dobře manipuluje. Dosáhnete jím i do záhybů nosu a navíc spotřebujete méně gelu. Takový čisticí kartáček na pleť prodává třeba Marionnaud (169 Kč) nebo Avon (99 Kč).

S čím počítat při čištění

Chce to tekutější gel, který vám bude příjemný po obličeji a kartáček si s ním poradí bez velkého dření. Po pleti musí lehce klouzat, přece kartáček nebudete používat jakoby naprázdno.

Počítejte proto s tím, že spotřeba kosmetiky rapidně stoupne. Jednak kvůli hladkému čištění. A jednak existuje možnost, že vás večerní odličování začne bavit jako mě (hlavně, když odlíčení zvládnete pohodlně ve sprše).

Co na sebe?

Z počátku se může pleť trochu „vylekat“, zvlášť ta citlivá. Proto ji neošetřujte ničím agresivním, s obsahem alkoholu. Pleť bude chrochtat blahem, když použijete pěnové přípravky. Spolehlivě se o ni postará čisticí pěnový gel Essentials (95 Kč) od Garnier. V poslední době mě ještě zaujal jemný čistící krém 3D Hyalluron Therapy (79 Kč) od Dermacolu. Dejte přede mě něco s aloe vera, natož v růžovém obalu…

Protože chci všechno hned teď a najednou (a už se neobtěžovat dočištěním), osvědčil se mi ke kartáčku micelární gel. Drobné jemné částečky toho vezmou víc než klasický tekutý gel. Pokožce bude příjemná Rosaliac čisticí micelární gel (347 Kč) od La-Roche Posay. Pumpičkovým aplikátorem vám ulehčí práci fyziologický micelární gel (115 Kč) od Lirene. Modrá je dobrá.

Není všechen kartáček, co se třpytí

Kartáček doporučuju zkusit nejdřív dvakrát týdně. Zjistíte, co to s pletí udělá a případně včas zastavíte vznik šupinek nebo vyrážky. Když bude pokožka jásat, čistěte pak třeba denně. Jsou ale situace, kdy je lepší se na kartáček vybodnout a spolehnout se na klasické čištění prsty.

Kdy by kartáček na pleť nadělal víc škody než užitku?

  • Po použití cítíte velké pnutí pleti (nejspíš moc dřete nebo používáte kartáček příliš často).
  • Když používáte vodu na obličej, nedělá to pleti dobře.
  • Vyrazil vám opar – bacha na rozšíření po obličeji.
  • Objevila se vám nějaká vyrážka nebo přímo dokonce seboroická dermatitida.
  • Akné se vám po použití kartáčku zhoršuje a rozšiřuje. Asi nečistoty. Vyhodit a koupit nový.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Danilejka 27.07.17 10:35

:palecdolu: čím dál tím „lepší“ články, Andreo…

Příspěvek upraven 27.07.17 v 10:36

Hanka H 25.07.17 22:44

Mám obavy, že kdybych teď ve „zralém věku“ :-D dopřála své pleti každodenní setkávání s kartáčkem, vypadala bych za chvíli jako puberťák, který si denně svědomitě nípá akné.
Autorka nějak nevzala v úvahu, že se na Arome pohybují většinou už dost velké holky a ty už nějaký ten pátek ví, jak se o svoji pleť starat (a také si umí namalovat pusu, nanést oční linky …)
Trochu mi nesedí i použité jazykové prostředky :think: Např. vazby „na kartáček se vybodnout“, „pleť bude chrochtat blahem“, „bacha na …“, „na sebe patlat“ a další přímo tahají za uši - nejsme houf rozhihňaných šestnáctek.
:pudl:

Příspěvek upraven 25.07.17 v 22:44

Nejčtenější