Růžové vůničky pro velké holčičky

Dnes ráno jsem se probudila mírně nachcípaná. Za oknem lilo, ale nedalo se nic dělat, musela jsem ven. Svěží deštík bubnoval do deštníku i do země, kde nabral něco velkoměstské špíny a odrážel se na mé úplně nové světlé boty a právě vyprané kalhoty. Pochůzky se protáhly, a tak, když jsem zkřehlá míjela parfumerii, rozhodla jsem se spravit si náladu vůněmi. A jaká jiná barva by k tomu posloužila lépe než sladká růžová!

Dnes ráno jsem se probudila mírně nachcípaná. Za oknem lilo, ale nedalo se nic dělat, musela jsem ven. Svěží deštík bubnoval do deštníku i do země, kde nabral něco velkoměstské špíny a odrážel se na mé úplně nové světlé boty a právě vyprané kalhoty. Pochůzky se protáhly, a tak, když jsem zkřehlá míjela parfumerii, rozhodla jsem se spravit si náladu vůněmi. A jaká jiná barva by k tomu posloužila lépe než sladká růžová!

Aplikovala jsem na sebe několik převážně růžových převážně novinek a s rukama u nosu jsem zase vyrazila do té šedi. Čekala jsem, že kolem sebe začnu šířit růžové jiskřičky a celá ulice se roztančí, ale nic takového se nestalo. Naopak, ve vytrvalém lijáku a vlezlém studeném větru jsem ze sebe vykřesala jen zbytky cynismu a ty juchavé slaďárny mi lezly na nervy. Když jsem navoněná jako starý transvestita čekala u nádraží na pětku, přijela nejprve šestka, pak čtyřka, pak zase šestka, pak druhá čtyřka, po ní opět šestka a hned za ní totálně narvaný autobus náhradní dopravy. Neměla jsem už ani sílu šklebit se nad hutným, vlhkým vzduchem uvnitř, ve kterém nebylo možno nalézt ani stopy deodorantů. Domů jsem přišla vážně nasraná. Teprve teplé jídlo, čaj a chvilka odpočinku mě postavily na nohy natolik, abych ztratila chuť všechny růžovky pomluvit.
Růžová není ani tak barva jako fenomén; je spojována s různými atributy, něžností počínaje a infantilní tupostí konče. Růžový oděv spolehlivě vzbudí emoce, ať už to bude radost nebo pohrdání. A když se řekne ‚růžová vůně‘, je to skoro samostatná kategorie, protože se od ní automaticky očekává jistý charakter - lehkost, ovoce, květiny, bezstarostný optimismus, dívčí naivita nebo také úporná nuda toho nejvlezlejšího segmentu mainstreamového trhu.
Patříte-li mezi mladé uctívačky růžové nebo máte zrovna růžovou náladu (i já mám ve skříňce růžovou vodičku pro tyto účely!), vyberte si třeba:

Bali Dream. Cestovní série značky Estée Lauder loni dostala růžový přírůstek k tyrkysovému Emerald a oranžovému Brazil Dream. Nejprve se prodával jen na letištích a teď doputoval do parfumerií. Na fóru jste z něj moc nadšené nebyly, ale mně se líbil víc než Emerald Dream - hlavně proto, že Emerald byl slaboučký a nebyl skoro cítit. Bali Dream je výraznější a má dobrou výdrž. Voní sladce, zpočátku po ovoci, hladké gardénii a jasmínu, postupně přechází do teplé cukrové vaty se stopami bílých květin, růží, konvalinek a vanilky. Pokud vám takhle sladké vůně nedělají dobře, Bali se vyhněte - cukr květiny hodně přebíjí. Přesto má ta neomaleně sladká hřejivost něco do sebe a k vyzkoušení bych Bali Dream doporučila.

Love by Nina. Bali Dream mi svou sladkostí trochu připomněl původní Ninu, ve které je také bíle květinově hladká cukrová sladkost. Napadlo mě proto zkusit novinku Love by Nina. Flakon je stejný, ale světle zelený s růžovými lístky a víčkem. Vůně je už od začátku výrazně svěžejší a znatelně voní po zeleném jablku. Základ je sladký s hebkými květinami jako v Nině, ale ne tak silný. Kdybych si měla vybrat mezi jablečnými vůněmi - Light Blue, Apparition Sky, All About Eve - volila bych nejspíš Love by Nina. Jablíčko z ní voní příjemně, není protivně řvavé a sladké podtóny ho hezky dokreslují.

Cat Deluxe with Kisses. Bali Dream a Pretty Nina jsou pro oko snesitelné. Z Cat Deluxe se každá slušná žena nad 17 let musí osypat. Flakonek s růžovým obsahem je posetý červenými polibky a z rozprašovače visí červená bambulka. Design flakonů pro Naomi zřejmě dělá nějaká stárnoucí prostitutka, jinak si to nedokážu představit. Vůně jsem se bála, nemám s Naomi moc dobré zkušenosti, ale vrozený masochismus mě donutil to zkusit. Přežila jsem, vůně je snesitelná, není přehnaně výrazná ani čpavá, ale ani tak se mi moc nelíbila. Je to neurčitá hřejivá směs květin a citelně plastelínové vanilky, ze které prostě moc čouhá drogerie. Předchozí dvě vůně bych nosila, Cat Deluxe with Kisses bych nechtěla ani zdarma. Mezi levnějšími kousky jsou mnohem hezčí parfémy.

Dolly Girl Ooh La Love. Dětinský název, dětinský flakonek - ne, neděste se, když jde o Annu Sui, běžná pravidla neplatí. Hravost, výrazné barvy, ornamenty, výstřednost, to vše neoddělitelně patří k návrhářčinu stylu. Pestrobarevné vzory obvykle kombinuje s černou a také nápadité střihy a kvalitní materiály dávají na jejích přehlídkách tušit, že se nedíváte na nějaký druhořadý kýč. Je ta hlavička opravdu infantilně roztomilá, nebo spíš strašidelná? Než se rozhodnete, podíváme se na obsah. Ooh La Love je jemná, ovocně květinově pižmová vůně. Začátek je ovocný, výrazný, s citrusy, poměrně pronikavý, vzápětí se však vůně ztiší a nastupuje bílé pižmo, ve kterém se prolínají velice zvláštní živočišné podtóny oscilující mezi vůní a zápachem. V závěru Ooh La Love zase trochu šlápne na plyn a přičaruje do pižma opět výraznější květinové a citrusové tóny. Parfém má na svěží vůni velmi dobrou výdrž a jeho vývoj a všechna ta zvláštní aromata, která se z něj nenápadně linou, ho zařazují mezi originálnější svěží výtvory.

(Část článku vznikla ve spolupráci s parfumerií Elnino .)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Vanilka 15.10.10 21:59

Dolly Girl Ooh La Love je moc hezká vůně…nevím proč (asi jsem ji tam někdy cítila) se mi vybavuje diskotéka:)-tedy dnešní doby:)A docela vydrží. Zajímavá a nesplyne s davovkama…

ga.pi 27.12.09 22:21

Bali dream:
S Bali to nemá nic společného. Je to mírně oslabená jinak přesná kopie Givenchy Amarige.

Kerze 02.07.09 08:33

Mně se Bali Dream líbí celkem dost. Výdrž je excelentní, přečká i sprchu,rozvoní veeelmi příjemně, není už tak sladký (já tam cítím skoro kokos) a můj muž mi jej pochválil sám od sebe, což se moc často nestává, když jsem testovala v parfumérce. Takže po něm asi půjdu - na dovolenou k moři se bude hodit…

Roza 27.06.09 22:14

Zkusila jsem Ninu - zpočátku hezky štavnatá, ale konec byl nejumělejší bonapari, jaké jsem už dlouho necítila. výdrž na kůži docela dobrá

Sára 23.05.09 23:32

Nina - Love by Nina - velká podoba s klasickou Ninou ale novinka je ještě cukrovější.

viky 20.05.09 19:47

Dolly Girl Ooh La Love je celkem pěkná pikantní svěženka. Ale ta morbidní představa, že bych tahala hlavu v kabelce..:).

Lucifer 18.05.09 08:11

Tak Nina je už u mě v kabelce. Je opravdu hodně podobná červenému jablíčku. Má výbornou výdrž. Sehnala jsem poslední kousíček v Marionnaud.

me 16.05.09 16:52

Pár týdnů vlastním oranžový Brazil Dream z cestovní série E.L. Je to omamná, květinově-kokosová vůně. Opravdu jsem nečekala, že se mi bude tak moc líbit…a už mi ji ubývá a stále jsem na ni nikde v obchodě nenarazila:-(.

benvenuta 15.05.09 17:11

Tá Naomi je des desúci už na pohľad.

Inak, ako rozlíšiť, kedy sa hovorí o ružovej voňavke s ružou a ružovej farbou aj efektom? Mňa vždy napadne len nejaká neohrabane opisná fráza…

Ingrid 15.05.09 17:01

Nina je hezká,opravdu se mi líbí,ostatní neznám,ale hlavičky Anny Sui na mne působí,jako polystyrénové hlavy na odkládání paruk,až dnes jsme si uvědomila,že mi to není moc příjemné.Olíbaná Naomi mne nepřitahuje,bam­bulku bych brala,vyvolává to asociaci s kočičím ocáskem dle kočky v názvu,ale ty rudé otisky rtů už jsou moc laciný efekt.

"ja" 15.05.09 14:46

Dávam bod Nine. Stojí za vyskúšanie

Violette 15.05.09 13:21

Love by Nina mají v Marionnaudu. Zdá se mi hodně podobná původnímu černenému jablíčku, jen malinko svěžejší.

gentiana 15.05.09 11:12

Tak jsem se hluboce zamyslela a zjistila jsem, že asi žádný růžový pičifuk nemám. Nejblíž je fialový Ysatis Iris. Ale zelená flaštička s růžovým vrškem mi připomíná moji milovanou Liberté - ta flaša, co mám tady, má zelený vršek, někdo to přehodil.
A jo, mám růžovou, třešňovou od Niny, ale doma II. Koukla jsem se do regálu a vlastně mám pět barevných flakonů - kromě Liberté a Irisu ještě zelený Rovo Nero, fialová Vintage Love od Kenza (akorát nechápu, proč jsem to koupila, je to divný), černý Nemo a zelená jardin sur le Nil. Jinak samé čiré sklo, maximálně potisk.
Chtělo by to něco zářivě modrého, třeba:D

Lucifer 15.05.09 07:53

Moc prosím, kde se dá sehnat Nina Ricci Love by Nina?

katerinka 15.05.09 07:48

Oh la love mám moc ráda, škoda, že už se nedá sehnat. Hlavičky mi neva :-)

ippolita 14.05.09 23:21

Ja mam taky isty problem s dizajnom Anny Sui - tie flase, aj krabicky su morbidne, nechutne, strasidelne.

DJka 14.05.09 23:08

Musím říct, že „haló efekt“, který psychologové popisují v mezilidských vztazích, pozoruji u sebe i směrem k vůním a jejich schránkám:) Chtě nechtě každá při prvním pohledu vyvolá nějakou odezvu, dojem…A zrovna u Anny Sui mám problém, že „haló efekt“ nevnímám moc lichotivě, lahvičky=hlavičky mi přijdou dost strašidelné, a přitom obsah může být velmi příjemný…ale beru to jako tréning, abych tyhle dojmy nebrala vážně ani u lidí:)

Mitzi 14.05.09 21:19

EL Emerald je slaboučký? To mi nepřijde. Z těch tří „snů“ mi připadá nejlepší.
Love by Nina je hezčí okem než nosem, jako dárek bych ji neodmítla, ale je hodně jablečná.
Z růžových novinek mě víc zaujala Be Givenchy… kupodivu i dobře drží.
Flakony Anna Sui kromě Sui Dreams mě spolehlivě odpuzují -až tak, že hlavičky nesbírám :D

Katka 14.05.09 20:38

Z téhle várky jsem zkoušela jen Ninu a ačkoliv mám tenhle typ růžových ovocných vůní ráda, tak tohle zelené jablíčko mi vonělo jako Bonpari a tak vonět nemusím.
Ado: Anna Sui asi nebyla k mání v kamence, že? Tuhle hlavičku bych moc ráda zkusila, jelikož „moje“ Bonjour L'amour už není téměř k dostání:(

hafik 14.05.09 18:59

Aduš, moc se mi líbil tvůj komentář :-)). V dešti a když člověku není nejlépe, je asi očistec zkoušet nějaké nové letničky.

Z těch, co jsi vypsala, mě asi zaujala jen Dolly Girl Ooh La Love. Ostatní na mě působí lacině, obyčejně :-(((

Albeni 14.05.09 18:08

Hehe, koukám že Naomi je opět zašlapána v prach :D ale asi oprávněně. Ty flakony jsou prostě ohavné. Kdyby aspoň vynechali ten laciný střapec. Celý ten flakon s tím chlupatým cuckem vyhlíží skutečně jak z poličky nějaké bordelmamá. Ale pozor, červený Exult nebyl tak děsný, ačkoli jsem ho měla hodně dávno, takže vzpomínka možná vybledla.
Růžovozelené bledé Niny jablíčko je krásné, jak jinak. Budu se snažit vyzkoušet.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější