Rychlý přehled: jarní novinky

Dnešní dávka rychlých zkoušek na kůži i na papírky obsahuje především novinky na jaro a léto z levnější i dražší sorty.

Zkoušela jsem v několika parfumeriích v brněnské Olympii - a musela jsem rychle, neboť jsem s sebou měla přítele a v momentě, kdy jsem se pustila do parfémů, už měl za sebou několik obchodů s oblečením a obuví, kde musel sledovat, jak si zkouším tucet různých bot, samozřejmě aniž bych si zamýšlela některé z nich koupit. Když jsme míjeli Marionnaud, slečna stojící u vchodu s flakonem Jasmin Noir mi nabídla navoněný papírek, který jsem odmítla se slovy, že vůni už znám. Pak jsem vstoupila do Douglasu, kde se mě další prodavačka pokusila nalákat na další zkoušku. Flakon v její ruce jsem poznala i bez kytiček. ‚Daisy znám, děkuji,‘ pravila jsem. Měla na stolečku ještě jeden, ale sotva natáhla ruku, dodala jsem: ‚Chloé taky.‘ ‚A co nová Omnia?‘ snažila se mě ta nebohá žena potěšit. ‚Znám,‘ zavrtěla jsem hlavou. Prodavačka sáhla do regálu a vytáhla fialový flakonek s květinovým dekorem. ‚Euphoria Spring Temptaion? Tu jsem nezkoušela. Dejte mi ji sem,‘ ukázala jsem na poslední volné místo na předloktí a dostala jsem štědrou dvojitou dávku. Mimochodem, v témže obchodě jsem hned u vchodu narazila na mladou prodavačku s účesem jako z módního katalogu: měla vlasy kousek pod uši, rovné jako hřebíky, odbarvené na skoro bílou blond a rovnou ofinu à la Kleopatra. K tomu pečlivé nalíčení a pleť jako panenka. Slečno, jestli náhodou čtete Arôme - moc vám to slušelo, a soudě podle toho, jak důkladně můj přítel předstíral, že se dívá jinam, to asi nebyl jen můj dojem.

Euphoria Spring Temptation mě moc nenadchla - je to taková obecná lehká květinová vůně na jaro. Příjemná, ale za rok po ní nikdo ani nevzdechne. Flakonek se stříbrným květinovým vzorem je hezký.

Víc mě zaujala #START-8174# L'Air du Printemps (tato slovní hříčka je variací na původní název a slibuje závan jarního vzduchu). Je dost podobná původní L'Air du Temps (víc než modrá L'Eau du Temps), ale pokud vám přišla příliš ostrá, zastaralá a nepříjemná, tady ji dostanete v kulaté, hladké, moderní verzi. Růžovou barvu bych jí nepřisoudila, nebo bych aspoň použila starorůžovou, jakou má třeba Kelly Calèche. L'Air du Printemps není žádný ovocný bonbonek, po citrusovém začátku ihned nastupují květiny v čele s karafiátovou a bílou květinovou vůní z L'Air du Temps. Nemáte-li rády čisté květinové vůně, ať vás ani nenapadne kupovat ji naslepo. Prezentace klame, nejedná se o lehce stravitelnou lehkou vůničku. #END-8174#

Zato #START-8356# Esprit Groovy Life v pruhovaném flakonu bonbonová je. Ne sice ‚bonbonová až hrůza‘, ale toho ovoce je tam docela dost a přestože nejsilnější je ze začátku, ani nástup květinovějšího srdce nepromění Groovy Life v něco jiného. Pokud dáváte na léto přednost bonbonům a Escady už jsou na váš vkus moc lepivé, zkuste třeba Groovy Life, ten by mohl být tak akorát. #END-8356#

#START-8348# Žluťoučká Kate Summer Time se podle letmé zkoušky na papírku od té původní tolik neliší: ze začátku skoro není cítit, pak se mění v čistou květinovou vůni s mýdlovým nádechem, potom se teprve projeví výraznější ovocné a květinové tóny. Ovoce je pouze na dokreslení, vůně není čistě ovocná. Stejně jako Kate mě ani Summer Time verze příliš nenadchla, ale hledáte-li nenápadnější čistou vůni, vyzkoušejte ji. Flakonku to ve žlutém provedení sluší o moc líp než v otřepané růžové. #END-8348#

A u žluté už zůstaneme. #START-8192# Aqua Allegoria Tiaré-Mimosa se představila v záplavě žlutobílých kvítků. Mimóza je žlutá, tiaré neboli tahitská gardénie (Gardenia taitensis) má bílé květy podobné spíš velkému jasmínu než ‚naší‘ gardénii. V reklamě je ale flakon Tiaré-Mimosy obklopený žlutobílými květy plumérie, jiné omamně vonící tropické rostliny. Ve složení žádná plumérie uvedená není, takže to tam zřejmě dali pro oko - tiaré ani mimóza tak přitažlivě nekvete.
Vůně je poměrně slaboučká, na kůži jsem ji skoro necítila, na papírku jsem nezkoušela. Nebyla jsem schopná rozeznat, jestli opravdu voní po mimóze a tiaré, protože jsem měla co dělat, abych vůbec něco vyčenichala. Po rozležení to bylo trochu lepší. Tiaré-Mimosa není žádná opulentní bílá květinovka, jak by se dalo čekat, je spíš nenápadná. Zajímavý je závěr, který je typicky guerlainovský, obsahuje zemité, lehce kouřové tóny a přirozeně nechybí vanilka. K vyzkoušení rozhodně doporučuji, snad ji ucítíte lépe než já. #END-8192#

#START-8650# Přímo etalonem žlutosti je Alien Sunessence. Nevím, jestli se k Muglerovi kdysi nedopatřením dostala láhev jedovatě žluté socialistické limonády a navždy ho to poznamenalo, ale vypadá to tak. Alien Sunessence je citronově žlutý a září z regálu na celou prodejnu, což je jistě plus, ovšem když dojde na zkoušku… no, přiznám se, trochu jsem se ho bála. Pokud se vám původní Alien hnusí, Sunessenci ani nezkoušejte - a pokud se vám líbí… máte možnost koupit si ho znovu v jiné barvě. Vůně je totiž velmi podobná, vlastně skoro stejná, jen jasmín je obohacený o hladivý máslový tón a začátek není tak úderný. #END-8650#

Autor: Ada

.
Váš příspěvek
Lena 14.4.11 13:38

Pořídila jsem si žlutého Aliena za velmi přijatelnou cenu, když povážím, že ho je 60ml. Voní citronově jen na začátku, pak je to starý dobrý Alien, výdrž nekonečná.

mesulka 29.6.10 12:23

Žlutý Alien mi přišel jako malý tester. Z uplného začátku jsem v něm vyčuchala cosi větrového, to po chvíli zmizelo..pak voněl sladce a když jsem si šla zacvičit, začal se mi i docela líbit, protože voněl svěže(pořád jsem si říkala kdo to tam tak hezky voní, a po přičuchnutí k ruce jsem s radostí zjistila, že jsem to já :)) zkusila jsem ho tedy i další den, ale bohužel bez procedury spinning, se tak hezky nerozvoněl. Takže doma bych ho mít nemusela, i když vyloženě mi nevadí.

Svatka 15.4.10 13:24

L'Air du Printemps se mi (navzdory? rýmě) móóc líbí. Bonbóny necítím, spíš šeřík a vlhké květiny. Hruška tam možná je a jasmín je cítit taky, ale ne ten bolehlavový jak v Burberry. Sladká se mi nezála (To červené jablko Nina jo)

Ymber 14.9.09 13:52

Tak žlutý Alien mi připadá úplně jiný než původní verze. Pravda, zkoušela jsem jen na papírku, ale necítila jsem žádné citrusy, zato naprosto jasně mimózu! Docela se mi to líbilo, protože mimóza mi moc voní, kdysi jsem měla mimózový parfém od L´Occitane a tohle mi ho hodně připomnělo…

Garfield 25.7.09 17:57

Původní Alien opravdu nemusím, vyvolává ve mě nejrůznější podivné asociace.Žlutého Aliena jsem vyzkoušela, jen abych zjistila, jestli je stejně divný, jako ten původní a bylo příjemné zjistit, že je to vůně povedená o dost víc, než fialová verze.Takže radím, i když Aliena nemáte rádi, určitě žlutého očmuchejte

Evaicka 11.6.09 13:30

Chtěla bych se zeptat,kde se dá ten žlutý Alien koupit přes internet.KOukala jsem a nikdo ho skoro nenabízí:-(

Arome Alice 5.6.09 18:21

Přímo jsem se zděsila, při popisu letní verze Alienu. Jak tohle může někdo napsat. Vždyť je to naprostá bomba! Ano flakónek možná působí trochu jedovatě ale obsah vše vynahradí. Temperamentním vášnivým ženám vřele doporučuji.

Mitzi 30.4.09 22:05

Měla jsem stejný problém s Aqua Allegoria Tiaré-Mimosa. Necítím ji skoro vůbec. Chviličku se mi hodně líbí a pak úplně zmizí. Žlutý Alien Sunessence se mi líbí jen natolik, abych ho strpěla v jedné místnosti, flakon je dokonale zářivý, vůně díky citrusům snesitelná.
Ado, na Tvůj verdikt nad Eau Verte jsem hrozně zvědavá!
Já dnes v rámci prvního jarního rozkoukávání holubičky přehlídla, zkusila jsem zelenou Love by Nina a pár pánských novinek… více v diskusi. Taky mi prodavačka nabízela NOVINKU Versense (udivilo ji moje „tu už mám“), ale fakt je, že dnes měli tolik novinek, že jsem nezvládla očichat ani polovinu.

gentiana 29.4.09 20:57

Ado, Eau Verte mám - poslala jsem ti vzkaz.

Kate 29.4.09 17:57

Tak kráásny žltý flakónik…úplne ma dostal :(

Amy 29.4.09 13:49

Kdysi se mi Alien „hnusil“, ale teď už ho můžu, takže na Sunessenci se vyloženě těším. Mám doma zbytek mandarinkového Aliena a je boží, i jeho oranžový flakon, žlutý bráška už je v tužebníku :-)

Ada 29.4.09 13:21

gentiana: chci, jen čekám, kdy se k ní dostanu :)

pichjit 29.4.09 07:01

Moc mne potěšil názor na Holubičky NR, vnímám ji naprosto stejně. Někdo v diskuzi zmínil, že modrá byla lepší. Neznala jsem ji, každopádně kdo rád květiny klasicky upravené, zde je najde v příjemné líbivé podobě, aniž by vůně ztratila podobnost s originálem a svůj šmrnc.

Vrzi 28.4.09 21:38

Děkuju za recenzi na Groovy Life, i když jsem čekala, že se dočtu o tom, jak je nudně ovocná a nikoliv bonbónová. Tahle vůně se mi zalíbila, a to bonbónové nesnáším, z Escady se mi dělá vyloženě zle:D

gentiana 28.4.09 21:17

Ado, nechceš tu Cristalle Eau Verte, ta by podle mě za recenzi stála taky:D

jerry 28.4.09 19:00

Tak mi to přece jen nedalo a do Sephory jsem vyrazila hned. Na kůži je to opravdu o něco málo jiné - ubylo bonparovosti,cukrová vata se ztratila úplně, zato přibylo květinovosti (jasmín a cosi bílého k tomu). Ale jedno je jisté - na poličce zůstane žlutá holubička sama.

viky 28.4.09 16:40

Koukám na fotky P. Arquette a líbí se mi i v těch dlouhých blond. Je to kočka :).

klubko 28.4.09 14:25

Díky za inspiraci, ani jednu vůni neznám, při nejbližší návštěvě parfumerie si určitě nenechám ujít L´Air du Printemps, Alienovi se asi obloukem vyhnu a alespoň mrknu na flakonek nové Euphorie. Pobavila mě ta poznámka o hezké slečně, hned jsem si vybavila Patricii Arquette v seriálu Medium. Jeden čas měla úplně přesně takový účes, který Ada popisuje a strašně jí to slušelo.

daniela 28.4.09 14:06

Alien Sunessence je skvělý (ano, patřím mezi obdivovatelky původního Aliena). Připadá mi jako citrónová verze Aliena a když citrónky vyprchají, zůstane Alien. Flakón je nádherný, uvažuju o koupi už kvůli němu :-)

jerry 28.4.09 14:05

L'Air du Temps je můj miláček a proto jsem byla zákonitě zvědavá i na L'Air du Printemps. Ale moje zvědavost se přetavila na zděšení ve chvíli, kdy jsem ji očichala - bonbóny, bonbóny, bonbóny, bonpary, cukrová vata… Pravda - zkoušela jsem pouze na papírku, protože jsem na šplíchnutí na kůži už neměla odvahu. Ale je fakt, že i ten papírek voněl stejně bonbónovitě i druhý den.
Ale po přečtení Adiny recenze mi to opravdu nedá a dám růžovce ještě jednu šanci - přímo na kůži. Představa, jak by se obě Ninušky hezky vyjímaly vedle sebe na poliččce je lákavá…

Přidat komentář

Nejčtenější