Salvatore Ferragamo: F for Fascinating

Zrovna dneska, před chvílí, jsem nadávala na hloupě zvolené jméno novinky od Laury Biagiotti ; a teď tu máme něco ještě horšího. F for Fascinating jsem nějakou dobu v parfumerii vesele míjela jednoduše proto, že jsem ji pokládala za F. Tentýž flakon v ne moc odlišném barevném provedení, prakticky tentýž název.

U tak obyčejné značky, jako je Ferragamo - na rozdíl např. od Chanelu nebo Guerlainu na novinky od Ferragama nikdo nečeká tak toužebně, aby denně chodil před regál a lupou zkoumal flakony, jestli náhodou některý z nich není o milimetr odlišný a tím pádem v něm nemohlo být něco nového - je to poměrně velká chyba.

A je to škoda, F for Fascinating za vyzkoušení stojí. Je to kategorie ‚ovocná slaďárna‘, ale zaujala mě, protože ta sladká část je taková poctivá a dobře udělaná. Hebká, hladká směs smetany, vanilky a krémového jasmínu s lehce ovocným nádechem. Vanilky není tolik, aby z toho byl žlutý krém do věnečku, dojem je opravdu spíš mléčný. Vlastně tam vanilka ani nemusí být (těch hlaďounkých, sladkých, krémových chemikálií už dneska mají parfuméři na výběr desítky). Ovoce je tak akorát, aby z toho nebyla další sladká bílá květinovka.

F for Fascinating je pěkná, líbivá, při střídmé aplikaci snad nemůže nikoho obtěžovat. Doporučila bych ji pro lehce slavnostní nebo romantické příležitosti, pro někoho to možná bude i uklidňovací vůně na stulení k televizi nebo ke knížce.

Pro zajímavost: autorem F for Fascinating je Olivier Polge, syn slavného parfuméra Jacquese Polge (dvorní parfumér módního domu Chanel - stojí za všemi novějšími peckami jako Coco, Coco Mademoiselle, Chance, Allure, Egoiste, Antaeus atd.), který má už také na svém kontě mnoho zajímavých kousků (vytvořil je sám nebo ve spolupráci s dalšími parfuméry, často s Dominiquem Ropionem): Eau Parfumée au Thé Rouge pro Bvlgariho, Pure Poison, nepřehlédnutelnou Dior Homme, moji oblíbenou Noa Perlé, Flowerbomb nebo Cuir Beluga pro Guerlaina. A navíc je to docela fešák.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

emickan 27.01.12 21:24

Nevím, co si o ní myslet. Včera jsme dostala vzoreček při koupi jiného parfému. Na papírku voní moc příjemně, na mne ze začátku fajn - citrusově svěží - na léto jako dělané, ale teď zhruba po hodině cítím něco štiplavého a hodně nápadného, co by mi časem asi vadilo :? , takže prozatím děkuji ale nene…

exlibris 12.10.10 13:13

Najskôr som ju vyskúšala v parfumérii a bola to fakt nuda - čosi o ničom. Ale potom si ju objednala kolegyňa a mohla som si „poslúžiť“ viac, ako jedným strekom na ruku. A tak to prišlo. Je nádherná! Jemne delikátna, sladšia, ale ja v nej cítim kdesi v diaľke na horizonte čosi nádherne jemnúčko korenisté, čo cítim ako frontálny útok v Boss Orange - a ten milujem. Mám ju len pár dní a mám ju v práci na stole a neodolám a každé dve-tri hodiny si na seba pridám ďalší jemný obláčik, pretože naozaj dlho nevydrží - a možno aj áno, len ja som si už na ňu privykla. Tak či tak, je to podľa mňa vôňa jemných slušných dievčat, ktoré nemajú potrebu na seba upozorňovať, ale keď sa k nej chlapec celkom blízko nakloní..... :-)

nika 04.07.10 23:04

ak vám vonia oplatí sa ju kupovat len vtedy ak ju viete zohnat ozaj lacno lebo je pekná , len zial výdrz ozaj slabučká a rýchlo sa vám minie.

nika 04.07.10 23:02

pre mna vona ako na leto stvorená, práve som vyhrala na aukciách sadu 50tku parfum 50 + tel. balsam tiez 50 ml len za 15,80 eura takze sa mi to oplatilo, parfumik som predtým testovala mala som 3 vzorky, vonia mi , je fajn. výdrz ozaj mizerná , ak tak len na oblečení niečo vydrží, ale na leto je ozaj výborná odporúčam ak neviete čo si kupit toto je zlatý stred. vona vydrzí tak cca 6 či 7 hodín aj viac len ju cítit uz potom slabšie čo mne aj vyhovuje :D

Allys 15.03.10 19:25

Vyzkouším, jinak pán je opravdu „kusanec“ :-D

Tanushka 24.08.09 20:39

Čistá, svěží vůně…ale nenadchla mě a výdrž taky mizerná

Kleaa 01.03.09 17:31

krásná, sice není převratná - nic co by si člověk zapamatoval napořád, ale na první pohled čisťoučká, bezva výdrž, zkusím ji dát šanci ještě na kůži

oví 19.11.08 18:40

Hm tak začátek byl moc příjemný takový ovocno-květinový později opravdu vůně začala zjemňovata chvílemi jsem měla pocit, že cítím i mýdlové tony, závěr mě už ale moc nenadchl

chava 12.03.08 21:43

Pokud bych ji dostala zadarmo, pak bych se tedy obětovala a milostivě ji používala.Pro mne nuda,neurážející obyčejnost, jedna z mnoha.Bude zapomenuta nejpozději do roka a dne.

Ada 05.03.08 09:29

Omrzí se, viď? V tom mi připomíná Donnu, kterou jsem testovala o den pozdějc. Od začátku do konce stejná, jako žena, která je krásná, ale úplně pitomá, takže když se člověk vynadívá, už není nic, co by na ní mohl dál objevovat.
A ještě jsem zapomněla do recenze napsat, že má katastrofální výdrž. 3 hodinky trvá ten krémek, pak zmizí a konec, ještě hodinku takové jemné zbytečky pačuli a ticho.

eva 05.03.08 00:05

To je ale sympatický pán :-) Tvůrce se mi zalíbil na první pohled nesrovnatelně víc než samotná vůně :-)
Ale souhlasím, že parfém není špatný: sice nadšení se snižuje přímo úměrně testování… Napoprvé jsem z F fo Fascinating byla téměř nadšená, postupně mě nadšení opouští. Je zajímavé, jak se člověku může někdy vůně ovonět, zevšednět jen obyčejným zkoušením.

klubko 04.03.08 23:48

Ado, to je kruci fešák :-)

Přidat komentář

Nejčtenější