Salvatore Ferragamo: F for Fascinating

Zrovna dneska, před chvílí, jsem nadávala na hloupě zvolené jméno novinky od Laury Biagiotti ; a teď tu máme něco ještě horšího. F for Fascinating jsem nějakou dobu v parfumerii vesele míjela jednoduše proto, že jsem ji pokládala za F. Tentýž flakon v ne moc odlišném barevném provedení, prakticky tentýž název.

U tak obyčejné značky, jako je Ferragamo - na rozdíl např. od Chanelu nebo Guerlainu na novinky od Ferragama nikdo nečeká tak toužebně, aby denně chodil před regál a lupou zkoumal flakony, jestli náhodou některý z nich není o milimetr odlišný a tím pádem v něm nemohlo být něco nového - je to poměrně velká chyba.

A je to škoda, F for Fascinating za vyzkoušení stojí. Je to kategorie ‚ovocná slaďárna‘, ale zaujala mě, protože ta sladká část je taková poctivá a dobře udělaná. Hebká, hladká směs smetany, vanilky a krémového jasmínu s lehce ovocným nádechem. Vanilky není tolik, aby z toho byl žlutý krém do věnečku, dojem je opravdu spíš mléčný. Vlastně tam vanilka ani nemusí být (těch hlaďounkých, sladkých, krémových chemikálií už dneska mají parfuméři na výběr desítky). Ovoce je tak akorát, aby z toho nebyla další sladká bílá květinovka.

F for Fascinating je pěkná, líbivá, při střídmé aplikaci snad nemůže nikoho obtěžovat. Doporučila bych ji pro lehce slavnostní nebo romantické příležitosti, pro někoho to možná bude i uklidňovací vůně na stulení k televizi nebo ke knížce.

Pro zajímavost: autorem F for Fascinating je Olivier Polge, syn slavného parfuméra Jacquese Polge (dvorní parfumér módního domu Chanel - stojí za všemi novějšími peckami jako Coco, Coco Mademoiselle, Chance, Allure, Egoiste, Antaeus atd.), který má už také na svém kontě mnoho zajímavých kousků (vytvořil je sám nebo ve spolupráci s dalšími parfuméry, často s Dominiquem Ropionem): Eau Parfumée au Thé Rouge pro Bvlgariho, Pure Poison, nepřehlédnutelnou Dior Homme, moji oblíbenou Noa Perlé, Flowerbomb nebo Cuir Beluga pro Guerlaina. A navíc je to docela fešák.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější