Závislá na šamponech na lupy: Když je vysadím, šupinky jsou zpátky!

Zabral šampón vaší kamarádce? To se má! Bohužel to nutně neznamená, že vyžene lupy také z vaší hlavy. Anebo že budete mít pokoj i po jeho vysazení. Bílé kousky pokožky se totiž rády vracejí hned poté, co šampón přestanete používat. Normálka. Některým se ale opravdu podaří lupy vyléčit. Které šampóny na to mají? Je čas zase jít do boje!

Pěnivá pomoc na moji nemoc

Když nechcete žádný drasťák, ale zároveň by se vám hodil účinný šampon proti lupům, doporučuji tento pšeničný (199 Kč). Vyrábí ho Weleda, takže je jasné, že se tady chemie nedočkáte. Naopak příjemně voní po šalvěji a vlasy se po něm méně mastí. Přírodo, ty víš, jak na to.

Až se vám dostane do ruky nějaký další zázračný šampón s výtažkem z výtažku, pečlivě čtěte složení. Hlavně na mastné vlasy s lupy si nepatlejte nic, co obsahuje silikony. Pokožku hlavy to jen zatíží. Lehké vlasy zanechá šampon proti lupům (99 Kč) od Yves Rocher. Granátové jablko tam sice moc cítit není, ale na lupy vyzraje. A o to jde!

Když už jsme u toho složení – osvědčují se také šampóny, které obsahují disulfid selenia neboli sulfid seleničitý. Pochlubit se jím může Vichy Dercos intenzivní šampon proti lupům (286 Kč).

Ještě se žádnému šampónu nepodařilo lupy setřást? Na bílé šupinky si posvítí šampon proti lupům a jejich návratu Nodé DS+ (399 Kč) od značky Bioderma. Za jeho sílou stojí látky klimbazol a pyrithion zinku. Sáhněte po něm, pokud vás svědí pokožka hlavy a také máte ten zlozvyk se pořád škrábat. Sice ho je jen 125 ml, ale za zkoušku stojí.

Péče, po které se lupy rozloučí

Chápu, že špatně snášíte své lupy, ale ještě hůř je na tom vaše pokožka hlavy. Takže od vás potřebuje trochu helpnout, zvlášť když šampon na tu zkázu nestačí. Povzbudí ji třeba bezoplachové sérum proti lupům (349 Kč) od značky Londa. To se postará o to, aby i po umytí vydržely vlasy bez lupů. Za výsledky vděčíte látce klimbazol a měsíčku lékařskému.

Zklidňující lotion, které vyrábí Wella, je něco jako energy drink pro vaši vlasovou pokožku. Speciální SP Clear Scalp Lotion (499 Kč) obsahuje pyrthion zinku a nanáší se po umytí vlasů. Koupíte ho v kadeřnických salónech anebo – mnohem levněji – na internetu.

Nejradši byste si všechny šupinky seškrábali? Ale fuj! Naštěstí existuje hygieničtější a účinnější varianta, jak se zbavit lupů – a tou je Alterna Caviar Clinical Dandruff Exfoliating Scalp Facial (664 Kč). Má v sobě speciální aplikátor na masáž a peeling, takže stimuluje vlasovou pokožku a látky se do ní dostávají dříve. Ale pozor, žádné drastické dření. Na velmi citlivou pokožku to ale může být příliš velké sousto.

A co zabralo na moje lupy? Kupodivu půl lahvičky Head&Shoulders Citrus Fresh (90 Kč). Moje máma ho absolutně nesnesla a kadeřnice zas nechápala, jaký dryják si dávám na vlasy. Ale moje mastná pokožka to zvládla bez problémů. A jakmile se zase začnou drát na svět, pomáhá tahle svatá trojice: Nepoužívat horkou vodu, nesahat do vlasů a hlavně nedrbat se.

Amen.

Máte nějaký ověřený tip na to, jak se zbavit lupů? Podělte se v komentářích.

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek
mysounek 31.8.17 17:39

Používám cca 10 let výše zmíněný šampon Vichy a spokojenost. Nyni jsem si objednala šampon a tělové mléko s neemem, tak jsem zvědavá. Mýdlo jiz mám a neměnila bych. :dance:

Nejčtenější