7 nezvyklých rad, které pomůžou proti akné

Chodit na kosmetiku, nerýpat se v obličeji a nejíst čokoládu, to znají všichni. Ale víte třeba, že vám zabere vyměnit povlečení?

  1. Je to nechutné, ale je to tak… v peřinách zůstává spousta vašich odumřelých buněk. To čistotě vaší pleti nepřidá. Vyměňujte ideálně dvakrát týdně povlak na polštář. Jestli se rádi zachumláváte do peřiny, stojí za to měnit i její povlak.
  1. Čistíte si někdy mobil? Na upatlaném displeji se schovává spousta špíny, kterou si nanášíte přímo na tváře. Doporučujeme proto mobil čistit a používat k datlování místo prstu tužku na bezdotykové telefony. Jinak si nečistoty z autobusu a kanceláře roznášíte po obličeji.
  1. Neexperimentujte se vzorečky a nestřídejte neustále různé druhy kosmetiky. Jen rozhodíte přirozený fluid vaší pleti a pupínky se začnou objevovat častěji. Vydržte používat jeden výrobek, ideálně v celé sadě krém-čisticí gel-pleťová voda. I když máte pocit, že zrovna nijak extra nezabírá, dejte mu šanci, ať ukáže svou sílu. A když nezabere, zkuste něco jiného.
  1. Před cvičením se odličte. Vážně. Radíme chodit do posilovny bez make-upu! V zrcadle to sice nebude taková paráda, ale vaše pleť bude vděčná. Póry se totiž teplem otevírají, a když je v cestě make-up, pupínek se objeví natotata. Stejně jako se odličujete, než jdete do sauny nebo do sprchy, zvykněte si na to i před cvičením.
  1. Už se zase klube uher? Nastrouhaný penicilin prý vyléčí pupínek, aby se neobjevila bílá čepička.
  1. Česnek, med, zubní pasta, citrón… co zkusíte vy?
  1. „Zabraly jenom dvě věci= těhotenství a antibiotikum Eryfluid,“ píše Daniela44 v diskuzi Akné, ach jo. Samozřejmě že těhotenstvím nebudete léčit akné. Jen říkáme, že těch devět měsíců si nejspíš užijete miminkovsky čistou pleť. I když těžko předvídat, jak tělo zareaguje. Někomu se v jiném stavu pleť naopak zhorší.

    A jak bojujete proti akné vy?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Témata článku

Nejčtenější