Shiseido Relaxing & Energizing

Máte-li rády originalitu, neměly byste v parfumerii minout vůně značky Shiseido, ačkoli bývají obvykle zastrčené někde stranou. I flakonky jsou poměrně nenápadné, k vyzkoušení příliš nelákají - recenzovaná dvojice se skrývá v tlumeně zelené a podivně hnědooranžové lahvičce z matného materiálu.

Máte-li rády originalitu, neměly byste v parfumerii minout vůně značky Shiseido, ačkoli bývají obvykle zastrčené někde stranou. I flakonky jsou poměrně nenápadné, k vyzkoušení příliš nelákají - recenzovaná dvojice se skrývá v tlumeně zelené a podivně hnědooranžové lahvičce z matného materiálu.
Zelená je Relaxing Fragrance, tedy uvolňující vůně, hnědočervená je pak Energizing Fragrance, povzbuzující vůně. Podle Shiseida bychom nejspíš měly mít doma obě dvě a střídat podle toho, jestli potřebujeme uvolnit nebo vzpružit (a k tomu ještě černou Feminité du Bois na svádění nebo na ples, ale o té zase jindy).

Relaxing Fragrance má zelenou nejen na obalu, ale i v něm - okurka, bambus, pivoňka, samé svěží věci. Voní nejprve do květinova a pak začne být výrazně mýdlová, což jí poměrně dlouho vydrží. Nakonec nabyde dřevité podoby s bylinně suchým bambusovým podtónem.


Energizing Fragrance od začátku do konce prolíná výrazný badyán (podobně výrazný jsem cítila jen ve Very Irrésistible, kde je nakombinovaný s růží). Jinak je vůně především dřevitá, s nenápadnou špetkou květin; k badyánu se časem přidá ještě hřebíček. Jestli nemáte rády vůni badyánu, lékořice, hašlerek a podobných větrových věcí, bude pro vás Energizing spíš Annoying Fragrance. Já bych ji použila k provonění pokoje, ale na sobě bych ji raději nechtěla.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

micmici 01.06.11 08:02

Používám Energizing k provonění koupelny :-)

Arome Lili 29.09.10 23:15

Relaxing flagrance je můj evergreen, je jednoduchá, ale ne příliš - vůně se hezky rozvíjí, a zároveň jemně ženská. Neobtěžuje, nesvádí, ale navozuje pocit pohody. Zajímalo by mě, jestli existuje podobná vůně, nikdy jsem se s ničím podobným nesetkala.

Madietta 16.12.09 16:45

Relaxing Fragrance miluju, používám ji už léta, nic mi tak pěkně nevoní, všechny ostatní parfémy jsou až za ní. Nevím, proč to tak je, ale prostě jo :-)

Susann 25.02.09 11:26

Relaxin fragnance je má záchrana, když mě čeká perný den v práci nebo když mám migrénu. Opravdu neobtěžuje, neprovokuje a navozuje pocit klidu a pohody. Nejraději ji nosím na podzim a v zimě.

halibeli 20.01.09 22:23

Relaxing fragrance je moje srdcovka. Trochu studená, ale to jsem taky. A ještě nikdy mě neobtěžovala a doufám, že ani nikoho v okolí. Je to vůně na každodenní nošení, nepředvádí se, je skromná (to už já teda moc nejsem), mám ji moc ráda.

Eva_nem 20.01.09 13:53

Malé balení Energizing jsem si objednala naslepo, na zkoušku, kvůli bambusu, který mám ráda. Ráno jsem si pro něj byla na poště a hned jsem se kvalitně pocákala (z lahvičky voněl moc příjemně, svěže). Nicméně jak jsem se po chvilce chůze zahřála, rozležela se vůně do podivných mýdlově suchých tónů (přesně jak je psáno v recenzi). Vůně je zajímavá, oproti jiným svěžím vůním originální, ale jestli je hezká, tím si tedy jistá nejsem.

Mirka 30.08.08 11:07

Relaxing mě zaujal hořkou vůní pelyňku a nejvíc se mi líbil na podzim. V létě to nebylo ono, přestože jsem si myslela, že ho využiju jako letničku.
Energizing mi velmi připomínal Poison Pure, takže šel z domu téměř netknutý.

Přidat komentář

Nejčtenější