Si, Lolita? Si!

Od značky Lolita Lempicka snad všichni známe jen to fialové jablko, které se objevilo před dlouhými dvanácti lety a za tu dobu se dočkalo tolika variací, že je málokdo dokáže zpaměti vyjmenovat (jen si to zkuste). Ještě je tu samozřejmě L, ale jablíčko zůstane symbolem Lolity asi navždy. A teď tu máme další roztomilý flakonek s puntíkovaným šátečkem - Si.

Od značky Lolita Lempicka snad všichni známe jen to fialové jablko, které se objevilo před dlouhými dvanácti lety a za tu dobu se dočkalo tolika variací, že je málokdo dokáže zpaměti vyjmenovat (jen si to zkuste). Ještě je tu samozřejmě L, ale jablíčko zůstane symbolem Lolity asi navždy. A teď tu máme další roztomilý flakonek s puntíkovaným šátečkem - Si.
Reklama i flakon jsou typicky lolitovsky rokokové - růžovolící slečna v kytičkované podprsence spočívající na romantických přehozech, skleněná cingrlátka, puntíčky a zlaté krucánky. Název přímo vybízí k tomu, abychom si za něj dosadili otazník. Přičichněte a řekněte: sí? Nebo non? Pár zklamaných názorů jsem už na internetu objevila, pro mě je to ale jednoznačně .
Si jednoznačně patří do stejné linie s ostatními vůněmi, je také taková napůl dospělá, napůl dívčí, nositelná v každém věku, ale protkaná pár rozvernými kudrlinkami. Voní ovšem úplně jinak, není to vanilkový rohlíček a neobsahuje vůbec žádné fialky. Většinu doby, po kterou vydrží vonět (výdrž je dobrá, skoro celodenní), je to svěží květinové mýdélko, kombinace čistého těla, tělového pudru a voňavého oblečení právě vytaženého z prádelníku. Cítit je také pepř a sladké tonkové tóny (na které si právě někteří zklamaní stěžovali, že naprosto převládají). Celkově není vůně příliš sladká ani teplá, při nestřídmé aplikaci ale bude pronikavá a bolehlavová jako třeba Sicily. Závěr je spíš pudrový než mýdlový.
Flakon jsem viděla vystavený v parfumerii na neosvětleném stojánku a nevypadal tak étericky jako v reklamě, ale až ho přesunou do regálu a pustí na něj světlo, bude se členité sklo s pozlacenými okraji pěkně třpytit.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
tapuz 28.6.11 23:20

Moc se mi líbí.Cítím v ní jakousi jehličnatou svěžest a zároveň jemnou a příjemnou sladkost.

Ingrid 9.2.11 07:41

Flakonek s vůní skvěle koresponduje,představuju si pihovatou dívku s puntíkatým šátečkem na krku a baretem na stranu,pikantní rozpustilý typ,stejně jako je pikantní vůně,na mně se rozleží do kořeněného hřebíčku,bohužel musím souhlasit s malou výdrží.Vylila jsem na sebe na noc celý velký vzorek a do rána nebylo po vůni ani památky,textil obvykle vůni podrží lépe,ale ani na košili nevydržela.

enes1 4.8.10 23:36

takže jednoznačně siiiii,čajový podtón cítím taky,navíc ještě meodvé perníčky…mňamka

Lucienna 16.3.10 18:00

Nádherná, připomíná mi jemný vánek provoněný sluníčkem. „Šťastná“ a koketní vůně, řekla bych :)

micmici 12.3.10 08:43

Tak na mně voní nádherně, jsem z ní nadšená a mohla jsem ji vyzkoušet díky odstřiku od Viky. A pořídím si ji. U mne výdrž velmi dobrá.

Saruna 1.3.10 20:38

Napřed spíš nepříjemná,po vyvanutí (docela rychlém) zase až příliš normální.Flakónek úžas.

Jean 1.3.10 19:52

Je to hezká vůně, hlavně ten kýčovitý flakonek, ale mám úplně stejnou zkušenost jako individualistka - za chvíli je pryč. Škoda.

Lamaya 10.1.10 12:39

Za mě také Si.....pro mě zajímavá,neotřelá,se skvělou výdrží.Už putuje ke mě celý flakon.

individualistka 2.12.09 21:41

Ta vůně je překrásná, sladká, ale zajímavá právě tím pepřem … jenom na mě vydrží sotva jednu dvě hodiny a pak už po ní není ani vidu ani slechu … bohužel :-(

Hugoška 27.10.09 13:26

Koupili jsme dceři k 16 narozeninám a nadšení veliké. Vůně je nádherná absolutně neokoukaná. Jen teď řeším ,jak to udělat,abych ji mohla mít také. Umíte si představit reakci dospívající dívky,když matinka chce také „vypadat na 16“

Myskamauska 26.10.09 13:13

Si si si!!!!!!

Arome danka 21.10.09 21:51

Ja zas cítim nejaký čajový podtón, neviem , ktorá zložka to pôsobí. Vônička je to fakt originálna, ani neviem k čomu ju prirovnať. Zas niečo nové, ale fakt dobré. Značka Lolita L. si týmto u mňa výrazne šplhla.

Pavla 21.10.09 18:46

Já jsem na první počich cítila jablkový kompot se skořicí, co vařila o prázdninách babička. ;-) Ostatní Lolity pro mě nebyly to pravé, ale tahle se mi zatím líbí. Jenom flakón mi přijde nechutně kýčovitý a špatně se s ním manipuluje.

Rendulka 15.10.09 08:23

Já cítím zakouřenné dřevo a divokou růži. Sladká není ani náhodou a s mýdlem bych si jí také nespletla. Pro mě je originální a od včerejška, kdy jsem jí dostala jako nenapravitelný fanoušek Lolitek k svátku, moje jednička. A výdrž je fantastická.

scarlet 7.10.09 20:23

Těšila jsem se na krotké mýdelko, voňavé prádlo, ale ouha, byla to pořádná nálož pepře, pryskyřice, až po vydrhnutí ruky zůstala stopa jemného sladkého mýdla se špetičkou pačuli. Líbí se mi, ale bohužel pro mne má příliš potenciálních nenositelných složek. Nechápu jak ji někdo nemůže necítit.

ppjmh 30.9.09 08:23

Před pěti minutami jsem si na zápěstí nandala celekm slušné množství ze vzorečku od Sáry :-) a nic. Těšila jsem se na ni, ale po prvním mandarimkovém úderu už cítím jen lehce hořský bergamot, vlastně jen strašně slabounce:-(. Každopádně ji ještě budu zkoušet.

Arome HankaS 24.9.09 09:21

Koukám, že Pepiq prudí kde se dá

pichjit 21.9.09 20:21

Jednoznačně Si, sice asi hodinku hodně vyniká pepř, ale mně nevadí, takže Si!

Bibina 21.9.09 18:55

Jednoznačně„Si“,zajímavá a perfektní výdž.Přemýšlím,že si jí na podzim -zimu asi pořídím. Neznám podobnou.

Veru 17.9.09 20:00

Na mě tedy drží obstojně: aplikováno asi v půl 3 odpoledne jedním střikem, výrazně z ruky (jednou či dvakrát myté) voní ještě teď. A vskutku, je originální. Skoro bych řekla „Sí!“, když ale já po celou dobu vnímám především skořici. Sice pěknou, akorát sladkou, málo pálivou (nebo větrovou, aby to bylo lépe srozumitelné), ale pořád skořice, která mi ve vůních zpravidla nedělá dobře, nemusím je. Shrnuto a podtrženo: do tužebníku se mi necpe, každopádně je velmi povedená, a to po všech stránkách.

Fanfan 13.9.09 12:50

Tak za mě jednoznačné Sí. Hodně zajímavá, velmi pěkná, osobitá a má skvělou výdrž. Už si na ni dělám místo. :-)

jasmina 8.9.09 12:12

flakon i krabice se mi libi moc :) vune bohuzel, coz je skoda, rada bych se flakonkem kochala ;) navic i vydrz byla nulova, do dvou hodin ani vidu, ani cmuchu ;)

Sára 7.9.09 11:09

Tak mě se taky líbí a moc. Dokonce i přičichávající manžel k ruce přitakávál, že tohle mu voní. Vnímám ji taky jako trošku mýdlovou, svěží ale ne zase moc, má ale něco navíc, takové zajímavé tóny, určitě přistane u mě na poličce - takže za mě sí.

Henri 7.9.09 08:24

A mně se zase líbí a velice:-) Chvílemi mi připomínala Dolce Vitu. A to jsem ji ani nechtěla vyzkoušet, protože z jablka od Lolity je mi špatně a L je šílená slaďárna. Tato mik přeslazená nepřišla. Pro mě příjemné překvapení.

Pepiq 6.9.09 21:45

k sakru Ado, dej uz konecne neco poradne panskeho a ne ty priteplene vodicky jako minule,,,skus treba antidote, nebo nakou poradnou sexy klasiku, vzdyt je porad tolik krasnych panskych vuni a ty furt capnes nakou lacoste nebo huga…a o tyhle porad dokola zenskych, opakujicich se vunich uz nemluve

Chavah 6.9.09 20:07

No tak začnu a ne vesele.Ne,nelíbí na první a asi i poslední počich.Přeslazená kolotočová vůně v nádobě ze střelnice.Do delikátnosti své zakladatelky i noblesy původního jablíčkového flakonu má daleko.

Přidat komentář

Nejčtenější