Sisley: Eau de Campagne

Eau de Campagne najdete v parfumeriích obvykle v pánském oddělení; na některých stránkách je zase zařazena mezi dámskými. Sisley ji však má na svém webu označenou jako "vůni pro dva", tedy unisexovou. Mně se zdála víc pánská, ale nechám to na vašem nosu. Pokud se Eau de Campagne zalíbí ženě, bude to slečna či paní se zálibou v sušších vůních s výraznými bylinnými tóny a chyprovým základem.

Eau de Campagne najdete v parfumeriích obvykle v pánském oddělení; na některých stránkách je zase zařazena mezi dámskými. Sisley ji však má na svém webu označenou jako ‚vůni pro dva‘, tedy unisexovou. Mně se zdála víc pánská, ale nechám to na vašem nosu. Pokud se Eau de Campagne zalíbí ženě, bude to slečna či paní se zálibou v sušších vůních s výraznými bylinnými tóny a chyprovým základem.
Začátek Eau de Campagne je citrusový a velmi zelený, voní z ní rajčatové lístky, galbanum, bazalka a štiplavé citrusy. Srdce je velmi mírně květinové, nemá šanci změnit charakter vůně, pouze ji lehce zjemňuje. Základ je dřevitě chyprový, vyniká pačuli, větvičník a vetiver (ačkoli ve složení není uvedený). Právě základ působí svým složením a suchostí mužněji než zbylý bylinně rajčatový mix.
Vůně je zcela bez sladkých tónů a v porovnání s modernějšími zelenými záležitostmi, např. DKNY Women, působí drsněji a přirozeněji. Jinými slovy, zoufáte-li si ze současného trendu sterilních, opatrně uhlazených vůní, kápne vám Eau de Campagne mnohem lépe do noty. Pokud se vám líbí všechno možné zelené, třeba Ô de Lancôme, Miss Dior, Cristalle, pánské Moschino Friends či Live Jazz, musíte Eau de Campagne rozhodně vyzkoušet.

Vůně je dnes už letitá, byla představena v roce 1976, což je zároveň rok založení kosmetické firmy Sisley (uvádí se také rok 1974, tehdy ale byla založena značka Sisley, nikoli její kosmetická dcera). Ultrazelenou toaletní vodu vytvořil nadšený začátečník Jean-Claude Ellena podle zadání zakladatele Sisley Huberta d'Ornana, který si přál parfém evokující přírodu a čerstvě posekané trávníky.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější