Sisley: Eau du Soir

Chabé znalosti francouzštiny mi nedovolují pochopit, jestli ‚eau du soir‘ znamená ‚vůně večera‘ nebo ‚vůně na večer‘. Nicméně dalo by se to pochopit tak i tak. Soir je taková ta klasická, elegantní vůně, kterou jsme až příliš často zvyklí cítit na rozložitých dámách v černých šatech a s přísnými vráskami kolem úst. Což je docela škoda, protože při správném použití (k vhodnému oblečení, příležitosti a ve vhodném množství) vynikne její elegance.
Podobu vůně v tomto případě určuje hlavně srdce - pokud víte, jak voní ylang-ylang a umíte si k němu domyslet hořkou pomerančovou vůni, trochu pačuli, těžší květinové vůně, koření a ještě jednu špetku chyprového větvičníku a jednu špetku kadidla, máte Eau du Soir víceméně pohromadě. Nevím jak na ruce, ale na papírku se celkem statečně držela i svěží hlava a tak přestože má vůně v základu ambru, působila spíš chladně. Hodila by se tedy na letní večer. Kromě ylangu bych identifikovala i jasmín a konvalinku uvedené ve složení, ale bez toho složení by mě nejspíš nenapadly.
Základ je průsvitně pačuliový - zemité tóny a pižmo.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

LJechova 27.12.11 19:18

Zdravím,v par­fumerii jsem se nechala stříknout…nejprve síla..neskutečná síla…došla jsem domů a už jsem začínala cítit něco nepopsatelně krásného…ani jsem se tam nekoukla kolik stojí tak jsem sedla k pc a cena mě uhranula,je to 5dní a celý rukáv bundy mi nádherně voní…musim ji mít…chci ji a co nejdříve…mojí jedničkou je Chanel COCO M. a od TM Angel ovšem tohle??Něco nepopsatelně krásného a originálního…tak kdyby někdo nabízel hned ráda koupím,klidně použitou.Děkuji

paffg 10.02.11 15:47

teď jsem se skoro vyděsila :)))))…rozložitá dáma v černém s přísnou vráskou nejsem…a tuhle vůni užívám již dobrých 10 let na velké společenské příležitosti, hlavně proto, že na ni mám ty nejlepší ohlasy, lepší už mám jen na Amouage, ale ta je o třídu dražší a v čechách ji neseženete.

paja 01.12.10 15:48

Já jsem si jí též zamilovala..je to velmi zvláštní, elegantní, či noblesní vůně, pro mne ne vůbec těžká či výrazná. S perfektní výdrží - na svetru již 14 dní… chápu, že pro mnoho lidí může vonět mýdlově či staromódně, ale mě se právě takovéto vůně líbí…bohužel jich není mnoho a nebo mám smůlu a ne a ne na ně narazit. Poto jsem se chtěla zeptat, zda někdo víte o nějaké podobné vůni… hlavně s dobrou výdrží :-))

me 29.10.10 21:40

Moje láska na první počich a NO 1..Kolegyně v práci se vyjádřila, že voní jako repelent a jehličnatý les..:)..zásadně totiž používá vůně typu „kompot“, ty zase nemůžu já..

mety 28.02.10 14:04

Tak konečně vůni po které jsem už dlouho toužila, mám doma je to alespoň pro mě nejúžasnější vůně, jakou jsem kdy měla, ze začátku, jak píší děvčata trochu silnější, ale potom ta krása, když se rozvoní, nemůžu se jí nabažit, škoda jen, že je tak drahá, jinak fakt jednička mezi vůněmi

ena 08.12.09 18:11

Jean- Poison je úplně jiná vůně. Tyto vůně nelze srovnávat. Mám spoustu parfémů, ale Poison nemůžu - nelíbí se mi. Eau de Soir je nádherná vůně, která se mi líbila na první přivonění. Myslím, že by to nebyl Váš šálek kávy.

Jean 03.12.09 18:30

Také o ní uvažuji.Myslíte, že mi sedne, když můj největší miláček je Poison?
Poraďte.

ena 16.11.09 18:56

Nejúžasnější vůně, jakou znám

M.O. 05.10.09 21:07

Před letošní dovolenou jsem si pořídila novou vůni-10 ml od p. Sáry.Obvykle beru Poison, ale změna je život.Připadá mi spíš ,sportovní,,ro­mantika, kterou jsem očekávala, nikde.Podle názvu - Voda pro večer, jsem ji večer i používala. A manžel si dodnes myslí, že to byl sprej proti komárům !

mišulka 29.09.09 10:30

úžasný držák, v závěru vůně cítím citrusy a něco lehoulince štiplavého

marana 29.09.09 10:28

asi je pravda, že k vůni musí žena dozrát.. před pěti lety bych tvrdila, že je to (s prominutím) smrad, ovšem dnes se jí nemůžu nabažit, po 24 Faubourg od Hermés, na kterou jsem „najela“ po několikaletém používání Coco Mad. od Chanelu je to další z těch nádherných vůni, plných luxusu a noblesy, kterým jen musíte dát čas, aby se rozvoněly a výsledek stojí za to. Pro ty, kdo mají rády elegantní a neotřelé vůně, které ve svém okolí jen tak neucítíte.

Anička 22.12.08 20:58

Mně vzdáleně připomíná Chanel 19.

Arome majdalena 15.10.08 11:37

Dnes mně přišla miniatura, jsem nadšená, tak krásnou vůni jsem už dlouho necítila - nedivím se, že je drahá. Krása, úžasná!!!

Ada 14.10.08 23:25

Kosmetika Sisley je předražená - viděla jsem složení a není tam velký rozdíl mezi ní a levnější kosmetikou. Je spíš pro ženy, které potřebují pocit, že mají super drahou kosmetiku… Co se týče parfémů, záleží na tom, jakou máš psychologickou hranici :) Pro mě za ty prachy nestojí, ale pro někoho to může být ta jediná a pravá, za kterou by dal dvakrát tolik.

anonymní 14.10.08 22:37

a je ta cena přiměřená značce a parfému vůbec? obecně myslím, sisley?

Blanche_243 19.09.08 16:02

EAU du SOIR ⇒ dneska jsem ji dostala od své velmi dobré kamarádky (kosm. red. :-) …jsem vykoupaná a navoněná. Mám hodně vůní, ale tahle je number one :-D …abych pravdu řekla, do dneška jsem netušila, že tahle vůně existuje :-o …jela jsem v Diorech, Givenchy, Kenzo, Guerlainech, Cartier… Ani jsem netušila, že je tak strašně drahá. Já mám navíc nějakou limitovanou edici v krásném zlatém flakonku.

Arome meggi 25.07.08 11:44

To Ada:„Složení mám převzaté z poměrně spolehlivého zdroje, mělo by pocházet z oficiálního proma (ověřit jsem ho bohužel nemohla, protože Sisley má typické stránky módní značky, pár pompézních fotek oblečení a o parfémech ani slovo).“
Nepleť si Sisley (fr.) a Sisley(it.Benet­ton). www.sisley- cosmetic.com nemá opravdu nic společného, tedy kromě názvu a to proto, že si jej fr.rodinná firma nenechala patentovat, alespoň jsem to dřív někde četla.

btw: Eau du Soir teď odpočívala na dně skřínky kvůli teplému počasí, včera jsem ji vytáhla a i po večerním sprchování ji ráno cítila.:-) Je opravdu nádherná, chce to jen trpělivost než se rozleží.

majka 26.06.08 13:00

Nejlepší ze všech vůní,které znám - a to jich znám velmi mnoho. Nakonec se vždy vrátím k téhle. Dýchne na mne neskonalou čistotou…

Mitzi 12.06.08 21:10

Ellen, je to fakt „držák“! Mamka se navoní, když jdeme na koncert (to ani nemá smysl, abych na sebe něco plácala, stejně všichni kolem včetně mě cítíme jen mamku) a když jdeme za měsíc na další a mamka oblíkne stejnou halenku, ani se nemusí převoňovat. Myslím, že už má provoněný absolutně celý šatník z pár kapek. Potom člověk chápe tu cenu, protože to se s méně kvalitními pokusy jiných firem, které stojí cca polovinu, nedá ve výsledku srovnat.
Strašně se mi na té výdrži líbí, že se rozvoní do takové příjemné vyrovnanosti a ne do „staroby“.
A jako sběratelka musím říct, že tenhle flakon je něco extra. Když o tom tak přemýšlím, asi to byl právě flakon Eau du Soir, kdo odstartoval moji posedlost po miniaturkách :)

Ellen 11.06.08 13:33

Chtěla jsem napsat „netroufnu“, sorry

Ellen 11.06.08 13:31

Musím pokračovat a sdělit, že na papírku pořád drží a drží, už mám provoněnou celou knížku, kam jsem testovací papírek použila jako záložku. Všechny vůně jsou teď takové uhlazené jako vonná mast s jalovcem ambrou a pižmem, ale troufnu si na na nějaký přesný popis. Vůně na výjimečné příležitosti.

Ellen 27.05.08 12:11

Dnes jsem zkoušela tuto vůni a měli speciální testovací papírek pro nástřik přímo k této značce. Já teď opíši tu anglickou verzi: 1.mandarin, grapefruit
2. seringa, jasmine, rose, ylang-ylang, lily of the valley,iris, patchouli,pepper, juniper clove, oak moss, cistus
3. musk, amber
No vůně senzační.

Sára 09.05.08 23:19

Na první přičichnutí síla a nic moc ale to jsem čekala, takže jsem dala papírek do kapsy saka a za pár dnů vyndala a ucítila nádhernou a hlavně neotřelou vůni, navíc voněla i celá kapsa saka, takže držák a začínám o ní velmi uvažovat.

anonymní 08.05.08 19:26

z papírku mi připadala fakt pro tu přísnou dámu, která už má svá léta, ale bohužel to nenese s nadhledem. možná se na kůži nějak zajímavě rozvoní, ale neměla jsem odvahu to zkoušet, možná až pořídím ty černé šaty a začnu zatrpkle obhlížet okolí…

Ada 29.04.08 09:13

Roxy, seringa je buď šeřík nebo pustoryl (nepravý jasmín), přičemž ani jeden v noci nekvete, buď jde o omyl, nebo marketingový žblept. Složení mám převzaté z poměrně spolehlivého zdroje, mělo by pocházet z oficiálního proma (ověřit jsem ho bohužel nemohla, protože Sisley má typické stránky módní značky, pár pompézních fotek oblečení a o parfémech ani slovo). To tvoje už mi přijde dost postižené šeptandou - aby byl kosatec a jasmín v hlavě a mandarinka v srdci, to je velmi neobvyklé.

Roxy 28.04.08 08:24

Základní ingrediencí vůně je květina „Seringa“ kvete pouze v noci, je základem ingrediencí.

Složení:
Hlava: Seringa, egyptský jasmín, toskánský iris Srdce: Cypriš, mandarinka Základ: Pižmo, pačuli, ambra, pepř, iris, santalové dřevo

Mitzi 27.04.08 21:39

Tuhle vůni jsem poprvé otestovala loni v září ve Fannu a zapůsobila na mě opravdu zvláštně, těžší parfémy mi obvykle vadí, ale Eau du Soir je jedna z vyjímek. Mamka se viditelně zamilovala, jen díky ceně si ji neodnesla hned s sebou, a tak jsem pro ni měla k narozeninám úžasný dárek. A vždycky když tuhle vůni z mamky cítím, mám radost dvakrát. Určitě by ji mohla nosit i mladší žena, ale naslepo bych ji nedoporučovala ani milovnicím Opia, Poisonu a dalších silných parfémů.

m 26.04.08 17:28

ado, napište ještě recenzi na „tu třetí od Sisley“ - eau de champagne. já si ji koupila podle papírkového testování, působila na mne originálně, možná až unisexově, ale rozhodně zajímavě. ještě jsem ji nerozbalila a nevyzkoušela pořádně, ale jsem dopředu zvědavá, jak by dopadla u Vás!

Eve 11.10.07 08:37

Dostal se ke mně vzorek a jsem přesvědčená, že se máme vzájemně radi. Hledala jsem zkoušela jsem nenacházela jsem, ale tahle vůně si mě získala.

Floribella 04.01.08 20:16

Docela překvapení.. Zpočátku hodně zvláštní a těžká, ale postupně se na kůži rozvoněla velmi příjemně a netuctově. Uvažuju o ní..

Val 15.08.07 17:08

Eau de Soir je vůně mé kamarádky, mladé, štíhlé a osobité, těší mě, že ji, možná i kvůli ceně, nemá každá druhá.

Přidat komentář

Nejčtenější