Snesou vaše zuby bělicí pásky? Na plomby a citlivé zuby opatrně

Závidíme všem, kteří dostali do vínku zářivě bílé zuby. My ostatní jsme odkázaní na specializované zubní ordinace nebo různé kosmetické vychytávky. Třeba na bělicí zubní pásky. Ale hodí se pro každého? Jak se na ně bude tvářit právě váš chrup?

Bělicí pásky vybělí vaše zuby poměrně rychle a nebudou vás stát majlant. Zvládnete si je aplikovat během pár minut. Navíc v době, kdy působí, zvládnete uvařit třeba večeři. Ale bez ochutnávání!

Pro začátečníky doporučujeme např. bělicí pásky Crest Classic Vivid (1190 Kč). Pásky jsou klinicky testované, a tak se nemusíte bát, že poškodí vaši sklovinu. I tak ale nejsou vhodné úplně pro každého.

Citlivé zuby budou ještě citlivější


Přeběhne vám mráz po zádech, když pomyslíte na kombinaci ledové zmrzliny zapité horkým nápojem? Nebo máte obnažené zubní krčky? Pak si aplikaci bělicích zubních pásků ještě pořádně promyslete. Během bělicí kúry, která trvá nejdéle jeden měsíc, se totiž citlivost zubů kvůli obsaženému peroxidu ještě zvyšuje.

Ale chápu. Bílé zuby prostě chcete. Doporučila bych vám řešení třeba v podobě bělicích pásků pro citlivé zuby Crest Gentle Routine (1390 Kč). Po skončení kúry se navíc citlivost zubů zase vrátí do normálu. Také se vyhněte potravinám a nápojům obsahující kyseliny, které by mohly zbytečně naleptat vaši sklovinu. Vydržte chvíli bez čerstvého ovoce, hlavně citrusů, a odepřete si také suché bílé víno nebo colu.

Zuby zdobí plomby a korunky


Bělicí pásky dokáží vybělit pouze „živé zuby“. To znamená, že barva vašich plomb, zubních korunek, můstků nebo zubních protetik či odumřelých zubů zůstane stejná jako předtím. Máte těchto zubních vylepšováků plnou pusu? Pak navštivte nejprve svého stomatologa nebo dentálního hygienistu, který vám doporučí co nejvhodnější typ bělení přímo pro váš chrup. V mezičase zkuste alespoň bělicí zubní pastu. Dobrý efekt zaručuje třeba Signal White Now (55 Kč).

Chci okamžitý výsledek

Čekáte, že si zubní pásky nalepíte jednou a bude hotovo? Takhle to bohužel nefunguje. Pro kýžený efekt musíte absolvovat celou bělicí kúru. Výsledky zpravidla uvidíte už po třech až šesti dnech. Vytrvejte a za pár týdnů budou vaše zuby bělejší opravdu i o několik odstínů. Nikdy ale nepřekračujte doporučenou dobu působení uvedenou v příbalovém letáku.

Leháro po vybělení nečekejte


Zuby už máte vybělené, tak proč si zase nevychutnat kávu, červené víno a nějakou tu cigaretku? Na tahle guilty pleasures rovnou zapomeňte, pokud chcete, aby vám zuby zářily bělobou co nejdéle. I sebekvalitnější vybělení zubů totiž ztrácí efekt, pokud trochu nepozměníte své návyky.

Zuby po vybělení pečlivě opatrujte. Dbejte na pravidelnou zubní hygienu a důkladné čištění zubů i mezizubních prostor. Používejte kvalitní zubní kartáček s jemnými štětinkami (např. Curaprox Ultra Soft, 99 Kč) a mezizubní niť nebo mezizubní kartáček. Jen tak si užijete bílou jak z Perwollu po co nejdelší dobu.

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Témata článku

Nejčtenější