Sonia Rykiel: Belle en Rykiel

Sonia Rykiel tuto vůni uvádí jako „aromatickou orientální s akordem levandule a kadidla“. Levanduli Belle opravdu obsahuje, zvlášť ze začátku je dobře patrná, a kadidla je v ní také znatelná dávka. Není to výrazně kadidlová vůně, pokud vám sedí spíš parfémy s lehce kouřovými tóny než vůně černé jako noc, mohla by se vám Belle en Rykiel líbit. Pokud vás ovšem neodpudí ten zbytek, mně v ní něco vadilo - takový kořeněný, jakoby anýzový tón v kombinaci s lehkou příchutí kávy. Káva je cítit jen tak slabě, jako když přičichnete k papírovému sáčku, ve kterém kdysi trochu kávy bylo.
Celek je sladší, spíš teplejší, i když se může jevit i chladně, podle toho, na které tóny se zrovna soutředíte. Působila na mě dojmem takové těžkopádnější elegance, nosila bych ji proto spíš k nějakému odlehčenějšímu, veselejšímu oblečení, aby se to příliš nezdůraznilo. Nebo třeba ke kůži, s tou by také mohla hezky ladit. Přišla mi až trochu unisexová, mohla by se líbit ženám, které mají rády vůně s lehce pánským podtónem. Vzhledem k neobvyklému složení bych ji určitě nekupovala naslepo.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

S8ra 28.07.10 19:12

Připomíná mi klasickou Pradu, bohatá orientálkě, trošku zakouřená, v Pradě je ale víc pačuli.

Ambrožová Lenka 14.12.09 12:58

Dnes dorazila, koupě na slepo a uááá… Nádherná, teplá, gurmánská vůnička. Jsem moc ráda, že jsem to naslepo riskla. Super držící.Přesně podle mého gusta.

micmici 15.10.09 14:43

Tak já mám další voňavou favoritku. Snad to nebude troufalé, když napíšu, že na mně voní nádherně. Koupila jsem ji naslepo, z netu a jsem nadšená!! Spolu s MaxMarou a DKNY Women to bude má další favoritka. AdA píše, že jí přišla až unisexová…No na mně je tedy tak výrazně ženská…a protože pracuji jako průvodce na zámku, mohla jsem si ji dnes otestovat na prohlídce výhradně osazené pány.. :-) Výdrž, alespoň tedy na mně, výborná

pichjit 19.07.08 17:35

Cítím krásnou vůni kakao-kávovou, lehce okořeněnou, sladce hřejivou, ideální do zimy. Kadidlo ani levanduli ale necítím, snad trochu svěžesti hned v začátku, ale rychle se vytratí. K té kůži se opravdu hodit bude.


Reklama


Reklama

Nejčtenější