Step by step: Jak na svěží a lehký make-up podle přední vizážistky

Ve spolupráci s Make-up Institutem jsme pro vás připravili sérii návodů, díky kterým posunete svůj make-up na novou úroveň! Co vás naučíme jako první? Ideální letní look. Budete překvapené, kolik parády se dá udělat s pomocí čtyř kosmetických kousků!

Make-up tutoriál pod taktovkou profesionála 1/13

Jediný institut svého druhu v České republice, který nabízí kurzy líčení pro začátečníky i pokročilé. Ty probíhají pod vedením špičkových vizážistů profesionálů v ČR a zahraničí. V našich článcích se teď s vámi podělí o jejich triky!

1. Dehydratovanou pleť make-up nezachrání 2/13

Celé líčení začínejte vždy s vyčištěnou pletí, kterou ošetříte tonerem. Následuje klíčová část, bez které se neobejde žádný look. Hydratace! Dejte si na čas a krém důkladně vmasírujte do pleti.

2. Zářivá pleť vás dělá mladší 3/13

Pro fresh look je zásadní zářivá pleť. Ještě před nanesením make-upu proto můžete přidat tekutý rozjasňovač. Naneste ho nad lícní kosti a nadočnicové oblouky. Vyhněte se t-zóně.

3. Sjednocení 4/13

Pleť sjednotíte make-upem s lehkým až středním krytím. Doporučujeme ho zapracovávat prsty od středu obličeje do stran. Díky tomu make-up rozetřete do tenké vrstvy, a tak přirozeně splyne s pletí.

4. Zakrýváte tmavé kruhy správně? 5/13

Pokud máte tmavé kruhy pod očima, především nenásledujte instagramové trendy v nanášení nejsvětlejších odstínů korektoru. Je nutné jejich nafialovělý podtón neutralizovat korektorem s lososovou barvou.

5. I kapička korektoru dělá velký rozdíl 6/13

Projasnění očního okolí dosáhnete pomocí běžného korektoru. Ten by měl být o 0,5 odstínu světlejší než zbytek obličeje, jinak nedocílíte přirozeného efektu. Stačí nanášet velmi malé množství. V opačném případě se vám přebytečný korektor začne usazovat do vrásek a zvýrazňovat je.

6. Obočí je prostě základ 7/13

Bez upraveného obočí není žádné líčení kompletní. Pokud máte přirozeně vyplněné obočí, zafixujte ho pomocí bezbarvého gelu. V případě světlého nebo řídkého obočí použijte gel zabarvený. Postupujte vždy od víčka směrem nahoru. V našich recenzích dlouhodobě vede gel od Benefit.

7. Rty jako Angelina 8/13

Jeden produkt, mnoho použití. Na modelce jsme vyzkoušeli Lip n'cheek od Kryolan, vy můžete použít i dlouhotrvající rtěnku. Nejprve zvýrazněte rty. Vilma doporučuje nanášení pomocí blendícího štětce. Dosáhnete tak opticky plnějších a šťavnatějších rtů.

8. V hlavní roli jemné oči 9/13

Stále pracujeme se stejným multifunkčním zázrakem! Pro zapracování na tváře i oči můžete použít prsty. U krémové kosmetiky je to nejrychlejší způsob. Pokud chcete použít štětec, ujistěte se, že je ze syntetických štětin. Ty přírodní v sobě totiž krémové produkty zadržují a nepřenesou je na pleť.

9. Hlavně neroztírat 10/13

Dbejte na to, abyste kosmetické kousky vpracovávaly do pleti vklepáváním. Neporušíte tak již nanesený make-up a krémová vrstva se s těmi předchozími lépe spojí.

10. Rozjasnění není nikdy dost 11/13

Nad lícní kosti a na nejvyšší body obličeje přidejte znovu rozjasňovač. Pracujte s ním opatrně, aby vypadal stále přirozeně a pleť nepůsobila zpoceně.

11. Můžete vyrazit! 12/13

Konečný look můžete ještě uzamknout fixačním sprejem. A je hotovo!

Vyzkoušíte tento tutoriál? Označte na Instagramu – @aromecz a @makeupinstituteprague.cz

Chtěly byste zlepšit své líčící dovednosti? Navštivte www.makeupinstitute.cz a získejte možnost, učit se od profesionálů v oboru!

Look vytvořila: Vilma Baum 13/13

Charismatická lektorka a make-up artistka, která působila v zahraničí, a to hlavně ve Slovinsku a Španělsku. Zaměřuje se na celebrity make-up, foto make-up a beauty. Bohaté zkušenosti má s televizními projekty, jako je zahraniční StarDance apod.

Nejčtenější