Step by step: Jak nalíčit perfektní linky, aby konečně vypadaly dokonale

Umíte nakreslit oční linky správně? Ať jsou vaší každodenní rutinou, nebo líčíte si je jen při zvláštní příležitosti, podívejte se na návod krok po kroku. Využijete gelové nebo tekuté oční linky, v obou případech existují jednoduchá pravidla, jak nalíčit správný tvar.

Jak na perfektní linky a sexy pohled?

Krok 1: Báze je základ

Než začnete na víčko cokoliv nanášet, měl by tomu předcházet primer nebo lepivější korektor. Tím sjednotíte barvu víčka a zamaskujete drobné žilky, případně pozůstatky probdělé noci. Stíny a linky pak také mnohem lépe drží.

Krok 2: Ztmavení vnitřní vodní linky

Víčko lehce přidržte a pomocí dlouhotrvající kajalové tužky vyplňte prostor mezi řasovou linií a samotným okem. Opticky tak řasy zahustíte. Pokud máte citlivé oči, tento krok radši vynechte.

Krok 3: Jaký sklon má mít ocásek linky?

Špatný sklon ocásku je ta nejčastější chyba, které se všechny při líčení linky dopouštíme. Ocásek by měl správně prodlužovat sklon spodního víčka, aby oko nepůsobilo unaveně. Při líčení se do zrcadla dívejte přímo. Je důležité, abyste nenatahovaly víčko ani nezvedaly obočí.

Krok 4: Nasazení linky

Linka by se měla vždy zvedat od bodu, kde máte zorničku. Nanášejte ji co nejtěsněji k řasám, aby nevznikalo světlé místo. Při napojení na ocásek by měla tvořit trojúhelník. Pokud linka tvoří fajfku, bude oko působit zbytečně smutně.

Krok 5: Dokončení podle typu víčka

Linku protáhněte k vnitřnímu koutku a doupravte případné nerovnosti. Délka výsledné linky by se měla řídit typem víčka. Pokud je ve tvaru mandle (stejně, jako má naše modelka), můžete protáhnout linku prakticky libovolně. U zapadlých víček by se měla držet linka kratší. Pokud máte víčka vypouklá, nebojte se linku trochu více protáhnout.

Krok 6: Kajalový finiš pro sexy pohled

Během dvou jednoduchých kroků přidaných k lince lze docílit glamour vzhledu. Do spodní vnitřní linky naneste kajalovou tužku. Pomocí kulatého tužkového štětce naneste hnědý stín na spodní víčko a protáhněte k ocásku linky.

Použitá kosmetika:

Look pod taktovkou Ondry Porubského

Modelku líčil Ondra Porubský – perfekcionista, který vždy vyznává čistý a přirozený vzhled každé ženy i muže. Své zkušenosti získal ve světě divadla, módních přehlídek, reklam a filmu. Spolupracuje s televizními produkcemi, fotí pro časopisy a specializuje se na drag queen make-up.

Vyzkoušíte tento návod? Označte nás na Instagramu @aromecz, vaše perfektní linky ukážeme světu!

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější