Svatební líčení krok za krokem: Namalovat se zvládnete i sama

V den D budete nejkrásnější i bez toho, abyste utratila majlant za profesionálního vizážistu. Ono totiž líčení pro nevěsty není zas taková věda. Jen se držte pár základních pravidel a investujte do kvalitní kosmetiky.

Krok č. 1 : Podkladová báze

Vdáváte se venku? Pak nezapomeňte nanést na odhalená místa, a tedy i na obličej krém s ochranným faktorem. Obzvlášť, pokud máte světlejší typ pleti. Ostré sluneční paprsky jinak i během pár minut zahalí vaši pokožku do červeného odstínu. A ten pak nepřekryje ani ten nejkvalitnější make-up.

Nejen sluníčko, ale i stres dělá svoje. Zkrátka se více potíte. Proto nejprve na pleť, zejména na oblast T-zóny, naneste kvalitní matující podkladovou bázi. Pleť se tak krásně vyhladí, přestane se lesknout a make-up na ní bude krásně držet. Vyzkoušejte třeba bázi BeautyBase Lumene, která zmatní, vyhladí a zároveň rozzáří vaši pleť (289 Kč).

Krok č. 2: Make-up


Make-up zvolte v návaznosti na typ vaší pleti. Zde se opravdu nebojte sáhnout hlouběji do kapsy. Pouze kvalitní make-up vydrží v netknutém stavu na obličeji po dobu několika hodin.

A jak make-up správně aplikovat? Využijte štětce nebo speciální houbičky. Jen tak se totiž dostatečně spojí s pletí, a líčení bude vypadat přirozeně.

Krok č. 3: Zafixování

Nemohla jste v noci zamhouřit oka? Pak sáhněte po světlejším korektoru, kterým zamaskujete případné kruhy pod očima. Poté pleť zafixujte sypkým pudrem. Ať už vezmete k ruce transparentní pudr, HD pudr, nebo matující pudr, rozhodně by měl vaši pleť sjednotit, zakrýt rozšířené póry a případné vrásky. (Např. True Match od L’Oréal Paris, 289 Kč).

Jako závěrečnou tečku za vaším líčením obličeje použijte tvářenku. Tvářenku naneste tam, kde se červenáte přirozeně – na hranu lícních kostí. Vyberte si jak ze sypkých, tak krémových typů.

Krok č. 4: Oči a obočí

Pokračujte zvýrazněním obočí. Nejprve jej jemně pročešte speciálním kartáčkem a vybarvěte vhodným odstínem. Tužka na obočí by měla ladit s přirozenou barvou vašich vlasů (pokud je barvíte, inspirujte se barvou u kořínků). Linii obočí můžete mírně protáhnout směrem ven. Jak zajistíte, aby obočí drželo tvar a barva zůstala bez poskvrnky? Přetřete ho opatrně lakem na vlasy.

Také pod oční stíny použijte kvalitní bázi. Budou na ní krásně držet a nerozmažou se. Zkuste třeba Anti-Aging bázi pod oční stíny od Urban Decay (750 Kč).

Oční víčka pak vystínujte dle vlastního vkusu. Začněte linkou v linii řas na spodním i vrchním víčku. Ta oko krásně zvýrazní a navíc opticky zahustí řasy. Poté pokračujte vybarvením horního víčka. K tomu využijte stínovací štěteček. Styl líčení přizpůsobte celkovému vzhledu, který na svatbě plánujete mít. Vybrala jste si romantické šaty? Pak zvolte jemnější líčení laděné do odstínu růžové, meruňkové nebo bronzové. Budete oblečená do vyzývavějších šatů podle posledních módních stylů? Doplňte je o výrazné kouřové líčení v tmavších odstínech. V tomto případě se „kočičí oči“ nebojte ozdobit i hustými nalepovacími řasami.

Krok č. 5: Rtěnka

Při výběru vhodného odstínu rtěnky berte v potaz právě styl líčení očí. Obecně platí pravidlo „čím méně výrazné oči, tím výraznější rtěnka“ a naopak. Také na rty nejprve naneste speciální bázi, která zaručí, aby rtěnka vydržela co nejdéle, a zdůrazní její sytost.

Rtěnku (např. Mac Matte Lipstick, 553 Kč) aplikujte pomocí štětečku a na závěr lehce obtiskněte do ubrousku. Na závěr ji můžete přetřít bezbarvým leskem na rty, a docílit tak „mokrého efektu“.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama

Nejčtenější