Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Objem vlasů dodá nevěstě křehkost

Vlasy nevěsty jsou přinejmenším stejně tak důležité jako její šaty. Svatební šaty jsou ve své podstatě velká večerní róba, proto i vlasy nevěsty by měly být bohaté. Vlny dodají všem nevěstám žádaný objem a zároveň tak ještě více zjemní rysy tváře a zvýrazní její ženskou křehkost.

zdroj: ukhairdressers.comzdroj: ukhairdressers.com

Svatební účes typu víla

Pokud milujete přírodu a jemnou přirozenou krásu, nechte si ve svatební den vlasy rozpuštěné. Objem dodají účesu jemné, klidně i nepravidelné vlny. Ty si den předem připravíte spletením vlasů do copů. Pak zbývá už jen drobně doupravit lakem na vlasy a žehličkou. Aby byl dojem víly dokonalý, doplňte vlasy jemnými ozdobami, které použijte i do svatební kytice. Letos je oblíbené jak jemné luční kvítí, tak i bohaté květinové věnce. Vzdušnost a originalitu svému účesu dodáte třeba barevnými motýly.

zdroj, weddingbells.ca, ukhairdress.comzdroj, weddingbells.ca, ukhairdress.com

Kromě věnce z květin si vyrobte i věnec ze zapletených vlasů, který má romantické a nadčasové kouzlo.

Vlasy se šperky

Diadém či korunka je sice pro princezny, ale pokud nechcete vypadat jako v pohádkovém kostýmu nebo na soutěži miss, tak volte jiné šperky. Pokud vám připadá varianta vlevo na obrázku vlevo příliš okázalá, nevadí. Hladké jemně vlnité objemné vlasy dozdobte prostou sponou. Zajímavou kombinaci utvoří i dlouhý prostý cop zapletený s korálky a perličkami.

zdroj: ukhairdressers.com, twigsandhoney.com, etsy.comzdroj: ukhairdressers.com, twigsandhoney.com, etsy.com

Nebojte se příčesků

V bohatém účesu s ozdobnými prvky se příčesky budou vyjímat krásně a nebudou působit nijak nepřirozeně.

Kolik stojí svatební účes z dlouhých vlasů?

Především s komplikovanějšími účesy doporučujeme navštívit vyzkoušený kadeřnický salon. Ceny svatebních účesů se mohou výrazně lišit podle složitosti. U komplikovaných drdolů rozhodně počítejte s tím, že bude potřeba zkouška.

A to nepočítáme s tím, že potřebujete vlasy dobarvovat. Na to si s kadeřnicí domluvte ještě jeden termín alespoň pár dní před obřadem.

Autor: Josefina

.

Témata článku

Nejčtenější