Švestkový olej: Pleť jako dětská prdelka, nebo vyhozené peníze?

U švestkového oleje mě v první chvíli zarazilo, že se dá použít na obličej, tělo, vlasy i nehty. Trochu to ve mně probudilo skepsi, což je ale možná zapříčiněno tím, že už jsme až moc zvyklí v drogérii vybírat kosmetiku na každou část těla zvlášť. Tohle je jiný případ, švestkový olej lisovaný zastudena má řadu využití.

* Balení s kapátkem je u olejů nejlepší.

Co je švestkový olej zač?

Nápadným znakem švestkového oleje je jeho vůně, která připomíná slaďoučký marcipán. Co se blahodárných složek týká, jsou v něm omega-mastné kyseliny a vitamíny A a E. Používat ho můžete samostatně i jako přídavek do oblíbených krémů a jiných olejů. Hodí se pro velmi suchou a citlivou pokožku, na vlasy i pro zpevnění nehtů. Hydratuje, posiluje a působí protizánětlivě. Neobsahuje alergeny.

Jaká je moje zkušenost se švesťáčkem Venira?

Na pleť

Mám smíšenou a k tomu hodně citlivou pleť, takže najít péči, která by mi 100% vyhovovala, není jen tak. Švestkový olej jsem nanesla večer na poctivě odlíčenou a očištěnou pleť. Překvapilo mě, že se rychle vstřebal a nezanechal nepříjemný mastný film. Ráno bylo „ještě moudřejší večera“, protože pokožka byla jemná jako samet.

Olej jde použít i pod make-up, když mu dáte chvilku na to, aby se zcela vpil. Takto bude vyhovovat hlavně těm, co mají suchou pleť. Mně se po pár hodinách lesklo čelo a další řádná vrstva pudru mi nebyla úplně příjemná.

Na vlasy

S vlasy to mám snad ještě složitější. Kondicionéry, olejíčky, masky mi je obvykle hodně zatíží. Takže jsem byla opatrná a po koupeli do konečků vetřela oleje opravdu jen trošku. Vstřebal se poměrně rychle a vlasy nádherně provoněl. Konce, které už nemám v nejlepší kondici, ale pořád se mi nechce do jejich stříhání, byly druhý den jemnější a bez známek krepacení. Na druhou stranu se o něco víc rozdělovaly do pramínků. Olej tedy používám na ozdravnou kúru jednou za čas, kdy ho vetřu do celých délek, nechám působit přes noc a ráno si vlasy umyju.

Suma sumárum

Švesťáček má prostě boží vůni a balení, které vypadá luxusně. Kapátko je při aplikaci více než praktické, protože oleje stačí jen maličko. A co se účinků týká, jsem spokojená. Pleť i vlasy mám po použití olejíčku jemnější a na pohled zdravější. Osvědčil se mi také na suchá místa na loktech a nehtovou kůžičku.

Cena: okolo 450 Kč za 50ml balení

Podívejte se i na další recenze švestkového oleje od Veniry »

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Váš příspěvek

Nejčtenější