Ted Lapidus: Création

Ačkoli to bude velmi individuální dojem, který vám v podstatě k ničemu nebude :) musím říct, že začátek Création mě nadchl. Abyste rozuměli, mám ráda vůně se suchou aldehydovou mýdlovostí, jako je třeba můj velký oblíbenec Arpège, White Linen či Fleur de Fleurs, případně cokoli dalšího, v čem jsou přimíchané aldehydy. Takové vůně mají zcela typický rys, který je dále rozvíjen ostatními složkami, a na těch samozřejmě záleží výsledný dojem. V Création výrazně voní narciska, jejíž vůně je taková nenápadná, ale relativně těžká, a celek dokresluje trocha koření a dřev. Možná to bylo momentálním rozpoložením, ale Création mi přišla taková melancholická, zvlášť po rozležení, kdy se ztlumí aldehydová ostrost a vznikne harmonie květinových, kořeněných, dřevitých a mýdlových tónů spolu se špetkou nahořklé ovocnosti… to všechno pěkně zamotané do sebe, nepřeplácané, uhlazené a překvapivě jemné.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Pompo 20.07.11 22:42

Dala by se Création k něčemu přirovnat (kromě aldehydovek obecně)? Třeba k Narcisse Noir-podle narcisky? Není kde ji očichat.

micmici 11.02.10 12:16

chci si tuhle vůni pořídit naslepo, tak doufám, že se trefím…jen ten obsah ,100 ml, to je dost :o)

tapuz 11.09.09 18:35

Moc hezká vůně, ze začátku hodně ostrá, ale to se celkem rychle ztlumí a pak mi voní krásně mýdlovo-dřevitě s trochou vanilky. To složení tady není kompletní, hledala jsem na webu, protože jsem se chtěla dopátrat té dřevitosti, a nacházela jsem obvykle tohle (občas s drobnými odchylkami):
Hlava: čierne ríbezle, mango, bergamot, broskyňa, citrón, mandarinka, galbanum, ovocné vône
Srdce: gardénia, jazmín, ruža, narcis, ylang-ylang, ľalia
Základ: ambra, pižmo, dubový mach, santalové drevo, vetiver, pačuli, vanilka
Vyhovuje mi moc na proložení sladkých vůní.

Dagmary 09.10.08 21:43

Veru:Proč Xenii napadáš?Psala složení,ne?A ten čaj tam patří!Nehledě na to,že by i přes název mohla být tahle složka potlačená.

xenie 08.09.08 20:06

Ale jasně, dyť to píšu, Thé vert - zelený čaj ( nejsem blbá ). V čem je problém ? Trošku nechápu :o( …

Veru 06.09.08 21:26

xenie: zelený čaj?? kdo by to byl řekl, že? už jen ten název… :-D

xenie 18.07.08 22:10

Nedávno jsem dostala jako dárek asi nějakou limitovanou letní odnož této vůně - Ted Lapidus, Création The vert. Flakonek i krabička jsou stejné, akorát světle zelenkavé. A musím říct, že je to nádherná svěží letní vůně, přesně podle mého vkusu. Voní po zeleném čaji, zeleném jablku, trošce květin a mýdle. Po rozvonění mi vzdáleně připomíná Light Blue, řízlou zeleným čajem. Do horka je to bomba. Podnítila mou zvědavost na originální Création, musím ji vyzkoušet ( jestli na ni tedy někde narazím ).

Janka 12.08.07 14:45

No podle mě je to záležisto spíš pro starší a hlavně pro dámy, co rády používají pánské vůně, pro zbytek radím nebrat

anonymní 10.08.07 10:42

JSEM RADA ZE JSEM ZDE NASLA TOTO HODNOCENI TENTO PARFEM JSEM KDYSI DAVNO DOSTALA A BYLA JSEM VELMI ODDIVOVANA DNES JSEM STARSI A ZASTESKLO SE MI PO NEM A CHCI SI HO ZNOVU PORIDIT TO DREVO S KORENIM SE PEKNE ROZLEZI A JE TAM KRASNE CITIT

Přidat komentář

Nejčtenější