Plesová sezóna podle vévodkyně z Cambridge, Kate Middleton

Plesová sezóna je letos kvůli pandemii pasé, nicméně krásných šatů není nikdy dost. Ikonickou celebritou dobrého vkusu a krásných rób je vévodkyně Kate. Módních přešlapů u ní najdete pomálu, v krásných večerních šatech od předních návrhářů vypadá představitelka anglické aristokracie vždy jako opravdová princezna.

* Gala večeře na podporu dětské nemocnice EACH. Zdroj: Profimedia

Kate Middleton šperk britské královské rodiny

Díky své krásné postavě by si téměř čtyřicetiletá vévodkyně z Cambridge mohla dovolit obléknout cokoli, nicméně dresscode královské rodiny má jasná pravidla.

Pro události na červeném koberci má Kate Middleton své oblíbené módní značky, z nichž většina jsou britské talenty, jako Alice Temperley, Sarah Burton či Alexander McQueen a Jenny Packham.

Svou elegancí okouzlila, stejně tak jako před lety princezna Diana, celý svět. Její styl je ukázkou toho, že v jednoduchosti je krása. Kate je zimní typ a může si tak dovolit nosit širokou škálu barev.

Kate něžná jako víla

Sluší ji ale i světle růžová nebo bílá. Světlejší šaty ji dodávají na jemnosti. To, co si Kate podle protokolu obléká na různé společenské příležitosti, by pro nás mohly být snové plesové šaty.

Zleva: Na filmovém festivalu v roce 2011 / Na premiéře bondovky v roce 2015 / Na červeném koberci v Zleva: Na filmovém festivalu v roce 2011 / Na premiéře bondovky v roce 2015 / Na červeném koberci v 

Jeden z posledních modelů v romantické růžové pochází od návrhářské dílny Gucci a z Kate udělal doslova éterickou vílu. A flitrované šaty od Jenny Packham z kolekce roku 2011 se zapsaly do dějin, právě po tom, co si je vévodkyně oblékla. Od stejné návrhářky pochází také úžasné stříbrno-šedé večerní šaty, které Kate oblékla na královskou recepci.

Zleva: V šatech od Gucci na gala večeři v roce 2019 / Kate září v šatech od Jenny Packham / StříbrnéZleva: V šatech od Gucci na gala večeři v roce 2019 / Kate září v šatech od Jenny Packham / Stříbrné

Ikonická Kate určuje trend

Mnohem výrazně pak vévodkyně působí v modelech tmavších odstínů. Naším favoritem jsou mechově zelené a smaragdové šaty. Poslední zelený kousek však vyvolal poněkud rozpoluplné reakce, ne však proto, že by Kate šaty neslušely a nevypadala krásně i v pokročilém stádiu těhotenství, ale zelenou barvou tak trochu porušila protokol festivalu spojeného s kampaní #MeToo proti sexuálnímu násilí. Nicméně jí to bylo velmi rychle odpuštěno a šaty pochváleny.

Zleva: Kate na vernisáži v londýnské National Portrait Gallery 2017 / Smaragdová róba z roku 2012 / Zleva: Kate na vernisáži v londýnské National Portrait Gallery 2017 / Smaragdová róba z roku 2012 / 

Černá jí sluší a protokol, je protokol

Zleva: Šaty od Alexandera McQueena na udílení cen v roce 2011 / Oblíbený návrhář Alexander McQueen jZleva: Šaty od Alexandera McQueena na udílení cen v roce 2011 / Oblíbený návrhář Alexander McQueen j

Recyklace a udržitelnost jí nejsou lhostejné

Je známo, že stylistka Kate Middleton si od návrhářů oblečení pro vévodkyni na události půjčuje a ona je poté vrací, i když by si je mohla zakoupit.

Kate je také známá tím, že se své šaty nebojí vzít více než jednou, ačkoli je na mušce novinářů. Samargdově zelené šaty od Jenny Packham oblékla poprvé v roce 2012 a pak znovu v roce 2018.

Které šaty se vám na vévodkyni líbí nejvíce?

Autor: Kristina

Práce vás musí bavit a naplňovat a někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority.

Témata článku

Nejčtenější