Dubnové téma měsíce: Stárneme s grácií. Je potřeba s projevy stárnutí bojovat za každou cenu?

Říká se, že jsme tak staří, na kolik se cítíme. Věk sám o sobě nehraje významnou roli. I když na naší tváři a vlasech zanechává čas o něco výraznější stopy. Objevují se první vrásky, pigmentové skvrny, žilky i šedivé vlasy. Někdo se s tím snaží za každou cenu bojovat, jiní tomu nechávají volný průběh. V dubnových tématech si posvítíme na stárnutí, které je nedílnou součástí našeho života.

* Stárneme všichni. To je jedna z mála spravedlností, na které se můžeme spolehnout.

Zrajeme jako víno

Také vám přijde, že s přibývajícími roky slovo „stárnutí“ odsouváte? Zatímco ve dvaceti jsem si říkala, že čtyřicátnici jsou už „odepsaní“, v téměř čtyřiceti si vůbec stará nepřipadám. Alespoň po většinu času. Žijeme v době, která nám dává tolik možností, jak vypadat skvěle. Znám spoustu žen, které vypadají na prahu čtyřicítky dokonce lépe než ve dvaceti. Možná jsou vyrovnanější, ví, co jim sluší, lépe se oblékají, líčí a cítí se sebevědoměji.

Stárnutí není žádná tragédie

Já osobně vnímám stárnutí jako určitý proces, který přichází pomalu, ale jistě. S některými projevy jde bojovat celkem jednoduše – například se šedivými vlasy, někdy je to spíše běh na dlouhou trať. Řada žen přistupuje k drobným plastickým úpravám, díky kterým je jejich pleť vypnutá, zmizí povislá víčka nebo se zbaví nevzhledné celulitidy.

Pokud nechcete „pod kudlu“, stačí se zaměřit na zdravější životní styl, výběr vhodné kosmetiky a přijmout skutečnost, že stárnete „s grácií“. Protože roky nám všem utíkají stejně a nikdo nemůže být věčně mladý. A co si budeme povídat, líčení a nový účes nám dokážou také nějaký ten rok ubrat

Chcete dobře vypadat? Starejte se o sebe

Myslím, že prakticky každá z nás může vypadat hezky, když o sebe bude pečovat. Je pravda, že to, co stačilo ve dvaceti, ve čtyřiceti nebo padesáti už stačit nemusí. Sama to vidím na váze i na pigmentových skvrnách, které postupně přibývají. Je to daň za to, že jsem se v mládí hodně a ráda opalovala. V jednom z dubnových článků se zaměříme právě na nevzhledné skvrny a jak se jich zbavit.

Na rozdíl od našich babiček máme velkou výhodu, že si můžeme vybírat z nepřeberného množství krémů, sér a dalších kosmetických pomocníků, které stárnutí pleti zpomalí. V jednom z našich témat se ohlédneme zpět do minulosti k tomu, co naše babičky používaly na pleť a na co nedaly dopustit. Možná některé „vychytávky“ využijete i dnes.

Na jaké další články se můžete v dubnu těšit?

  • Tipy a triky, jak na líčení zralé pleti.
  • Redakce teď a před deseti let - v čem jsme spokojenější?
  • Představení značky Ordinary, na kterou v redakci nedáme dopustit.
  • Jaké kosmetice se u zralé pleti raději vyhnout?
  • A mnoho dalšího.

Snažíte se s prvními projevy stárnutí bojovat za každou cenu, nebo jim dáváte „volný průběh“?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Nejčtenější