Květnové téma měsíce: Vyrobeno v Česku – podporujeme místní kosmetiku a výrobce

Zastavujeme se. Namísto toho, abychom pracovali déle a více, zvažujeme zavedení 4hodinového pracovního týdne. Odpočinkem nemyslíme návštěvu multikina, ale procházku v přírodě. Přeplněné nákupní tašky už nám neudělají takovou radost, jako jeden kvalitní produkt... třeba ten lokální, který v sobě nese příběh o zpomalení a práci, která dávám druhým smysl.

* Vyrobeno v Česku: kosmetika, která nemusela putovat přes celý svět. Zdroj: Redakce

Minimalismus nejen ve skříni

Oblíbený minimalismus už pronikl do mého šatníku, ale ještě pořád se nedostal do mé koupelny. Sprchový kout v mém skromném bytě vypadá, jako kdyby měla Carrie Bradshaw na všechny své kousky od Manolo Blahnika a Jimmy Choo jen jednu poličku. Kolem dokola sprchového koutu se mačkají šampony, sprchové gely, kondicionéry… a dokonce i kosmetika pro psa.

Jedna změna se ale přeci jen děje. Není tak viditelná jako prázdný botník nebo volná ramínka ve skříni, ale vedle voňavé pěny od Rituals se objevil sprchový gel od Nobilis Tilia. Na umyvadle vystřídalo tekuté mýdlo to klasické hranaté a tvrdé z mýdlárny Koukol. Ve skřínce nad umyvadlem přibyl vedle krému The Ordinary pečující olej Poznej se od české značky Alma.

Vidět a vědět, kde se kosmetika vyrábí

Jednoduše řečeno se má pozornost od světových velikánů přenesla k méně známým českým značkám. Ráda jsem si zajela na Vlčí horu a prošla se v zahradách za obchodem Nobilis Tilia. Popovídala si se zakladatelkou české značky Biorythme a koupila si od ní přírodní deodorant.

Očichala jsem, vyzkoušela a namazala na tělo několik výrobků. Osypala se po nich, užila si jejich benefity, ale hlavně jsem přečetla nespočet příběhů o tom, jak se rodí voňavá česká kosmetika. Právě ty si můžete tento měsíc přečíst na jednom místě – na Arome.

Co na vás tento měsíc čeká?

  • Rozhovor se Zuzanou, která vyrábí kosmetiku v zapadlém koutu Šumavy.
  • Rady, kde nakupovat, když chcete nakupovat lokálně.
  • 8 českých kosmetických značek, které byste měli znát.
  • DIY návody na domácí krém, ale i vlastní parfém.
  • A mnoho dalšího…

Máte svoji oblíbenou českou značku? Napište nám, jaká to je.

Autor: Zuzi

.

Nejčtenější