Test imitací 2. - Federico Mahora

Test imitací - Coco Mademoiselle, Miss Dior Chérie, Dune.

V druhém testu jsem testovala další imitace od Federico Mahory.

Coco Mademoiselle (Chanel)
Coco Mademoiselle.jpgCoco Mademoiselle.jpg

Porovnávala jsem přímo vedle sebe. Originál je jemná vůně, vonící hlavně po růžích a vanilce. Imitace byla na začátku silně jahodová - upřímně, docela pěkně jahodová, ale co dělá v Coco Mademoiselle jahoda? Srdce není tak delikátní jako u originálu. Vanilka tam je, nějaké květiny taky, ale celek působí trochu lacině (je v něm stopa takové té ostré drogérkovosti). V porovnání s jinými imitacemi, které jsem zkoušela, to ale není tak hrozné, vanilková složka kupodivu není zbytečně nepříjemná a také květiny voní pěkně. Když jsem dala imitaci čas trochu se rozležet, už jsem opravdu cítila růži a květiny se s vanilkou spojily do ne sice dokonalé, avšak přinejmenším ne otravné směsice.
Vůně vydržela takto slušná cca hodinu, potom příliš vynikla nehezky laciná vanilka.
Verdikt: podoba není dokonalá, ale vůně by byla, nebýt příliš brzkého rozpadu, nositelná. Odečteme-li vanilkový závěr, není obtěžující. Při srovnávání s originálem už chápu, proč některé nositelky vůní od FM tvrdí, že jsou lepší než originály - Coco Mademoiselle je totiž hodně delikátní a jemná, a v důsledku toho pro nezkušené nosy nerozlišitelná a nudná, zatímco imitace je výraznější a přímočařejší.

Miss Dior Chérie (Dior)
Miss Dior Cherie.jpgMiss Dior Cherie.jpg

Originál je výrazná jahodová vůně s karamelově sladkým základem. Neporovnávala jsem vedle sebe, proto budu hodnotit hlavně vůni samotnou než shodu; imitace je každopádně i přes všechna prohlášení o vysokém obsahu vonných látek znatelně slabší než originál. Je jahodová, ale její jahodovost je ve srovnání s originálem syntetičtější, trochu jako levné sušenky s jahodovou náplní nebo synteticky obarvené a navoněné jahodové pudinky. Chuť na nanuka s jahodovou dření se u imitace nedostavila, ba ani slinění, syntetické jahůdky mi naopak chuť k jídlu spíš pokazily. Imitace je spíš na úrovni domácího osvěžovače než parfému. Postupem času to bylo horší a horší, až jsem nakonec šla zbytek vůně raději umýt.
Verdikt: pro milovnice jahod bezesporu požehnání, protože imitace je takřka čistá jahoda zjemněná trochou květin. Kupte klidně naslepo, kdyby vám nesedla její syntetičnost, využijete vůni jako ovocný osvěžovač do předsíně.

Dune (Dior)
Dune.jpgDune.jpg

Dune vlastním v miniaturce a je to moje oblíbená vůně, byť ne na nošení - zatím jsem si ještě nezvykla na její sladkost. Nejvýraznějším rysem Dune je suchost, dělá dojem, jako byste čichali k teplému suchému písku, smíchanému se santalovým prachem. Imitaci se ze začátku tento dojem podařilo poměrně dobře napodobit. Byla však znatelně sladší. Originální Dune je komplexnější, při porovnávání přímo vedle sebe jsem v ní našla i stopy zelených či kořeněných prvků, které v imitaci chyběly. Po zkušebním opláchnutí vodou zůstal originál stejný a jemný, imitace proti němu byla sladší a výraznější, s nepatrným nádechem lacinosti.
Imitace mi přišla až podezřele zdařilá, podobně jako dříve testovaný Truth, a velmi ráda bych otestovala vzorek přímo z flakonu. Několikrát jsem se setkala s tvrzením zákazníků FM, že obsah objednaného flakonu se velmi lišil od malého vzorku, který dostali na otestování.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější