Poklady i propadáky: Testujeme levné oční krémy do 300 Kč

Vyzkoušeli jsme oční krémy, které potěší i těsně před výplatou. Objevili jsme mezi nimi i jeden poklad, který se účinky vyrovná drahým „příbuzným“.

*

Nobilis Tilia Arganový oční krém

Arganový oční krém zaujal zejména roztomile malým balením a velmi šikovnou aplikací. Stisknutím pumpičky dostanete jen tenoučký proužek krému, takže vám vydrží dlouho a nemáte tendenci na sebe patlat velké množství, které zatěžuje oční okolí. Krém od Nobilis Tilia je určený na zjemnění drobných vrásek, jako péče pro mladší ročníky vystačí náramně. Zralá pleť nebo unavené oči však potřebují silnější kalibr.

Na co pomůže: základní vyživení a prevence pro ženy do 35 let

Cena: 249,– Hodnocení: 4/5

Ziaja Kozí mléko krém pro oči

Obal sliboval hory doly: hydrataci, jemné vypnutí, vyhlazení drobných vrásek… Jenže nic z toho se nestalo. Bílý hustější krém není šampionem ve vstřebávání, natož v parfemaci. Funguje prostě jako klasický hydratační oční krém, který neurazí a nenadchne, a na vrásky jakékoliv hloubky je naprosto krátký. Investice osmdesáti korun se vám vyplatí, pokud máte doma puberťačku toužící po prvním očním krému.

Na co pomůže: na uchlácholení dcery či mladší sestry

Cena: 80,– Hodnocení: 1/5

Ziaja Marine Algae protivráskový oční krém 30+

Po předchozí zkušenosti se Ziajou vcelku příjemné překvapení. Krém z řady Marine Algae patří mezi mastnější a hutnější testované krémy, přesto pořád zůstává příjemný. Aplikátor má úzkou hubičku, která vymáčkne hezkou tenkou linku přesně do malého prostoru pod očima. Počítejte s tím, že kvůli textuře se vstřebává o trošku déle. Buď jak buď, magickou proměnu očního okolí nejspíš neuvidíte. Krém ale potěší čerstvé třicítky se suchou pletí, které teprve zjišťují, co to jsou vrásky.

Na co pomůže: na suché oční okolí

Cena: 79,– Hodnocení: 3/5

Sebamed AntiAgeing oční liftingový krém Q10

Překvapila mě hutnost krému, opravdu to není nic lehkého. To však může zaujmout všechny, které trápí vysušené okolí očí – obsažené bambusové máslo, avokádový a mandlový olej dokážou ulevit i citlivé pleti. Na obalu se dočtete, že po 28 dnech vám ubude 32 % vrásek… já zaznamenala hlavně výrazně větší hydrataci, a to dokonce i ráno po probuzení. Krém zvládne navrátit očnímu okolí regenerační schopnost, rozhodně ale nečekejte okamžitý pocit vypnutí.

Na co pomůže: výživu a jemné vrásky, když máte trpělivost

Cena: 284,– Hodnocení: 3,5/5

Balea Q10 oční krém

Bílý, středně hustý krém sice pleť nevyžehlí, zato zvýší pružnost očního okolí. Při dlouhodobém používání naučí pleť, jak přirozeně obnovovat hydrataci a nevysychat. Líbí se mi, že je po vklepání do pleti příjemně osvěžující. Pokud tedy hledáte krém bez parfemace, parabenů a umělých olejů, sáhněte po tomto od německé značky Balea. Přiznám se, že jsem se zpočátku obávala podráždění, ale bez potíží ho snesla moje pleť i kamarádky citlivější pokožka.

Na co pomůže: na základní péči o oční okolí pro ženy 30 až 40 let

Cena: 90,– Hodnocení: 3,5/5

LVLY Oční pleťový krém s extraktem z manukového medu

Wunderbar! Popravdě mě překvapilo, že LVLY krém stojí tak málo a že něco takového najdete v běžném DM. Obal i balení totiž působí mnohem luxusněji. Krém nanášíte zkoseným aplikátorem rovnou pod oči – tuba dobře reaguje na stisk, takže nanesete přesné množství. Možná vás zarazí nažloutlá/nazelenalá barva. Po vklepání změní strukturu na gel, který pleť osvěží, a nejspíš i díky podivnému tónu zmírní tmavé kruhy pod očima. V aroma můžete rozpoznat závan medu, mně osobně spíš připomíná meruňku. Pro mě je krém od LVLY jasný vítěz testu.

Na co pomůže: na hydrataci, první i poslední vrásky, kruhy pod očima

Cena: 139,– Hodnocení: 5/5

Balea Aqua Oční Roll-On

Nejlevnější kousek z našeho testování nebyl úplně nejhorší – taková kosmetická náhražka plátku okurky. :) Velká kovová kulička přímo svádí, abyste tubu schovali v lednici a ulevili nateklým očím jemným masírováním. Stačí opravdu malý stisk, abyste to s množství nepřehnali. Když předem počítáte s tím, že Aqua krém od Baley nijak nevyživuje a pouze osvěžuje, budete spokojené. Na suchou pokožku ale opravdu nestačí.

Na co pomůže: na probuzení a zmenšení otoků

Cena: 65,– Hodnocení: 3/5

Podívejte se na další hodnocení očních krémů. Jaký oční krém se osvědčil vám?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek
jerry 29.5.19 21:31

Samotná cena, bez uvedení objemu krému, má nulovou vypovídací hodnotu.

Nejčtenější