The Different Company: De Bachmakov

De Bachmakov, nejnovější vůni této značky, vytvořila parfumérka Céline Ellenová pod vedením Thierryho de Bachmakova. Do parfému se pokusila vtělit vůni sibiřských lesů a zmrzlých plání.

Chcete-li si nejprve počíst o značce The Different Company, přečtěte si tento starší článek.

De Bachmakov je momentálně nejnovější vůně této značky. Vytvořila ji Céline Ellenová pod vedením Thierryho de Bachmakova, návrháře flakonů a spoluzakladatele The Different Company. Thierry má ruské předky a parfém je inspirován právě touto zemí - zadání znělo ‚tajga a tundra‘, tedy nekonečné lesy, led a skály.

De Bachmakov začíná slibovanými lesy a kamením. Začátek je suchý, studený, plný dřevitých, minerálních, až slaných tónů. Akorát se nabažíte a začnou vykukovat další tóny, překvapivě jemné a svěží: citrusy, zeleň a decentní květiny v akvarelové malbě, typické pro ellenovské vůně. Z úvodních tónů přetrvává sametová kamenitost, která vám možná bude povědomá ze zemitých kosatcových vůní - ale jen povědomá, protože Céline Ellenová ji zpracovala jinak.

Vůně je určitě unisexová, výdrž by mohla být lepší (tóny druhé fáze jsou opravdu dost jemné), ale minimálně za zkoušku to určitě stojí.

(Vůně The Different Company u nás prodává parfumerie Madeleine v Praze a v Brně.)


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

anonymní 24.01.11 00:23

Asi je chyba u mě, najednou je vše v pořádku, někdy se stránka holt špatně načte.

anonymní 24.01.11 00:20

Děkuju moc za příjemné počtení, jen by to chtělo lépe nastavit pravý okraj textu, aby se neschovával pod pravý sloupec stránky. Díky a hodně nových voňavých zážitků, ať máme co číst :-)

maricka 21.01.11 21:13

Pro mě to je jedna z nejzajímavějších vůní, co znám: země nikoho, kamení, vítr, pusté lesy a Rusko jako vyšité… A za vše může ingredience jménem shiso (mátově-octově-jablečný tón), která se rozhodně v parfémech běžně nevyskytuje :-)

derad 21.01.11 18:43

Bašmakovka mě příjemně překvapila, nejenže je povedená, svým chladným přírodním větříkem okořeněným svěžestí je i originální.

Nejčtenější