The Different Company: De Bachmakov

De Bachmakov, nejnovější vůni této značky, vytvořila parfumérka Céline Ellenová pod vedením Thierryho de Bachmakova. Do parfému se pokusila vtělit vůni sibiřských lesů a zmrzlých plání.

Chcete-li si nejprve počíst o značce The Different Company, přečtěte si tento starší článek.

De Bachmakov je momentálně nejnovější vůně této značky. Vytvořila ji Céline Ellenová pod vedením Thierryho de Bachmakova, návrháře flakonů a spoluzakladatele The Different Company. Thierry má ruské předky a parfém je inspirován právě touto zemí - zadání znělo ‚tajga a tundra‘, tedy nekonečné lesy, led a skály.

De Bachmakov začíná slibovanými lesy a kamením. Začátek je suchý, studený, plný dřevitých, minerálních, až slaných tónů. Akorát se nabažíte a začnou vykukovat další tóny, překvapivě jemné a svěží: citrusy, zeleň a decentní květiny v akvarelové malbě, typické pro ellenovské vůně. Z úvodních tónů přetrvává sametová kamenitost, která vám možná bude povědomá ze zemitých kosatcových vůní - ale jen povědomá, protože Céline Ellenová ji zpracovala jinak.

Vůně je určitě unisexová, výdrž by mohla být lepší (tóny druhé fáze jsou opravdu dost jemné), ale minimálně za zkoušku to určitě stojí.

(Vůně The Different Company u nás prodává parfumerie Madeleine v Praze a v Brně.)

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější