Recenze peelingu Solution od The Ordinary: Marketingový tah z TikToku, nebo pleťový zázrak?

Pokud trávíte čas scrollováním na Instagramu nebo TikToku, tak vám pravděpodobně nemohl uniknout boom značky The Ordinary. Obzvlášť často se v příspěvcích zobrazuje ikonický peeling, který má krvavou barvu. Marketingový tah, nebo vážně zázrak v péči o pleť? Vyzkoušeli jsme to za vás.

* Peeling od Ordinary je silný.

Nedodržovat instukce se nevyplácí

Na první pohled se zdá, že si na pleť nanášíte jen fotogenicky zabarvenou vodičku, ale opak je pravdou. Jedná se o poměrně silný chemický peeling a je nutné k němu tak i přistupovat. Mezi hlavní zásady patří:

  • Doporučené použití je maximálně 2× týdně
  • Doba působení na tváři maximálně 10 minut
  • Nanáší se pouze na suchou pleť
  • Následně je nutné používat SPF ochranu

Seznámení proběhlo úspěšně

I když bych měla mít pubertu už dávno za sebou, moje pleť je očividně jiného názoru. Mám černé tečky a místy i horší boláky a skvrnky. Za tuhle pár let trvající éru jsem stihla na obličej napatlat snad každý „zázračný“ krém, který se v obchodech objevil – bezúspěšně.

Videa o účincích právě Peeling Solution mi přišla spíš jako vtip. Holky s vážným hormonálním akné měly po měsíci pleť jako modelky Victoria's Secret.

Po přečtení všech upozornění a příbalového letáčku (asi prvního, který jsem opravdu přečetla), jsem nanesla tenkou vrstvu na vyčištěnou pleť. Pozor, je vážně hodně důležité ji osušit, jinak budete mít pocit, že vám obličej hoří. Očím jsem se vyhnula obloukem a nastavila časovač nejprve na 5 minut. Pleť mě začala mírně štípat, ale nebylo to nic, co by se nedalo vydržet. Nakonec jsem peeling asi po 8 minutách setřela z obličeje navlhčeným ručníkem. Nedoporučuji ho smývat nad umyvadlem, kdyby se vám peeling dostal do očí, byl by to problém.

Barva peelingu je až děsivá.Barva peelingu je až děsivá.

Láska na první použití

Pleť jsem osušila a z výsledku si málem sedla na zadek. Póry jako přejeté zmizíkem a větší běďary výrazně zatažené. Plus mi pleť zářila jak disko koule. Po chvilce se začalo projevovat mírné začervenání a citlivost, to je ale u takového ošetření naprosto normální. Boláky jsem ještě lokálně napatlala zinkovým gelem a zbytek pleti namazala oblíbeným sérem od Kiehl's a krémem od Rexaline. Následující dny jsem nevylezla ven bez krému s SPF. Citlivá pleť je pak náchylná na pigmentové skvrny, a to si nelajznete.

Po měsíci používání musím říct, že už bez něj nedám ani ránu a příště si ho nakoupím i do zásoby. Takže ten marketingový tah zafungoval. Používám ho maximálně jednou týdně a výsledky jsou upravdu znatelné. Ano, beďar se mi i tak sem tam udělá, ale rozhodně už na tom obličeji nesídlí dva týdny, jako tomu bylo předtím.

Vyzkoušeli jste také tento peeling? Co na něj říkáte?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Nejčtenější