Thierry Mugler: Angel Innocent

Od této vůně jsem čekala přesně to, co slibuje název - jemnější verzi Angela pro ty, kterým Angel přijde jako příliš silný kalibr. Nezklamala jsem se, Angel Innocent takový opravdu je. Když ho budete testovat na papírku, možná vás ze začátku moc nenadchne - mně přišel takový neidentifikovatelný. Na ruce ale hned vybalí hodně kyselou, bergamotově-citrusovou hlavu. Po pár minutách se začne rozvíjet, a to co následovalo bych označila jako květinově-ovocně-labužnickou harmonii (na papírku byla dokonalá, na mé ruce dlouho vytrvala víc do kysela). Po hlavě se ozve ovocně nakyslá vůně, něco jako rozkrojený růžový grep nebo rozmačkaný šťavnatý červený rybíz. Pod tím vším prosvítá angelovský medově slaďounký základ se špetkou smetanové čokolády. Ovocné srdce postupně mizí a hladce sladká vůně vydrží až do konce jako poslední bojovnice.
Nejlahodnější je na Angel Innocent právě ona postupně se rozvíjející harmonie nakyslého ovoce a těžce sladkého základu. Pokud vám na něm bude něco vadit, bude to nejspíš typický angelovský med, nebo naopak kyselost - v některých nosech se ostružiny mění v kyselé okurky.
Doporučuji pro gurmánky každého věku, spíš na chladnější období, na den i na večer (nebo používejte Innocent jako denní verzi k Angelovi, kterým se navoníte až večer).

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější