Tak tohle při barvení obočí rozhodně nedělejte

O tom, jak se správně starat o své obočí, už jste si přečetly v našem předchozím článku. Nyní se zaměříme na to, jak obočí správně barevně vyladit. Mnoho z nás totiž stále dělá chyby, které výsledek barvení obočí promění v opravdu špatně vypadající pokus.

Přirozrné obočí, zdroj: archiv Arome.cz

Vytrhané – nevytrhané


Trhání obočí asi nepatří zrovna k vašim oblíbeným zkrášlovacím procedurám, přesto si na něj vyhraďte aspoň pár minut týdně. Dorůstající chloupky vyčuhující mimo obrys obočí totiž vypadají dost bizarně. S vytrháváním to ale nepřehánějte. Výrazná linka překrývající téměř holou kůži nad okem už dávno není v módě. A vlastně ani nikdy nebyla.

Nabarvit za každou cenu


Ne každému výrazně namalované obočí sluší. Respektujte proto svůj přirozený odstín a tvar. Barva obočí by měla odpovídat odstínu, jaký mají vaše vlasy u kořínků. Kombinace přírodní blondýnky a černé tužky na obočí tedy není zrovna dobrý nápad.

Tužka na obočí jako základ


Opravdu? Ano, tužka na obočí spolu s kartáčkem se zdá být velmi praktická, ale nehodí se pro každého. Její aplikace totiž vyžaduje kapku zručnosti. Jestli se vám trochu třese ruka a v hodinách výtvarky jste zrovna nevynikaly, sáhněte raději po pudrových stínech na obočí. Nezapomeňte k nim přikoupit ten správný štětec, s ním už pak malování obočí zvládnete hravě. Na líčení obočí se nejlépe hodí zkosený štětec. Levný a vcelku kvalitní nabízí značka Freedom ( seženete v DM). Na fotce najdete kousek ze sady štětců Ecotools.

Štětec na obočí Ecotools

Tip: Nevíte, jakou tužku na obočí vybrat? Doporučujeme třeba Max Factor Eyebrow Pencil (139 Kč) s kartáčkem, který najdete přímo na víčku. Ze stínů na obočí pak sáhněte po paletce Rimmel Brow This Way (108 Kč) i se štětečkem.

Permanentní barvení obočí zvládnu doma


K permanentní barvě na obočí přistupujte s rozvahou. Má totiž i své mouchy. Citlivou pokožku může potrápit, jako u každého barvení, nepěkná alergická reakce. Pokud nemáte jistou ruku, raději se svěřte profesionálům v kosmetickém salonu.

Někdo ale nedá na domácí barvení obočí dopustit. Jeho hlavní výhodou totiž je, že vám až na několik týdnů odpadnou každodenní „starosti“ s tvarováním a malováním obočí. Jedna aplikace vás navíc vyjde jen na pár korun. Sadu pro domácí permanentní barvu na obočí zakoupíte v běžné drogerii. Doporučujeme sadu pro barvení řas a obočí RefectoCil (99 Kč).

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Nejčtenější