Experimentujte: Se zářivě barevnými vlasy v davu nezapadnete!

Kdo letos ještě nevyzkoušel alespoň jednu crazy barvu na vlasy, jako by nebyl. Dobře, to je řečeno možná trochu s nadsázkou, nicméně trend barevné hřívy u nás prorazil v plné parádě. Jak ale docílit zdravých vlasů i při domácím barvení a opakovaném experimentování?

Domácí barvení? Jasně!

Často slýcháme, že za barvou, která vypadá pěkně a nezničí vlasy, musíme ke kadeřnici. Dávno tomu tak už ale není. I v drogerii dnes seženete kvalitní barvy, se kterými s trochou zručnosti zvládnete vykouzlit super efekt i v pohodlí vlastní koupelny. Případně neváhejte poptat kamarádku a užijte si prima barvicí beauty odpoledne. A jestli nevíte, jak na to, ráda vám poradím. Abyste chápali, jsem člověk nejpovolanější – vlasy si barvím už víc jak 12 let a vyzkoušela jsem snad všechny barvičky, na které si jen vzpomenete. Takže pojďme na to!

Příspěvek sdílený Júlia Campos (@rjuliacampos), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-06-06T22:14:41+00:00“>Čen 6, 2018 v 3:14 PDT</time>

Kdo se nebojí, zazáří

Když mluvíme o barvení, nemyslíme tím jen běžné zesvětlení nebo „dodělání“ si odrostů. Paleta barev je široká a máme opravdu na výběr. Ve stojanech každé drogerie najdeme nejrůznější odstíny růžové, fialové, modré, zelené, ale i broskvovou, borůvkovou, mintovou nebo křiklavě žlutou. Ať zvolíte jakoukoli barvičku, nemůžete šlápnout vedle. Tohle léto jsou IN zkrátka všechny. Takže neváhejte a klidně vyrazte pro svou kouzelnou krabičku, která z vás udělá hvězdu!

Experimentujte, jak je libo. Jediné, co doma opravdu sami nedělejte, je odbarvování. Přípravky na stahování barev z drogerie jsou často příliš agresivní a vlasy vám mohou hodně zničit, zpřelámat, někdy i spálit. Dost těžko se potom regenerují.

Příspěvek sdílený MimiSweet (@mimisweet90), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-06-06T09:33:48+00:00“>Čen 6, 2018 v 2:33 PDT</time>

A za jak dlouho se to vymyje?

To je snad nejčastější otázka, kterou já osobně slýchám. Pochopitelně záleží na tom, jakou barvu zvolíte. Na začátek doporučuji vyzkoušet jen tzv. washout, tedy krém, který jednoduše vetřete do vlasů – ať už po celé délce, nebo jen na pramínky, případně pouze ke kořínkům, nebo naopak na konečky – a který se vám po několika sprchách vymyje. Zhruba po třech až šesti umytích máte zpět svou původní barvu. Podobně fungují i masky na vlasy s barevnými pigmenty, které vám navíc vlasy opravdu vyživí a dodají jim jemnost a lesk. Jen pozor na to, abyste si nenaplánovali koupání v bazénu na den, kdy se obarvíte.

Příspěvek sdílený Ana Dalle (@anadalle_art), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-04-24T15:11:55+00:00“>Dub 24, 2018 v 8:11 PDT</time>

Permanentní barvy

Tak, odstín jste si vyzkoušeli, barva vám sedí, není potřeba dál váhat a příště sáhněte po klasické barvě, která vydrží měsíc až 6 týdnů. Nemyslete si však, že zůstane po celou dobu stejná, také se vymývá, jen pomaleji. Po barvení myslete na to, že je možné, že vám může chytat přeliv i váš polštář, určitě také nepoužívejte při sušení ty nejlepší ručníky, co doma máte.

A nakonec jedna velmi dobrá rada – má-li pršet, nezapomeňte deštník. Není nic horšího, než když vás v den barvení chytne liják a v tramvaji vám pak po obličeji a na vaši bílou halenku stékají modré nebo červené kapičky. I takovou vlastnost permanentní barvy mají, bohužel.

Příspěvek sdílený Be Scene Stylist Washington DC (@chaz.thecreator), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-06-07T18:32:11+00:00“>Čen 7, 2018 v 11:32 PDT</time>

Barva na jednu noc?

No ano, i to je možnost. V obchodech seženete nejrůznější barevná pěnová tužidla, spreje nebo křídy. Upřímně říkám – jednou za čas, proč ne, ale nevyužívejte takové možnosti příliš často, „jednorázovky“ vlasy dost ničí. Výhodou je, že je opravdu ve většině případů vymyjete hned napoprvé.

Příspěvek sdílený Andréa ????✂️???????????? (@drebehindthechair), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-06-07T13:53:40+00:00“>Čen 7, 2018 v 6:53 PDT</time>

A jak na to v praxi?


Není nic jednoduššího než natáhnout rukavice, předklonit se a pomalu od kořínků ke konečkům začít vmasírovávat barvu do vlasů. Pochopitelně bude lépe chytat na vlasy světlé nebo už odbarvené, jsou ale k dostání barvy, případně i washouty, které chytnou také brunetkám.

Pokud máte pocit, že je na vás barva moc tmavá a chtěli byste pastelovější odstín, smíchejte ji s trochou kondicionéru nebo masky. Dobře promíchejte a naneste na vlasy. Nanášet můžete buď štětcem anebo rovnou rukou v rukavicích. Ideální rukavice jsou gumové, máte v nich lepší cit než v obyčejných igelitových.

Příspěvek sdílený Pulp Riot Hair Color (@pulpriothair), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-06-07T04:00:55+00:00“>Čen 6, 2018 v 9:00 PDT</time>

Péče, péče, péče

Finální péče je pro barvené vlasy opravdu důležitá. Pokud experimentujete podobně jako já, mějte doma po ruce určitě šampon a kondicionér na barvené vlasy. I zde je výběr přípravků široký, osobně sázím vždy na klasický kondicionér v tubě, který je ze stejné řady, jako mám šampon. Různé stříkací a bezoplachové kondicionéry se mi nikdy moc neosvědčily. Jednou týdně si dopřejte masku na vlasy, pokud používáte často fén či žehličku, doporučila bych speciální přípravek, který vás uchrání před „horkem“. A jestli se chystáte s čerstvou barvou na opalovačku, určitě použijte i ochranný sprej proti slunci. Dalšími skvělými pomocníky jsou například rozprašovací oleje, fixátory barvy nebo suché šampony, díky kterým si nebudete muset mýt vlasy tak často a barvička vám déle vydrží.

A jak jste na tom s barvením vy? Máte odvahu na pořádný crazy hair style?

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Témata článku

Nejčtenější