Trésor Midnight, Avant Garde a nová Venezia

Zajímá vás, jak se u Laury Biagiotti poprali s reedicí Venezie? Je nová pánská vůně od Lanvinu tak zajímavá jako její flakon? A má x-tá variace na Trésor ještě něco společného s originálem?

Nová Venezia způsobila mezi fanynkami této vůně, původně z roku 1992, hotový poprask. Firma se nechala obměkčit nářky zákaznic a vzkřísila oblíbený parfém! Taková vzácnost - kam to napsat.

Laura Biagiotti VeneziaLaura Biagiotti Venezia
Jenže víte, jak to chodí s reedicemi… Takových parfémů máme na trhu dost: nové verze starých Diorů, nové verze starých Chanelů, nové Opium, cokoli lze inovovat, to se taky inovuje. Laura Biagiotti oznamuje návrat Venezie slovy „mýtická vůně se vrací“ a v promu tvrdí: „jedinečná, slavná Venezia je zpět v ještě intenzivnější a sytější podobě“, takže reformulace se nepřiznává - vracíme vám to, co jste milovaly, jen jsme to ještě zintenzivnili, ať je to ještě krásnější. A výsledek?

Patříte-li k těm, pro které je „reformulace“ sprosté slovo a Venezii jste ochotné přijmout jen v její původní podobě, ani tu novou nezkoušejte. Venezia 2011 byla přizpůsobena současnému trhu a bylo z ní odstraněno vše, na co nejsou dnešní zákaznice zvyklé nebo co zakázala EU a IFRA. Zbyla květinová vůně, pěkná, elegantní, ovšem bez té sytosti, harmonie a orientálních podtónů, které dělaly starou Venezii Venezií. Velmi mizerná je také výdrž, dvě tři hodiny a dost.

Nevadí vám, že je vůně jiná (stačí, že starou verzi trochu připomíná), případně starou Venezii vůbec neznáte a nějaká reformulace vás netrápí? Pak Venezii 2011 vyzkoušejte, potrpíte-li si na elegantnější květinové vůně se špetkou orientu. Začátku se nelekněte, sálající jasmín má silně indolickou příchuť a chvíli trvá, než se usadí. Švestku ani jiné ovocné tóny jsem příliš necítila, spíš další květiny a postupem času stále výraznější vanilku.

Lancôme Trésor Midnight RoseLancôme Trésor Midnight Rose
Trésor Midnight Rose je podle naší databáze osmá variace na Trésor, ale klidně jsem mohla nějakou přehlédnout. Trésor se původně ředil do různých sheer, légére a jarních edicí, a když to přestalo stačit, byl po homeopaticku dále naředěn do moderní Trésor In Love, líbivé, úspěšné, ale poněkud zaměnitelné vůňky v podlouhlém flakonu. Tím vzniklá nová základna pro další variace a půda pro Trésor Midnight Rose, který jsem dnes vyzkoušela.

Začne to citrusově, závanem bergamotu. Následuje růže se svěží pivoňkou a malinami; a tím končíme. Nuda. Jestli neznáte původní Trésor (ten z roku 1990), doporučuji vyzkoušet a pak porovnat s těmi moderními.

Aspoň něco příjemného se mi dnes do ruky naštěstí dostalo: nová pánská vůně Avant Garde značky Lanvin. Má pěkný temný flakon s průhledným proužkem, kterým můžete kontrolovat stav obsahu. Vůně se bude líbit mužům, kteří mají rádi sladké, ale přitom lehčí parfémy. Avant Garde je kořeněná a dřevitá, takový ten perníček k nakousnutí. Hodně voní po muškátovém oříšku, kardamomu a levanduli, po jasmínu, benzoinu, dřevech a trošičku i po medu. Nejsou v ní těžká, orientální dřeva, jako je santal. Podle popisu použila parfumérka (Shyamala Maisondieu, dáma indicko-malajského původu, která se vyučila u Givaudanu v Grasse a nyní žije ve Francii) novou vonnou látku georgywood. Avant Garde působí velmi příjemným, přitažlivým dojmem.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

HappyGirl23 04.08.17 16:04

Midnight rose je krásná…dlouho jsem ji jen zkoušela a konečně ji mám doma… Maliny, růže, černý rybíz… Výrazná, ovocně květinová vůně, neokoukaná… Výdrž super… Musí se s ní opatrně, jinak bide obtěžovat :-)

Sára 14.11.11 15:38

Avant Garde

Tenhle Lanvin mě mile příjemně překvapil - opravdu velmi příjemná vůně, na mne se rozvoněla do krásné teplé, semišové vůně (typově mi připomíná ambrové vůně), podle mě není vyloženě vůbec pánská - unisex jako vyšitý, krása. Určitě si jí pořídím pro sebe.

Příspěvek upraven 14.11.11 v 15:39

dusty 05.11.11 19:52

Pekne nám zatočili s Veneziou! Neter ju má od priateľa, skúšala som znovu - tuším najviac vydrží na vlasoch. Uletelo z nej to tajomno, ktoré som na pôvodnej voni tak milovala. Taký je život. Keby som tak vedela, kam som dala starý flakón!

sofie 04.11.11 21:17

Dnes jsem zkoušela Midnight Rose - velké zklamání. Připomíná mi vůně typu Escada…

Nejčtenější