Trésor Midnight, Avant Garde a nová Venezia

Zajímá vás, jak se u Laury Biagiotti poprali s reedicí Venezie? Je nová pánská vůně od Lanvinu tak zajímavá jako její flakon? A má x-tá variace na Trésor ještě něco společného s originálem?

#START-12380#
Nová Venezia způsobila mezi fanynkami této vůně, původně z roku 1992, hotový poprask. Firma se nechala obměkčit nářky zákaznic a vzkřísila oblíbený parfém! Taková vzácnost - kam to napsat.

#IMG-FLACON-12380# Jenže víte, jak to chodí s reedicemi… Takových parfémů máme na trhu dost: nové verze starých Diorů, nové verze starých Chanelů, nové Opium, cokoli lze inovovat, to se taky inovuje. Laura Biagiotti oznamuje návrat Venezie slovy „mýtická vůně se vrací“ a v promu tvrdí: „jedinečná, slavná Venezia je zpět v ještě intenzivnější a sytější podobě“, takže reformulace se nepřiznává - vracíme vám to, co jste milovaly, jen jsme to ještě zintenzivnili, ať je to ještě krásnější. A výsledek?

Patříte-li k těm, pro které je „reformulace“ sprosté slovo a Venezii jste ochotné přijmout jen v její původní podobě, ani tu novou nezkoušejte. Venezia 2011 byla přizpůsobena současnému trhu a bylo z ní odstraněno vše, na co nejsou dnešní zákaznice zvyklé nebo co zakázala EU a IFRA. Zbyla květinová vůně, pěkná, elegantní, ovšem bez té sytosti, harmonie a orientálních podtónů, které dělaly starou Venezii Venezií. Velmi mizerná je také výdrž, dvě tři hodiny a dost.

Nevadí vám, že je vůně jiná (stačí, že starou verzi trochu připomíná), případně starou Venezii vůbec neznáte a nějaká reformulace vás netrápí? Pak Venezii 2011 vyzkoušejte, potrpíte-li si na elegantnější květinové vůně se špetkou orientu. Začátku se nelekněte, sálající jasmín má silně indolickou příchuť a chvíli trvá, než se usadí. Švestku ani jiné ovocné tóny jsem příliš necítila, spíš další květiny a postupem času stále výraznější vanilku. #END-12380#

#IMG-FLACON-12901# #START-12901# Trésor Midnight Rose je podle naší databáze osmá variace na Trésor, ale klidně jsem mohla nějakou přehlédnout. Trésor se původně ředil do různých sheer, légére a jarních edicí, a když to přestalo stačit, byl po homeopaticku dále naředěn do moderní Trésor In Love, líbivé, úspěšné, ale poněkud zaměnitelné vůňky v podlouhlém flakonu. Tím vzniklá nová základna pro další variace a půda pro Trésor Midnight Rose, který jsem dnes vyzkoušela.

Začne to citrusově, závanem bergamotu. Následuje růže se svěží pivoňkou a malinami; a tím končíme. Nuda. Jestli neznáte původní Trésor (ten z roku 1990), doporučuji vyzkoušet a pak porovnat s těmi moderními. #END-12901#

Aspoň něco příjemného se mi dnes do ruky naštěstí dostalo: nová pánská vůně Avant Garde značky Lanvin. #START-13521# Má pěkný temný flakon s průhledným proužkem, kterým můžete kontrolovat stav obsahu. Vůně se bude líbit mužům, kteří mají rádi sladké, ale přitom lehčí parfémy. Avant Garde je kořeněná a dřevitá, takový ten perníček k nakousnutí. Hodně voní po muškátovém oříšku, kardamomu a levanduli, po jasmínu, benzoinu, dřevech a trošičku i po medu. Nejsou v ní těžká, orientální dřeva, jako je santal. Podle popisu použila parfumérka (Shyamala Maisondieu, dáma indicko-malajského původu, která se vyučila u Givaudanu v Grasse a nyní žije ve Francii) novou vonnou látku georgywood. Avant Garde působí velmi příjemným, přitažlivým dojmem. #END-13521#

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější