Trh s přírodní kosmetikou roste

Trh s různou šetrnou kosmetikou se v posledních letech utěšeně rozvíjí. V roce 2007 představily firmy v Evropě přes dva tisíce nových fair trade, charitativních, ekologicky balených či přírodních produktů a produktů netestovaných na zvířatech, tedy pětkrát víc než v předchozím roce, a letos se podle všeho opět nenechají zahanbit. Největší podíl na tom mají Velká Británie a Francie, kde vzniklo 74% této kosmetiky. Ostatně při výzkumech bylo zjištěno, že polovina Francouzek i Britek se při nákupu kosmetiky ohlíží na to, zda nebyla testovaná na zvířatech. Kosmetika netestovaná na zvířatech také tvořila největší část zmíněných dvou tisíc výrobků.

Přibližně stejný počet Britek a Francouzek si také vybírá přírodní kosmetiku (dá se tedy předpokládat, že tyto dvě skupiny se zhruba překrývají - polovina žen chce kupovat přírodní kosmetiku šetrnou k životnímu prostředí i jejich pleti, druhé polovině je to jedno).

Zájem je také o kosmetiku v ekologických obalech a fair trade kosmetiku (tedy výrobky z třetího světa, např. bambucké máslo z Afriky, za které dostali místní pěstitelé a zpracovatelé férově zaplaceno a nebyli oškubáni bezohlednou velkou firmou).

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější