Tři bonbonky pro Popelku

Za sedmero horami a sedmero řekami rozkládalo se království, kterému vládli král a královna. Měli jen jediného syna a ten se zrovna moc nepovedl; nebyl krásný ani bystrý a ve společnosti se choval stydlivě, zvlášť šlo-li o společnost žen a dívek. Když dosáhl osmnáctého roku, rozhodli se král s královnou, že ho raději ožení.

Za sedmero horami a sedmero řekami rozkládalo se království, kterému vládli král a královna. Měli jen jediného syna a ten se zrovna moc nepovedl; nebyl krásný ani bystrý a ve společnosti se choval stydlivě, zvlášť šlo-li o společnost žen a dívek. Když dosáhl osmnáctého roku a stále byl panicem, který se rděl před každou slečnou, rozhodli se král s královnou, že ho raději ožení, protože když to nechají na něm, hrozí jejich rodu vymření po meči. Nechali tedy uspořádat dva velké plesy, na které se měly sjet všechny princezny a šlechtičny z okolí i z daleka, aby si princ mohl vybrat.

Ve městě v podhradí žila v téže době rodina se dvěma dcerami. Otec byl z podobného těsta jako princ, jeho žena však vládla v domě železnou rukou. I dcery byly každá jiná, jedna začínala se vybarvovat po matce, druhá byla plachá a pokorná po otci. Však také každá byla jen dcerou toho svého rodiče a pro toho druhého byla dítětem nevlastním, a podle toho to v rodině také vypadalo; každý rodič nadržoval té své a spory a házení talířů bylo na denním pořádku. Chudák Popelka, tatínkova dcera, musela pořád zametat nějaké střepy a občas to od macechy metlou schytala, když se jí v nevhodnou chvíli připletla do cesty.

Když se macecha doslechla o královském plesu, neváhala královského ceremoniáře podmáznout a svoji dceru zapsat na seznam hostů jako dceru baronovu z dalekého kraje. Popelka by ráda také šla, ale macecha se jí jen vysmála. Nebohé děvče uchýlilo se do své komůrky a plakalo tak usedavě, až se na to nadpřirozené bytosti nemohly dívat a jedna dobrá víla se jí zjevila. ‚Tu máš,‘ řekla a natáhla ruce; přes jednu měla přehozenou hromádku nadýchaného růžového tylu a mušelínu, v druhé třímala malou skleněnou ampulku s nějakou tekutinou. ‚Tyhle šaty si obleč, závojem se zahal a tajně se na ples vyprav. Tuhle ampulku rozbij a jejím obsahem se postříkej, ale pozor, musíš to až před vchodem do tanečního sálu udělat, jinak kouzlo vyprchá, než se do paláce dostaneš!‘

#START-6375#Popelka ji poslechla a večer, kdy se konal první ples, vplula do sálu v záplavě růžových látek. Kolem ní se šířila vůně jemná jako dech, vůně malin, ostružin, hruštiček a jiného ovoce, protkaná svěží pivoňkou a sladkým pižmem. Princ procházel se se sklopeným zrakem sálem a krčil nos; cizokrajné princezny sálaly ambrou, kadidlem, vanilkou a exotickým kořením a stydlivý princ se bál na ně byť jen podívat. Potom však najednou prošel libým obláčkem, nasládlým a nenápadným, a jeho adolescentní romantická duše zaplesala a hlava se mu zvedla sama od sebe. Uchopil růžovou dívku do náruče a zeptal se jí, jak se jmenuje. ‚Jeanne,‘ špitla rychle Popelka, co ji napadlo, aby ji jméno nešťastnou náhodou neprozradilo, a pak už se s princem v kole vznášela. Kouzlo voňavé vodičky od hodné víly za hodinku vyprchalo, ale ruka už byla v rukávě.#END-6375#

‚Já jsem tak šťastná. Princ mě miluje a určitě se se mnou ožení,‘ rozplývala se Popelka ve své komůrce, když se jí dobrá víla zase zjevila. ‚Jsi zamilovaná až po uši,‘ pravila víla, ‚endorfiny blbnou ti mozek, ale ještě není vyhráno. Princ je přelétavý, musíš jít i na druhý ples a definitivně ho lapit, aby si tě opravdu chtěl vzít.‘ A hned Popelce další dary předávala, podobné jako minule, ale přece jiné: šatům ubylo na voláncích, výstřih spadal přes ramena a špička končila povážlivě nízko ve žlábku, růžová byla křiklavější a z ampulky se lehké aroma linulo, i když byla ještě zavřená. ‚Tentokrát je kouzlo silnější, ale stejně se až před palácem postříkej, sic bude celý dům a přilehlá ulice vědět, že někam jdeš.‘ #START-6344#Sotva se princ k Popelce toho večera přiblížil, omámila ho vůně tak chytlavá a sladká, že by se jí včera byl ještě lekl; dnes už i na něm zapracovaly hormony, přitiskl svou hruď co nejblíže svůdnému žlábku a nechal se unášet. Cítil opojnou vůni bílých květin, které královna ráda dávala do váz v paláci, sladké ovocné bonbony, jež jako malý rád mlsal, a závan vanilky a másla ze zákusků, které mívali na hostinách. Zdálo se mu podle té vůně, že tajemná princezna není z nejbohatší rodiny, ale některé tanečnice voněly ještě hůř nebo dokonce buransky čpěly jen potem. V sále bylo dusno a princovi se za chvíli dělalo z té sladkosti trochu mdlo, když však vyšli na terasu a foukl chladnější vánek, už to bylo lepší. ‚Krásně voníte, Jeanne,‘ zalichotil dívce, i když žaludek se mu ještě houpal. ‚Protože vás chci inspirovat, princi,‘ špitla Popelka a bylo hotovo.#END-6344#

Zakrátko konala se v paláci honosná svatba. Všude vlály prapory, trubači troubili, svatebčané předávali si drby ze všech krajin, nevyvolené princezny celé zamračené odjížděly do svých domovů a král se spokojeně těšil, jak za pár let pověsí kralování na hřebík. Nevěsta plula uličkou k oltáři, s tváří cudně zahalenou závojem, který se za ní na dvanáct metrů táhl, a nožky jí zpod záplav načechraného hedvábí sotva vykukovaly. Princ také celý v bílém přiklusal na bujném oři, celé nádvoří dvakrát objel a se všemi svatebčany se pozdravil, a pak už řekl si se svou vyvolenou sladké ‚ano‘. Nevěsta zpod závoje špitla, že líbat se na veřejnosti se na královský pár nesluší, princ ji proto i se závojem do jejích komnat odnesl a jak si přála, nechal ji od toho všeho vzrušení si odpočinout a sám odebral se na hostinu, kde kuchaři celými selaty, berany a voly nad rožni otáčeli a víno teklo proudem. Princezna už se neukázala, večer tedy princ narovnal na tác vybrané lahůdky a zamířil do jejích komnat, napůl natěšen a vínem posilněn, napůl svíraly ho obavy, zda dokáže svou krásnou ženu potěšit.
Však běda, běda mladému princi! Sotva do Popelčina pokoje vešel a dveře za sebou zavřel, rozhrnuly se baldachýny kolem postele a vystoupila z nich nevábná ženština se zmalovaným obličejem a v silonovém župánku. Ten ze sebe v okamžení strhla a odhalila řvavě růžový korzet, z něhož na obou koncích vlny počínajících vrásek se draly. #START-6330#Do nosu prince udeřila vůně tak sladká jako Popelčino druhé kouzlo, ale ráznější a podivná, jako by ta ženská badyánové pastilky žvýkala a růžovým olejem a k tomu nějakou hořkou mastí se natírala. Královně, která už kousek světa procestovala, byla by se ta vůně pro některé účely nejspíš líbila, mladík byl ovšem upřímně zděšen.#END-6330# ‚Kde je moje žena?‘ vykřikl. ‚Já jsem tvoje žena, princi,‘ zasmála se zpupně Popelčina macecha. ‚To já jsem se pod závojem ukrývala a mě s tebou kněz také právoplatně oddal.‘ Princ vytřeštěnýma očima těkal po pokoji a v tom, ó hrůzo, všiml si v koutě pohozené dýky zkrvavené a rýče od hlíny ještě umazaného. ‚Co jsi provedla s mojí nevěstou,‘ zamutoval zoufale, ale to už mu macecha zručně nasadila roubík a zpod peřiny vytáhla důtky. ‚Neboj se,‘ dodala ještě a mateřsky pohladila prince důtkami po zadnici. ‚Jako správná madame budu si svého zajíčka pěkně hýčkat.‘

Autor: Ada

.
Váš příspěvek
Pavla 24.9.11 18:31

Ma Dame Už jsem vyžbrndala skoro 50 ml a teprve jí přicházám na chuť. Nesladká, skoro nevůně, zajímavá.

anonymní 31.8.11 18:58

Lanvin Jeane hrůza. Přitom jsem jí dvakrát testovala v Marionnadu, na ruce i jsem si brala domů navoněný papírek a přesto po obědnání na elninu jsem zjistila, že to byl totální přešlap. Vystříkala jsem s tím tedy aspoň chodbu, ale musela jsem větrat a flakon mi musí jít z baráku.

Milada 19.8.11 08:42

Nejprve jsem z ní byla nadšená a pak nastal zlom a musela pryč. Velmi pronikavá a ostrá, drží se vás celý den. Možná budu litovat, ale nevydýchala jsem ji. Typově je to pro mě Alien.

Zuzár 3.4.11 16:41

Jeanne je krásná. Opravdu je po navonění kolem Vás jakoby obláček ostružin a malin:) Na léto ideální. V zimě je mi z ní zima nevim jakto:)

Alena 10.1.11 18:46

Tato vůně a MaxMara jsou si velmi podobné. Dokonce cítím tu cukrovou třtinu.

sLenka 10.1.11 12:31

Mě se tato vůně moc líbí. Tak nějak nezapadá do sladkých, květinových ani vyloženě svěžích vůní. Je od každé něco, ale celkový dojem je výrazný. Musím pořád čichat a nasávat, má úžasnou hloubku. Cítím grenadinu s cukrem a pak svěží cedr s troškou růže. Pro někoho je tam skutečně ta syntetika, ale já ji mám ráda.

Arome Evajsek 18.12.10 22:27

A koukám,že už jsem před dvěma lety psala a úplně zapomněla,jak se tenkrát pobavila:-)Ma dame jsem koštovala včera…čekala jsem to horší…

Arome Evajsek 18.12.10 22:25

jezu,to je vtipný:-))) Díky.nic pro mě:-)

Bea 14.11.10 15:53

Ma Dame-Líbivka obecná sladká, silná.Taková přímočará,podbízivá.Dosti silná.Mně se ale líbí.Možná bych jí někdy snesla.Něco příjemného z dřívějška mi připomíná.

Katka 6.9.10 23:56

Nádherná ovocná - zároveň jemná - vůně. Poměrně dlouho vydrží na těle. Neobtěžuje okolí, není těžká. Nejvíce ve vůni cítím maliny. Doporučuji např. pro ty, co mají rádi CK In2you, Obsession night, Nina Ricci Nina (jablíčka), ale třeba i Kenzo L´eau Par !!!

Allys 10.3.10 19:40

Tak Christtina Aquilera, tahle vůně se mi opravdu líbí. Ze začátku je teda nic moc, ale tak po 10 minutách je to pravé ořechové. Opravdu úžasná! Zato první christina mi nějak nevoněla..

Kerze 9.1.10 20:01

Ma Dame - nepříjemná, něco mi v ní hrozně vadí
Jeanne - strašně vlezlá - štípe v nose
Inspire - neuvěřitelné překvapení! Vůbec není jako druhořadá drogerkovka. Kdyby mi ji někdo předložil, že je od prestižní značky, tak mu věřím. Velmi povedená kombinace gardénie a tuberózy s vynikající výdrží. Je omamná, jak už tyhle kytky bývají a vážně vydařená…

Jířa 3.1.10 19:15

Madame - někdy nálada, že ho musím mít a vše jiné je fuj anebo je mi z něj na zvracení… nikdy nic mezi

pichjit 8.10.09 08:34

Zvláštní, MaDame na mé kůži vykvetla jako ledová růže s trochou koření, moc pěkně, voní mi, podobá se typově trochu Very I. Givenchy, také taková růže s anýzem, ale JPG je chladnější. a top v ní ani ten anýz není uvedený, to nechápu, já ho tam tak výrazně cítím.

zuzka 28.8.09 23:24

Jeanne mě mile překvapila. Je jemně slaďoučká, žádná těžká cukrová vata. Miluji její malinové aroma, které se něžně rozvíjí po svěžím začátku. Jen je škoda,že nevydrží, za chvíli nic necítím.

Arome Vivian 10.7.09 15:40

Dostala jsem teď tu Christinu (Inspire) a nenadchla mě, připomíná mi jednu vůni-nevůni od Avonu, nemohu si ale vzpomenout kterou (tohle mi splývá)… Nerozeznávám v ní nic sympatického, vlastně v ní nerozeznávám nic, kromě nějakých kytek na začátku; na kůži vydrží vcelku dlouho, ale s mou kůži netvoří zrovna moc harmonický celek, je taková… sprostá…

Kleaa 25.4.09 22:35

fakt zajímavý, jak ty naše nosy fungují případně jak se vůně rozvine… hořící vlasy, no to už je něco :o) já zase cítím parfém z ovocných žvýkaček

janicka24 13.4.09 00:09

Pro mě je Ma Dame na prvním místě v nejodpornějších parfémech…nejdřív to šlo…ale po chvíli,spálenina…hořící vlasy a guma…odporný…ani po umytí se to nezměnilo,takhle na zvracení mě nikdy z ničeho nebylo......

viky 26.3.09 17:15

Christina zklamala - první vůně je celkem fajn, ale Inspire je pro mne bolehlav. Po chvíli jsem ji divoce drhla ze zápěstí..Jeane je hezký, ale slaboučký ostružinomalinový vánek a Ma Dame jsem ještě nezkoušela.

Arome Lubka 17.3.09 23:56

Tak ja neviem…ja som si len tak zo srandy a preto, ze som po hodinach stravenych v parfumerkach chcela odist s nejakym ulovkom, kupila Lanvin Jeanne. V parfumerke som nou bola ocarena, doma naopak, rozcarovana. Rano, ked som si ju slavnostne isla na seba dat s tym, ze budem rozvoniavat, som zistila,z e nic necitim. Nuz… som si pomyslela, co sa … som si to kupila. TEraz, ked je trochu teplejsie vonku, vona sa relativne aj rozvinie a uz ju aj citim, dokonca kolegyna s jemnym cuchom ju citi cely den. No…neviem. Je taka mila ta vona, ale asi nie uplne moj styl. Nabuduce si ale urcite zvolim inu vonu… vlastne som uz zvolila… :-)

aknel.77 11.3.09 17:16

tak recenze úžasná!! vůně??hrozné lanvin jsem zkoušela už před měsícem a otřesně sladká voda,alespon na mě a Inspire mám zrovna na ruce a trochu se mi z ní zvedá kufr,jak je sladká a nic víc.Takže tyhle asi nebudou mým šálkem kávy:)

Mitzi 10.3.09 21:17

Pro mě je Ma Dame vyjímečná. Musela jsem ji po dalších pokusech dát do žebříčku… první vůně, kterou cítím jen špatně.

Kleaa 23.2.09 14:07

JPG MaDame - není špatná, dobrá výdrž, nic pro mě, hledám něco výjimečného, to není

mihapiha 23.1.09 12:15

dneska jsem si stříkla z odstřiku pro kamarádku. voní mi hezky, trošku tuctově, určitě se bude líbít. po rozležení mi připomíní DG femme.

Ninuška7 21.1.09 15:12

Nemůžu si pomoct, ale já chvílemi cítim repelent :-(

Arome andrea 21.1.09 13:56

Zkoušela jsem Inspire - Christina Aguilera a je to tuctovka, jedna z tisíce. Připomíná mi vůně Oriflame.

Bručoun 6.1.09 17:47

Tak já budu tvořit třetí skupinu :) teď testuji Ma Dame ze vzorku na ruce a mě prostě přijde o ničem. Nic kontroverzního na ni neshledávám, ani neurazí, ani nenadchne

Arome akinorev 6.1.09 11:40

Ma Dame jsem dostala teď na Vánoce a jsem z ní maximálně unešená. Už v parfumérii nám prodavačka říkala, že jsou jen dva typy lidí - ti kteří tuhle vůní milují a ti co ji nenávidí. Druhý příkladj je moje matka, ta mi furt říká, že smrdím jak s prominutím hovno - tak nevím :) Ale jsem nadšená, je to silná, krásná, zvláštní vůně…a hlavně nebude ji mít hodně lidí

Jitka 22.12.08 19:58

Ma Dame jsem dostala jako dárek a na první očuch jsem se trochu lekla a přišla mi moc sladká a silná. Ale teď mi moc voní, voním se jí pořád a nemůže se jí vynačuchat :o)
Ani mi nevadí, že se moc lidem nelíbí, aspoň to nebude cítit na každém rohu.

Arome Evajsek 2.12.08 21:30

Ado,ty seš neskutečná:-)) já se tak pobavila…měla by ses stát dopisovatelkou nějakýho časopisu,to je úžasný! jinak z vůní mám nahnáno už jen podle recenze:-)

Micháálka 23.11.08 20:04

Ma Dame mi voněla hned prvně…krásně se rozkládá,každopádně je jasné,že nikdy se nezavděčíte všem..

Veverka 11.11.08 17:13

Ma Dame je pro mě dost velké zklamání, příšerně umělá vůně, splácaná jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Na Gaultiera, jehož ostatní vůně se mi líbí, nic moc :-(((

Ingrid 11.11.08 15:13

Na Inspire jsem byla docela zvědavá,protože první vůně od Ch.Aquilery byla sprostě okopírovaná Laguna.Inspire nezklamala,to je,aby se to nepletlo,zase lacinější hrubozrnná kopie Fragile.

Ingrid 11.11.08 15:13

Na Inspire jsem byla docela zvědavá,protože první vůně od Ch.Aquilery byla sprostě okopírovaná Laguna.Inspire nezklamala,to je,aby se to nepletlo,zase lacinější hrubozrnná kopie Fragile.

cat_deveraux 9.11.08 10:57

Měla jsem tu čest ji týden čichat v kuse na návštěvě u své sestřenice v zahraničí. Upřímně řečeno, jestli toto ještě někdy ucítím tak se asi obředím. Je v ní něco šíleně agresivního co mi čpí v nose a obrací se mi z toho žaludek, když to něco odmyslím tak mi z toho vznikne obyč. růžovka.

JanaB 29.10.08 18:01

Rozhodla jsem se trochu vyzkouset Lanvina, takze po par kouscich prisla rada i na Jeanne. A u me klasika, zacatek ok, stred se zdal jeste zajimavy, konec sladak vsedniho typu. Od Lanvina zatim teda velky neuspech. Vsechno konci jak hoooodne sladkej ovocnej salat.

cat_deveraux 12.10.08 20:32

smích:D dokonalá recenze, ale vůně už pokulhává. Jean je můj velký oblíbenec, ale s tímhle kousek mě opravdu zklamal. Je to prostě růžovka jako každá jiná a není to ta originální silná teplá vůně na které jsem zvyklá od Jeana… Takže zůstávám u starého dobrého Classique

katka 12.10.08 09:45

Ma Dame - moje láska na první očuch, nádherně se na kůži rozleží!

Nela 3.10.08 13:54

Já jsem zkoušela Aguileru- Inspire a musím říct, že na to, jak se mi ta první líbí,tak tahle prostě páchne.Obyčejná, cítím v něco co mi vadí.

Amy 1.10.08 10:38

Zkoušela jsem všechny 3, líbí se mi jen Ma Dame a to hodně, je v ní pro mě příjemná i růže, na mé kůži se rozvoněla do jemna, výdrž tak střední

paty 27.9.08 14:22

Inspire jsem na radu Ady vyzkoušela, sice jen na papírku, ale stačilo to:,naštěstí se nelíbí ani dceři, takže z toho nic nebude.

Morgainne 17.9.08 20:47

Úžasná recenze, skvěle jsem se pobavila!!! :-)

Mitzi 16.9.08 11:04

Zatím jsem zkoušela jen Ma Dame, na kůži jsem to neriskla a papírku podivně páchla ještě několik dní (včera jsem ho vyhodila). Pořád jsem přemýšlela, jestli je to ještě vůně nebo už není… obvykle mám problém si druhý den vzpoměnout, co že to mám za papírek, ale u Ma Dame nebylo pochyb. Vrabčák současně zkoušený už z papírku dávno vyvanul, zkusila jsem ale i na kůži a to bylo tedy jiné gusto :)
Pohádka je úžasná, dík :D

Arome Anna 15.9.08 19:18

Dnes jsem v Marionnaudu vyzkoušela všechny tři a nechtěla bych ani jednu. Lanvin řídká malinová vodička pro náctileté,Aquilera kompot(dost silný) a v JPG opět cítím něco umělého jinak by mi asi nevadila,ale po přečtení skvělé recenze už vidím jen tu zmalovanou,natupírovanou,vyžilou dominu,takže taky ne. Zajímavé,jak může pohádka ovlivnit vnímání vůně,i když pohádky by měly mít dobrý konec a tady nebyl… :)

Naja 15.9.08 07:28

„Růžová je nejlepší nanananana…“ to se mi vybavila jedna stará písnička:o)) Ale tady to asi platit nebude, že?

Dagmary 14.9.08 21:58

No Ado,tohle je dáreček k nadcházejícímu pracovnímu týdnu : - )))Z růžových vodiček mám obavy,ale teď mám chuť je vyzkoušet : - )))

klubko 13.9.08 21:30

Ado, ty jsi neskutečná! :) Skvělá recenze, na základě které ty tři slaďárny snad budu muset vyzkoušet :D

Mirka V. 13.9.08 13:48

Pohádka výýýborná.Vůní bych nechtěla vonět ani jednou:-))

Ada 12.9.08 18:49

Sáro, souhlasím, je to ostuda - když si vezmu třeba Coco, vůni pojmenovanou též posmrtně po Coco Chanelové, ta je velice důstojná, i kdyby se Coco nakrásně nelíbila. Ale tohle je výsměch, vypadá to, jako by vůně měla být ztělesněním ducha firmy a samotné Jeane, přitom je to pravý opak. Hrůza.

Paty, někde tu Inspire vyzkoušej… když se dá jen jeden střik, lze to přežít, rychle ta slaďárna vyvane a zbyde takový kytičkový dech. Mně na rozdíl od Sáry přišla zase sladší a horší ta první Aguilera. V té byla jen jedna složka, tady už jsou dvě.

paty 12.9.08 18:03

Proboha, začínám se bát!Moje dcera je nekritická fanynka Christiny a tuhle vůni bude určitě vyžadovat:(

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější