5 elegantních účesů, které zvládnete sama doma

Šaty už jste vybrala, ale nevíte, co s vlasy? Vyhněte se princeznovským “prstýnkům” namísto vln a vsaďte na elegantní klasiku, kterou zvládnete i sama doma.

Vzhledem k tomu, že sama nejsem úplně DIY (udělej si sám) expert, co se účesů týká a po pár pokusech o složitější účes končím s klasickým culíkem, hledala jsem společenské účesy, které by mi nedělaly problém. Dovolím si tedy tvrdit, že je proto zvládne každý.

Účesy na ples jsem musela přizpůsobit nejen své šikovnosti, ale i délce vlasů. Jestli vám, stejně jako mně, co do délky pár centimetrů chybí, pomůže vám clip-in příčesek. Levnější sice vyjde na cca 900,–, ale určitě ho využijete i k jiným příležitostem.

Jaké účesy tedy doporučuji?

1) Vlny s kaskádou uzlíků

Na vlněný účes s uzlíky je třeba kulma a o trochu víc času. Postupně po vrstvách natočte vlasy, rozčesejte a jemně zafixujte.

www.alldaychic.com

Zůstaňte u vln nebo účes vylepšete “uzlíky”. Vezměte přibližně stejný pramen z každé strany hlavy, překřižte, protáhněte, utáhněte a upevněte pinetkou.
Několika uzlíky pod sebou vytvoříte zajímavý stupňovitý účes, který předčí i profesionální maturitní účesy.

www.womentriangle.com

2) Drdol se zatočením

Elegantní, jednoduchý a rychlý. Dvakrát obtočit, dvakrát zatočit a máte hotovo. Vlasy rozdělte na tři části. Širší prameny na stranách nechte volně, zbytek pomocí tenké gumičky sepněte do culíku. V jeho středu nad gumičkou vytvořte mezeru. Mezerou culík dvakrát, případně víckrát, protočte směrem k hlavě a připevněte pinetkou. Pak už jen zatočte volné vlasy na stranách a též zafixujte.

www.masi-maro.com

3) Rozcuchaný pletenec

Podstatě stejnou technikou jde vytvořit i “rozcuchaný” pletenec. K ruce si připravte malé gumičky a lak na vlasy. Oddělte prameny na spáncích hlavy, sepněte gumičkou a protočte směrem k hlavě. Tento postup opakujte, dokud všechny vaše vlasy nebudou spletené. Nakonec už jen popotahujte a uvolňujte jednotlivé prameny.

www.latest-hairstyles.com

Elegantnější varianta, která se hodí na plesové účesy, je stejně jednoduchá. Postupujte stejně jako u předešlého návodu, jen před sepnutím pramenů vlasy zatočte.

www.bangstyle.com

4) Francouzský twist

Při troše cviku máte francouzský twist hotový stejně rychle jako klasický culík. Jednoduše vlasy od konečků rolujte směrem k hlavě, utáhněte a připevněte pinetkami. Pro hladší drdol vlasy před zatočením přežehlete a uhlaďte olejíčkem nebo trochou vosku.

www.topinspired.com

5) Baletní drdol s pletením

Vypadá elegantně, upraveně a hodí se i jako rychlovka před cestou do práce. Jediné, co potřebujete, je tenká gumička, pinetky, trochu laku a “vyplň”. K tomuto účelu oželte jednu ze svých ponožek, nebo výztuhu kupte v HM za cca 100,–.

Postup je stejný jako na obrázku. Vlasy prostrčte výztuhou, obtočte a postupně rolujte směrem k hlavě. Nakonec jen zalakujte a upevněte pinetkami.

Chcete něco slavnostnějšího? Nechte jeden nebo dva prameny mimo culík, který provlékáte výztuhou. Poté, co upevníte drdol, z volných pramenů upleťte copánky a obtočte je kolem drdolu.

www.twistmepretty.com

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Váš příspěvek

Nejčtenější