Bude vám slušet ofina? Účesy podle tvaru obličeje

S ofinou, nebo bez? Mikádo jako podle pravítka, nebo postupný sestřih? Experimenty určitě nejsou na škodu. Nakonec ale stejně přijdete na to, že nejvíce vám bude slušet účes vybraný podle tvaru obličeje. Jaká jsou základní pravidla?

Krok 1. Zjistit, jaký mám tvar obličeje


Jak na to? Stoupněte si před jakékoliv větší zrcadlo a stáhněte si vlasy dozadu tak, abyste celý svůj obličej odhalila. Vezměte k ruce rtěnku nebo omyvatelný fix a obkreslete na zrcadlo linie obličeje. Začněte u brady, pokračujte po stranách a skončete zase u brady. Výsledný tvar napoví, kterého typu obličeje jste majitelkou.

Zdroj obrázku: http://www.kadernictvidr.wz.cz

Krok 2. Zvolit střih vlasů, který vaší tváři padne


Oválný obličej


Mít oválný obličej je docela výhra. Sluší mu totiž v podstatě cokoliv. Ať si necháte střihnout vlasy do rovné ofiny nebo sešikmené patky, neuděláte chybu. Nebojte se extravagantních účesů (vyčesané a rafinovaně spletené prameny) ani osvědčených klasik (volně rozpuštěné vlasy).

Kulatý obličej


Ke kulatějšímu obličeji sedí takové střihy, které ho opticky prodlouží. Třeba volně spadající pramínky zakrývající část tváří nebo vrstvená ofina. Šetřete s objemem po stranách hlavy, naopak vlasy natupírujte nebo vyfoukejte na temeni. V případě, že patříte mezi šťastlivce s bohatou hřívou, navlňte a načechrejte pramínky v úrovni pod bradou.

Hranatý obličej


Majitelé hranatého tvaru obličeje, vsaďte na asymetrii. Žádná pěšinka uprostřed hlavy, rovně střižená ofina nebo zarovnané konečky. Naopak postupně sestříhané vlasy a stupňovité účesy, decentní vlny kolem obličeje a pěšinka na straně vaše ostřejší rysy přirozeně zjemní.

Srdcovitý obličej


Typicky vyšší čelo na srdcovitém obličeji zakryje ofina. Zarovnaná, nebo sešikmená, v každém případě by měla být nedílnou součástí vašeho účesu. Snažte se přidat na objemu v dolní polovině obličeje. Zvolte ideálně polodlouhý střih. Dlouhé a rovné vlasy oživte několika postupně sestříhanými pramínky po stranách tváří. Naopak se vyhněte vlasům sčesaným hladce dozadu.

A co vy? Také se při vybírání účesu řídíte svým tvarem obličeje?

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Témata článku

Nejčtenější