Kartáč místo obočí? Vyzkoušejte jednoduché tipy na úpravu obočí

Není třeba se hned pouštět do složitého vyplňování a razantních změn, někdy stačí opravdu málo, aby obočí získalo lepší vzhled. Pokud naopak toužíte po opravdu dokonalém tvaru, nebojte se tento trend vyzkoušet, možná zjistíte, že není tak složitý, jak se může na první pohled zdát.

Výběr produktu a štětce

Než začnete, najděte si produkt, který vám bude nejvíce vyhovovat, a se kterým se bude dobře pracovat. Pro preciznější úpravu je ideální E style sada na obočí, která nabízí hned několik barevných variant – Light Brown pro blondýnky, Medium Brown – pro brunety a Dark Brown – pro černovlásky. Paletka usnadní nejen výběr toho nejvhodnějšího odstínu, zároveň poslouží k dokonalému stínování a vy tak docílíte maximálně přirozeného vzhledu. Jako bonus zde najdete vosk pro zafixování.
Oblíbený je také gel na obočí, který je vhodný pro ty, kdo si chtějí více pohrát s tvarem. Jestliže dáváte přednost pouze po decentní změně nebo spíše jen zafixování chloupků, bude pro vás řasenka to pravé. Pozornost věnujte i samotnému odstínu. Barva by měla být vždy o odstín světlejší, aby obočí nepůsobilo uměle a nebylo o moc tmavší jak obvykle.

Jsou-li chloupky příliš dlouhé a překáží v požadovaném tvaru, nebojte se vzít do ruky nůžky a opatrně je zastřihněte. Nezbytným pomocníkem je kartáček, který se bude hodit před i po. Nejdůležitější je však štětec, se kterým se vám musí dobře pracovat. Opět je na výběr z mnoha tvarů a typů, mezi nejoblíbenější patří zkosený, se kterým se pracuje snadno a rychle.
Zlobí vás celkový tvar, nevěšte hlavu, i ten lze velice jednoduše, díky správnému postupu, změnit.

Krok za krokem

  1. Nejprve použijte Avon oboustranný štětec s kartáčkem, abyste dostaly chloupky na své místo a srovnali je co nejblíže do požadovaného tvaru. Následně vezměte do ruky štětec a naberte malé množství stínu. Krátkými a rychlými tahy začnete s vyplňováním první poloviny směrem od kořene nosu.
  1. Zde stačí opravdu malé množství produktu, aby zůstalo patrné, kde chloupky začínají růst a zůstal tak zachován přirozený vzhled. Pokud to přeženete a nanesete stínu zbytečně moc, nic se neděje. Vezměte do ruky kartáček a chloupky pročešte. Odstraníte tak nadbytečného množství barvy.
  1. Pokračujte dále a opět krátkými tahy vyplňte střed. V případě, že chcete pozměnit tvar, proveďte tak právě v tomto místě. Nesnažte se o změnu za každou cenu. Držte se co nejvíce vašeho přirozeného tvaru.
  1. Na závěr je potřeba obočí vyplnit na jeho konci a i zde, stejně jako na začátku, je dobré nanášet menší množství stínu, abyste vytvořit nenápadný, hezky vystínovaný přechod. Jelikož je v této části obočí velice úzké, je praktičtější použít Avon štětec na linky, který je užší a preciznější. Pokud vám přeci jen zakončení přijde příliš hrubé, nebojte se sáhnout po troše korektoru a jemně tak přebytečný stín zamaskujte. Nakonec opět použijte kartáček a máte hotovo.

Fixace po celý den

Když už si dáte práci s úpravou, jistě chcete, aby vzhled, který vidíte ráno v zrcadle, vydržel až do večera. Toho docílíte použitím vosku, který je součástí většiny paletek. Oblíbené jsou také bezbarvé i barevné řasenky, které chloupky po celý den udrží na svém místě. Tento produkt můžete použít kdykoliv během dne, aplikace je jednoduchá a rychlá.

Obočí je velice výrazným prvkem v obličeji, proto je dobré věnovat mu pozornost. Vyzkoušejte náš postup a uvidíte, že není vůbec složitý a výsledný efekt vás mile překvapí.

Použité produkty:

  • E style sada na obočí s voskem
  • Avon oboustranný štětec na obočí s kartáčkem
  • Avon zkosený štětec na linky

Autor: Ema

.
Váš příspěvek

Nejčtenější