Valentino: Very Valentino

Když jsem k Valentinu přičichla poprvé, nebyla jsem schopná identifikovat, co je zač a jaké bych v ní měla hledat složky, jen se mi prostě líbilo. Brzy ovšem vybledlo, ztratila se z něj část, která mi k celkové harmonii chyběla, a zůstala poměrně slabá a pro mě nezajímavá vůně. Po několika zkouškách na kůži mi dokonce Very Valentino začalo být silně protivné; nedrželo na kůži, rychle sláblo a působilo na mě úplně ukňouraně.

Nejvíc z Very Valentino voní asi růže. Moje babička mívala na zahradě teple růžovou růži, které říkala Královna noci a která krásně voněla. Měla naprosto typickou, příjemnou, hladce růžovou vůni - a takové je zpočátku Valentino. Od začátku výrazně růžové, s jasným citrusově ovocným nádechem, cítila jsem bergamot, mandarinku i rybíz, zhruba ve stejných poměrech. Růžovou vůni harmonicky doplňují ostatní složky, postupně ucítíte jasmín, magnólii a už spíš jen opatrnou špetku ovoce. Citrusová hlava mizí velmi rychle. Po vyprchání zůstala především vanilka, dokreslená ještě trochu květinami.

Very Valentino bych doporučila milovnicím jemných, nepronikavých, lehce sladkých, vanilkových vůní. Jestli se vám líbí vanilková Burberry for Women, zkuste Very Valentino. Než vyprchá, je také podobné J'adore od Dioru, jehož květinově-ovocná harmonie mi však přišla daleko propracovanější a příjemnější.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Katka 14.01.11 11:02

Tuto vůni mi přinesl Ježíšek, takže ji mám poměrně krátce. Přiznám se, že se mě už několik kolegyň zeptalo čím voním (nepovím). Možná proto, že je to vůně poměrně neznámá, rozhodně ne tuctová nebo běžná. Prostě ji na ulici jen tak nepotkáte. Cítím jemné květiny a růži, přesně takovou, jakou měla moje teta každé léto na zahradě. Takovou obrovskou, růžovou, s květem jako pěst.
Není to vůně vlezlá, spíš jemně decentní, nebojím se říct, že možná trochu i nenápadná. Žádný křikloun. Pokud máte ráda růži a přitom vám výrazné a prvoplánově růžové parfémy typu Rose od Paula Smitha lezou na nervy, tak tahle určitě stojí za zkoušku.

mimi 03.06.09 09:32

mam miniaturku, vydrz dobra, a vona by som povedala, ze takmer omamna.. :o)

Myskamaus 31.07.08 12:21

V první chvíli cítím hlavně mandarinku,po 10 minutách růži a po hodině už skoro nic.Výdrž na mě minimální,za ty peníze NIKDY!!!

ginny 08.06.07 14:00

Pre mňa je táto vôňa zaujímavá, nedovolím si rozoberať jej zloženie, čo tam cítim alebo čo mi to pripomína, lebo sama neviem. Tak som si len prečítala jej popis a zložky. Ale keĎ som si pozerala zloženie mojich ďaľších obľúbených (CK be, Lanvin Oxygene alebo Sensi White notes Armani), v každej z nich je aspoň mandarinka, bergamot alebo magnólia, tak možno to je dôvod prečo sa mi Very Valentino páči. Aj ružu s jazmínom mám ako kvety rada, ale naozaj si netrúfam povedať, či ich tam cítim. Žiadna z tých zložiek tam nejako silno na mojej pokožke nepreráža, mne je tá vôňa jednoducho sympatická. Mám také malé 30 ml-ové balenie a nepoužívam ho každý deň, skôr mám pocit že je to trošku luxusnejšia vôňa, takže sa mi hodí a aj ju nosím radšej večer do spoločnosti, do kina a pod. Hoci, dnes som na ňu mala „chuť“, tak ju mám momentálne na sebe. Neťahám za sebou oblak, ale keď mi zafúka ventilátor, tak ju ešte stále zacítim (8 hod. po nanesení). Toto je len taká moja skromná recenzia, určite sa nevyrovná vám, „parfumovym maniačkam :-)“ nakoľko ja zas tých parfumov toľko odskúšaných nemám. Ale možno niekomu niečo napovie.


Reklama


Reklama

Nejčtenější