Versace: Blonde

Versace Blonde - co se vám vybaví? Gianiho extravagantní sestra, která se v uplynulých letech postupně proměnila v umělohmotnou příšerku? Tak to jste udělali správně, vůně Blonde totiž vznikla na její počest. Donatella se objevila i v reklamě a promo lákalo ženy, které se jí chtěly podobat; výstřední, kreativní, sebevědomé (a pokud možno blonďaté).

Versace Blonde - co se vám vybaví? Gianiho extravagantní sestra, která se v uplynulých letech postupně proměnila v umělohmotnou příšerku? Tak to jste udělali správně, vůně Blonde totiž vznikla na její počest. Donatella se objevila i v reklamě a promo lákalo ženy, které se jí chtěly podobat; výstřední, kreativní, sebevědomé (a pokud možno blonďaté).
Na rozdíl od trendy vůní pro sebejisté ženy, které dostanou, co chtějí, však Blonde svůj slib (výhrůžku?) plní do puntíku. Je to vůně tak silná, že by k ní labilnější povahy měly přistupovat až po poradě s neurologem. Balancuje až na hraně vkusu a rozhodně za hranicí snesitelnosti pro velkou část běžné populace; pro nejednu ženu bude příliš křiklavá a pouťová. Přiznám se, že ani já bych ji neunosila, není to můj šálek čaje, ale při testu jsem se ráda nechala omámit.

Blonde je květinově SLADKÁ, sytě TUBERÓZOVÁ a taky voní po broskvi, vlastně, po BROSKVI. Vám možná po jiném ovoci, o ovocný dojem se starají bílé květiny přešvihnuté přes lepkavou hranici (žádná hebce bílá tuberóza s máslovou gardénií a jemnými pomerančovými kvítečky, ale mix jejich sladkých šťáv naházených vidlemi přímo do nosu). Po broskvi a jahodách mi voní i Fracas a Blonde by si s ním mohla podat ruku, akorát že Fracas je víc dáma a Blonde víc ta platinová Donatella ověšená zlatými šperky. Po rozvonění v Blonde najdete i výrazné pudrové tóny.
Tenhle parfém je ztělesněná značka Versace, ztělesněná Itálie v její halasné, prudkým sluncem zalité podobě. Máte-li značku spojenou s těmi novými unylými kreacemi a vrhnete se na Blonde s podobnou představou, čeká vás šok. Podobně na tom bude vaše okolí, pokud si Blonde zamilujete a začnete štědře aplikovat, takže - s citem, i v malém množství má vysokou údernost a dlooouhou výdrž.

Blonde se prodávala v různých obalech a koncentracích. V kamenných parfumeriích jsem ji snad nikdy neviděla, snadno ji ale koupíte v e-shopech, buď jako toaletní vodu (krabička s modrým středem) nebo jako čistý parfém (krabička do červena), a to kupodivu docela levně. Ale naslepo to fakt chce odvahu :)


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Arome Dana 04.12.10 20:06

Tak já se musím Blonde trochu zastat. Nejsem vyznavač Versaceho, naopak jeho vůně jsou pro můj nos trochu moc chemické a nepříjemně štiplavé.Ale Blonde je úplně jiná káva, určitě se nehodí na denní nošení, ale ke zvláštním příležitostem.Nesmí se to s ní přehnat, ale je to vůně, kterou ucítíte velmi ojediněle.Těžší, omamná ovocně květinová

Myskamauska 26.05.10 14:34

…ještě jsem zapomněla dodat,že tu láci tak nějak chápu.:-))

Myskamauska 26.05.10 14:31

Souhlasím,opravdu příšerná vůně,tohle se snad ani nedá nosit dobrovolně.

pichjit 21.05.10 15:24

Vůně byla kdysi ke koupi v jedné malé parfumerii tuším v Lucerně u Václavského náměstí, r. 1997/8 a jako tehdejší obdivovatelka šatů od Versace jsem ji musela zkusit ještě společně s Red Jeans a byl to pro mne asi nejhorší zážitek. Neumytelný, držící i po umytí na kůži, dokonce i druhý den, sako jsem musela vyprat a stejně stále stejně „voněla“. Řekla bych vražedná broskev s tuberozou, umělá ano, jako Donatella a jedna z mála, které mi i při zkoušce udělaly opravdu špatně, mám ji v žebříčku nejhorších vůní a nikdy ji nezapomenu. Red Jeans sice nebyla tak silná, ale nebyla o nic přijatelnější.

derad 11.05.10 22:33

umělohmotná příšerka - to sedí, chuchůůů :) :)

Nejčtenější