Versace: Versense

Říkala jsem si, že je to náhoda, ale teď je jasné, že není. Kdo letos nemá světle zelenou vůni, je out! I Versace se hlásí s vůní v lipově zeleném obalu a sběratele to svádí zakoupit Chérii L'Eau, Omnii Green Jade, Versense, Calyx Sheer, Eau de Pamplemousse, Rocher Green Summer a všechno to postavit vedle sebe na poličku. Bylo by to hezké na koukání jako jarní zahrádka - ale co se vůní týče, mohla by ta řada být klidně kratší a nic podstatného by nechybělo.

Říkala jsem si, že je to náhoda, ale teď je jasné, že není. Kdo letos nemá světle zelenou vůni, je out! I Versace se hlásí s vůní v lipově zeleném obalu a sběratele to svádí zakoupit Chérii L'Eau, Omnii Green Jade, Versense, Calyx Sheer, Eau de Pamplemousse, Rocher Green Summer a všechno to postavit vedle sebe na poličku. Bylo by to hezké na koukání jako jarní zahrádka - ale co se vůní týče, mohla by ta řada být klidně kratší a nic podstatného by nechybělo.

Versense není bohužel nic extra. Nevoní sice stejně jako Chérie L'Eau ani zelená Omnia, ale typově je jim tak podobná, že vám jedna z nich bude bohatě stačit. Je to také svěží vůně, lehká, velmi opatrná, velmi tuctová, kdyby ji výrobce nalil do obyčejného flakonu a poslal do drogerií, ani by vás nenapadlo, že je to nějaký opomenutý klenot.
Začátek Versense je hodně citrusový, následují univerzální květiny se špetkou suchého kardamomu, který je jediným zajímavým tónem v celé vůni. Lehce citrusový charakter si vůně drží i nadále. Fík také není výrazný, objeví se po rozvonění v podobě sladce ovocného tónu a po zeslábnutí vůně zmizí. Celá Versense se odehraje zhruba během hodiny, potom zbyde lehký závan, který postupně vymizí. Škoda, že musím být tak příkrá, ráda bych pochválila, to by ovšem u Versaceho museli projevit jinačí odvahu. Fíky, kardamom, jasmín, citrusy, dřevitý základ, z toho by mohla být hodně zajímavá vůně, ale chtělo to pořádně otočit kohoutky a ne složky do kádě jen tak ustrašeně cmrndat. Všechno odvážné je přebito hystericky ječícím akordem vodních květin, známým z každé druhé drogerkovky.
Nezbývá než snít, co by se stejnými složkami zmohl třeba Ellena nebo Wasser…

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější