Viktor & Rolf: Flowerbomb

V době, kdy byla tato vůně představena (pamatuju si ji zhruba před dvěma roky v Douglasu), jsem se jejímu vyzkoušení nějak vyhnula, ale teď na ni konečně došlo. Samozřejmě, jako všichni ostatní jsem podle názvu (‚květinová bomba‘) a podle flakonu, který připomíná granát, čekala nějakou explozi, ale Flowerbomb je spíš úplný opak exploze; ovšem pokud si pod pojmem ‚bomba‘ představíte něco, co je hodně výrazné a dlouho to vydrží, nebudete zklamáni.

Nejvýraznější charakteristikou Flowerbomb je její hebkost. Nemohla jsem zaboha přijít na to, jak tu hebkost vhodně popsat, podívala jsem se tedy do recenzí na parfémových blozích, jak si s tím poradili kolegové. Victoria z Bois de Jasmin píše, že 'Flowerbomb je dokonale hladká kompozice, ostré hrany pačuli jsou uhlazené a nahradila je kulatá sladkost.

Navzdory jménu nijak neexploduje; plyne jako rozlitý med.' Robin z Now Smell This použila prakticky stejná slova: ‚Je velmi hladký a krémový, bez ostrých hran.‘ Čtenáři ho pak v komentářích připodobňují k Coco Mademoiselle (která má v sobě také plnost, kulatost a jistou gurmánskost) a Angelu (podobný sladkou silou - vůně sama je značně odlišná). Já bych rozhodně přidala Anglomanii - to byla prakticky jediná vůně, na kterou jsem si při zkoušení Flowerbomb vzpomněla, neboť v sobě má velmi podobný hebký, sametový tón.

Nakonec bych texturu Flowerbomb asi nejlépe popsala pomocí toho materiálu, ze kterého Vietnamci šijí rozměrné bundy, jež si pak kupují rozměrné paní zralého věku. Určitě víte, který mám na mysli - na pohled je matný a na omak jakoby sametový (jestli nevíte, představte si jemný semiš). Jenže když přejedete rukou po sametu, prsty vám po něm bez odporu kloužou, kdežto ten bundový materiál lehce drhne. I Flowerbomb je hladký a sametově hebký, ale není to hladkost skla nebo vyleštěné kůže, budete ho mít plný nos a možná vás bude trochu dusit jako rozvířený oblak sladkého pudru.
Voní ze začátku hodně po cukrové vatě, potom se ten cukr trochu zmírní (vznikne taková zapudrovaná cukrová vata).

V základu je především pačuli, maličko jakoby do vanilkova; není to, jak už bylo řečeno, řízná a zemitá pačuli z Angela nebo Eau de Star, ale pačuli zbavená všech ostrých hran. Z květin jsem cítila prakticky pouze růži. Dost výrazný - i když se to bude asi nos od nosu lišit - mi přišel čajový tón (jemná vůně suchého černého čaje s bergamotem).

Flowerbomb by se dal označit i za líbivý - předpokladem je ovšem libovat si v hodně sladkých, výrazných vůních. V opačném případě asi zvolíte spíš rychlý úprk opačným směrem. Nejhezčí je z přiměřeného odstupu, při testování netiskněte nos až ke kůži, zkuste si rukou zamávat před obličejem a vdechnout jenom závan vůně.
K vyzkoušení každopádně doporučuji, Flowerbomb je navýsost zajímavá kreace.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější