Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a vyzkoušejte vínové oční stíny, které navíc můžete sladit s vaší oblíbenou rtěnkou.

Nejsou stíny jako stíny

Věnujte pozornost pigmentaci. Měla by být dostatečně krycí v již jedné vrstvě. Texturu volte jemnou, lehce krémovou, aby se dala snadno a rychle zapracovat do ztracena. Během postupu vždy používejte více odstínů. Světlejší do záhybu očí a tmavší pak naneste přes celé víčko. Docílíte tak přirozených a jemných přechodů.

V paletce Makeup Revolution HD Amplified – Luxe naleznete několik vínových stínů, od nejsvětlejších, až po nejtmavší. Vyberte takový, který se vám nejvíce líbí a ladí k barvě vašich očí i pleti.

Linka (nejen) pro začátečníky

Pokud se rozhodnete pro decentní linky, postačí vám na ně obyčejný stín. Jestli patříte mezi začátečníky a nejste si jisti přesností a tvarem linky, vytvořte si tekutým korektorem nebo béžovou tělovou tužkou předlohu, kterou následně vykreslíte. Konec linky by měl být co nejvíce tenký, aby působila jemně.

Vyzkoušejte tzv. ombré efekt. Přesto, že to tak možná na první pohled nevypadá, postup je velice snadný. Vnitřní koutek ponecháte světlejší a směrem k vnější části oka navážete černou. Ostrý přechod na středu víčka rozmažte. Použijte prakticky tvarovaný zkosený štětec, který zaručí precizní tvar.

Pozor na „unavené“ oči

U tmavšího líčení je velmi důležité projasnit celý obličej. Pozornost si zaslouží zejména oblast kolem očí. Pečlivě zakryjte tmavé a hluboké kruhy. Vyhnete se tomu, že budete vypadat unaveně, a zároveň obličej tímto jednoduchým krokem omladíte.

Tekutý nebo tuhý korektor lze použít nejen na tmavé kruhy, ale i na projasnění samotných víček a oblasti pod obočím. Nezapomeňte zakrýt barevné nedokonalosti a problematická místa kolem nosu. Jakmile máte sjednocený celý obličej, vrhněte se na oči.

Vínové líčení krok za krokem

1. Nejprve naneste světle béžovou, která poslouží jako podklad. Můžete přidat trochu i pod obočí. Pokračujte neutrální, studenou hnědou, kterou vystínujte záhyb oka. Aby se vám se stíny pracovalo co nejlépe, nezapomeňte mít po ruce kvalitní kosmetické štětce s jemný chlupem. Zbytečně na ně netlačte a mějte při jejich používání odlehčenou ruku.

2. Na vnější polovinu oka přidejte vínovou a opět se věnujte pečlivému stínování.

3. V této fázi na očích vytvoříte vytoužený, kouřový efekt.

4. Následně ji aplikujte na celé víčko tak, aby se vše hezky sjednotilo. Pokud se bojíte opadávání produktu pod oči, zapracujte pod ně vrstvu sypkého pudru, kterou na závěr pomocí štětce lehce oprášíte.

5. Rozjasněte vnitřní koutek.

6. Použijte oblíbenou prodlužující řasenku.

Kočičí linka na závěr

Pro optické zvětšení očí přidejte černou linku. Protáhne jejich tvar hezky do strany a vytvoří sexy kočičí pohled. Gelová konzistence je skvělou volbou i pro více vrásčitou kůži. Kreslí se s nimi pohodlně a mají perfektní výdrž. Štětečkem nanášejte barvu co nejblíže podél řas, docílíte tím efektu zahuštění.

Tváře zvýrazněte podle toho, na jakou událost je makeup určen. Přes den postačí jen malé množství tvářenky, která dodá zdravý, přirozený vzhled. Naopak večerní akce a umělé světlo si žádá sytější barvy. Bronzerem vykonturujte celý obličej. Během chvilky s jeho pomocí zamaskujete vysoké čelo, širší obličej a zvýrazníte lícní kosti. Přidat můžete i rozjasňovač. Ozdobte s ním tváře nebo horní ret.

Rty vykreslete konturovací tužkou a vyplňte rtěnkou nebo leskem, který podtrhne jejich přirozenou barvu. Jestliže se chcete odvázat, slaďte odstín rtěnky s líčením očí. Abyste se nemuseli obávat, že nevydrží na svém místě po celý večer, sáhněte po dlouhotrvající rtěnce, která odolá pití i jídlu.

Použité produkty:

  • Makeup Revolution HD Amplified – Luxe

Autor: Ema

.

Nejčtenější