Voňavý život: Greenleaf Candle Cubes

Máte-li pojem "vonné svíčky" spojený s čajovými svíčkami za pět korun, z nichž se line pochybné aroma laciné vanilky nebo zeleného jablka, je načase překonat finanční předsudky a koupit si opravdovou vonnou svíčku. Diptyque je kapánek drahá i na mě, ale co třeba Greenleaf?

Máte-li pojem ‚vonné svíčky‘ spojený s čajovými svíčkami za pět korun, z nichž se line pochybné aroma laciné vanilky nebo zeleného jablka, je načase překonat finanční předsudky a koupit si opravdovou vonnou svíčku. Diptyque je kapánek drahá i na mě, ale co třeba Greenleaf? Jejich Candle Cubes (‚kostkosvíčky‘ - jsou to malé vonné svíčky zabalené v přibližně krychlových krabičkách) jsem dostala pod stromeček a chtělo by se říct samozřejmě, protože nejsou zdaleka první. To už není o pálení svíček, to už je zase sběratelství!

Americká firma Greenleaf se specializuje na vonné svíčky, difuzéry, vosky, spreje, potpourri a také kosmetiku. Těžištěm celé kolekce jsou vůně a obaly - každá vůně má svůj dekor, který se vyskytuje na obalech, v případě kostkosvíček na celé krabičce, takže to prostě nejde jinak než si výrobky někam vystavit - jsou potěchou i pro oko.

Vůně jsou kapitola sama pro sebe. Greenleaf jich nabízí kolem tří desítek a na své si přijdou milovníci květin (magnólie, jasmín, růže), koření (skořice, vanilka), ovoce (‚malinová limonáda‘, granátové jablko) i svěžesti (‚vůně prádla‘, citronová verbena, eukalyptus s mátou, ‚mořská voda‘). Svíčky voní skutečně intenzivně, a to i po zapálení, což u levných svíček bohužel není vždycky pravidlem. Pokud si je dáte do prádelníku, provoní vám ho stejně dobře jako mýdlo.
Vůně se budou líbit středně náročným ‚paličům‘, nejsou to abstraktní, skutečné parfémy jako třeba u zmíněné Diptyque, ale běžná aromata, ovšem v nadstandardním provedení. Třeba Cinnamon (skořice) je nepřeslazená, nahořklá skořice, podle mého dojmu se špetičkou hřebíčku. Pomegranate (granátové jablko) je sytá, červená ovocná vůně, taková Escada nalitá do svíčkové formy. Apple Spice & Cinnamon je kombinace jablka, skořice a hřebíčku. Classic Linen má jemnou a zároveň výraznou vůni čerstvě vypraného a vyvětraného prádla. Blushing Tulips mi voní spíš po mimóze než po tulipánech. Eucalyptus & Mint protáhne nos směsicí máty a eukalyptu. Jasmine voní velmi příjemně po jasmínu (ne jako laciný ‚jasmínový‘ olejíček) a Magnolia zase po magnólii. Remedies je směs rozmarýny, máty a kafru, ideální svíčka pro případ, že vás přepadne rýma.

Pokud se vám některá vůně zalíbí, většinou je od ní k dostání i vonný olejíček, sprchový gel, sprej do prádla, pokojový sprej, vonné sáčky, difuzér, potpourri, mýdlo a další drobnosti.

Jestli jsem vás navnadila, teď mě asi začnete nenávidět: Greenleaf se u nás bude asi dost špatně shánět. V kamenné prodejně jsem na svíčky a některý další sortiment zatím narazila pouze v jednom malém obchůdku v Kutné Hoře (květinářství a dárkové zboží U Beků, Jiřího z Poděbrad 283) - pokud víte o dalším, určitě napište do komentářů! Ze stránek Greenleaf do ČR objednávat nelze, ale nakoupit online můžete v cizině na ebay, např. v Oasis Curtain and Bedding Outlet , nebo u nás v obchodech Vonné inspirace či Merija . Candle Cubes stojí kolem 50-60 korun.

Autor: Ada

.

Nejčtenější