Vůně Eisenberg a Benefit

Tyto značky budou nejvíc povědomé těm, které chodí do Sephory. Jinde jsem je u nás neviděla (a přímo v Sephoře u nich mají cedulky, že jsou k dostání pouze zde). Co jsou zač - a stojí za vyzkoušení?

Vůně Eisenberg upoutají na první pohled ilustracemi na krabičkách. Ty jsou dílem brazilského malíře Juareze Machada; jeho práce si můžete prohlédnout na jeho stránkách .
V malovaných krabičkách se skrývají různé parfémy, z nichž dva jsem vyzkoušela. Soudě podle webu značky jsou dámské a pánské vůně, které nesou stejné jméno, shodné - aspoň mají uvedené stejné složení. Na vlastní nos jsem to však nezkoušela.

Každopádně J'Osé voní velmi unisexově, podle mého názoru spíš pánsky (jsem si jistá, že jsem zkoušela dámskou verzi). Ta dáma s cigaretou na krabičce není náhodou, v J'Ose se mísí vůně tabáku, zapáleného doutníku a kávy, ale také sladkých ambrových tónů, krémového jasmínu a levandule. Nechybí ani živočišné tóny na pozadí. J'Osé je podobná (také unisexové) Black od Bvlgari. Doporučuji k vyzkoušení mužům i ženám. Kupte si ji dohromady a můžete si ji pak vzájemně krást!

Diabolique mě oproti J'Osé vůbec nezaujala. Čekala jsem něco ďábelského, ale vůně je vcelku slabá, ani výdrž není moc dobrá. Z počátečního citrusově kořeněného závanu rychle přejde v krotkou směs jemných květin (kosatec, něco bílého) s průsvitným základem, jenž kombinuje mléčně nasládlý benzoin s jemnými dřevy.

Dvě další vůně této značky, které mě zlákaly svými názvy, jsem vyzkoušela aspoň na papírku, takže stručně: So French! je květinová vůně, která na papírku nejprve páchne, teprve potom se jakž takž rozvoní (ke správnému rozvoji by očividně potřebovala teplo kůže). Při prvním přičichnutí se mi okamžitě vybavilo Diorissimo a jeho úvodní konvalinkový útok. So French! je kombinace především jasmínu, ylangu a růže v ostřejším, sytě mýdlovém provedení.

Back to Paris je také mejdlíčko, ale jemné a svěží. Vůni kralují bílé květiny a frézie ve svěžím provedení, k tomu pudrová fialka a krásně jemný, mazlivě čistý, lehce sladký tón mýdla a bílého krému. Back to Paris je velmi ženská vůně a mohla by se osvědčit i v letních dnech. Určitě zkuste.

A co Benefit? Podle obalů a názvů jsou vůně (i kosmetika téže značky) očividně určeny mladším ročníkům. Vyzkoušela jsem Laugh with me Lee Lee a So hooked on Carmella a verdikt je následující: co se týče složení, nečekejte nic moc originálního, jde o variace na ověřená témata, nicméně dobře provedená. Vůně jsou příjemné, bez laciných drogerkových tónů, mají i dobrou výdrž.

Laugh with me Lee Lee.jpg

Laugh with me Lee Lee je sladkosvěží květinová vůně s krémovými tóny. Začátek je velmi citrusový a ovocný, ale za chvíli otočí o 180 stupňů a začnou se rozvíjet květiny - hladký krémový jasmín s lilií. Základ je prakticky neznatelný, projevují se jen sladké tóny ambry.

So hooked on Carmella je gurmánský orient, ačkoli složení to příliš nenaznačuje. Připravte se, že z uvedených složek vynikají hlavně tiaré a vanilka a představte si k nim ještě hřejivé pižmo a nádech kokosu. Carmella je velmi sladká, avšak daří se jí nesklouzávat k lacinosti.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Andorra 04.09.11 09:32

Tak zkoušela jsem včera Carmellu od Benefitu, je sice ještě sladší než L-ko, ale ke konci zaddictovatí, líbí se mi, nestyděla bych se ji vůbec nosit, a to jsem „Husákovo dítě“..;)

Chandler 29.06.11 13:18

Le Péché je naprosto dokonalá vůně. Už dlouho mě žádná vůně tak nenadchla, jako tato.

SLepička 31.05.11 07:19

Mě J´Osé připomíná Guess Gold. Z obou dvou se mi náramně zvedá žaludek:))

klubko 30.05.11 15:54

J´Osé se mi hodně líbí a když jsem ji zkoušela, taky mě napadlo, že je podobná Black od Bvlgari. Black mi připadá zajímavější a víc unisexová, J´Osé je sladší a pro můj nos ženštější. Moc pěkná a povedená vůně.

anonymní 30.05.11 10:05

JOse mám a jsem do ní blázen - přesně moje vůně, jen mám pocit že nevydrží tak dlouho jak bych čekala…a také se podle mého hodí spíš na podzim/zimu, pokud máte někdo tip na její letní alternativu, uvítám.

derad 29.05.11 22:31

mně se z těch nových Eisenbergů docela líbí Le Péché a Love Affair.

Jean 29.05.11 21:45

Vyzkoušela jsem tři vůně Eisberg. Jediná, co mne zaujala byla J´Ose. Ada ji vystihla velice dobře.

1Miru 29.05.11 20:51

…jé, Ado, zrovna nedávno jsem ty vůně zkoušela, ale ani se mi o nich nechtělo psát… Diabolic mi připománá něco na způsob Guess by Marciano a ostatní od téže značky - dost otrava…

Přidat komentář

Nejčtenější