Vůně proti stárnutí

Kosmetické firmy už neví, co by si vymyslely, napadlo mě při pohledu na novinku Ageless Fantasy, ale kupodivu tentokrát se nekonají žádné úžasné chemikálie, jen marketing, který by měl dostat cenu za nejchytřejší veletoč roku.

Společnost Harvey Prince vytvořila vůni, která - a teď pozor, není to žádný zázrak, který se po nastříkání vsákne do kůže a vygumuje vrásky! - prý potlačuje přirozenou vůni kůže, jenž signalizuje náš věk. Nebudete tedy vypadat mladší, ale vonět mladší (klinické testy společnosti prý dokázaly, že muži hádají ženám navoněným Ageless Fantasy o osm let méně). Jak k tomu parfuméři dospěli? Vlastně tak jednoduše využili lidských předsudků, jsem jim za to pobavení drzé řeči o omlazující vůni odpustila. Testy prokázaly, že většina lidí připisuje různým vůním různé vlastnosti - citrusy jsou osvěžující, levandule uklidňující a růže nebo aldehydy jsou pro staré báby. Ageless Fantasy proto obsahuje složky, které si spojujeme s mládím - růžový grapefruit, mango, granátové jablko, svěží jasmín a jemné pižmo. Aniž bych parfém zkoušela, umím si jeho vůni živě představit - lehká, jásavá, ovocně květinová. Takových jsou na trhu desítky, na pulty je však doprovázejí únavně omšelé řeči o mladých ženách, které jsou sebevědomé, dynamické a vědí, co chtějí. U Harveyho to šikovně otočili a voilà, máme tu zázračnou omlazující vůni.

Ageless Fantasy je k dostání pouze ve 100ml balení a doporučená cena je vysoká: 120 dolarů. Pokud po ní toužíte, poohlédněte se samozřejmě v zahraničí.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Nejčtenější